Maska spadla a senátor Lindsey Graham propálil v živém vysílání jeden z důvodů americké války na Ukrajině! Kritické nerostné suroviny na Ukrajině prý mají hodnotu až 12 bilionů dolarů, které musí získat kolektivní Západ a USA! Pokud Ukrajina padne, tyto s
RSS

Maska spadla a senátor Lindsey Graham propálil v živém vysílání jeden z důvodů americké války na Ukrajině! Kritické nerostné suroviny na Ukrajině prý mají hodnotu až 12 bilionů dolarů, které musí získat kolektivní Západ a USA! Pokud Ukrajina padne, tyto s


Maska spadla a senátor Lindsey Graham propálil v živém vysílání jeden z důvodů americké války na Ukrajině! Kritické nerostné suroviny na Ukrajině prý mají hodnotu až 12 bilionů dolarů, které musí získat kolektivní Západ a USA! Pokud Ukrajina padne, tyto suroviny získá Rusko a Čína! Američané by se k surovinám dostali lacino naproti nesplatitelným ukrajinským válečným úvěrům!
Existuje nespočet důvodů pro americkou válku na Ukrajině, kterou vyprovokovaly západní tajné služby na konci roku 2013 a počátkem roku 2014 v Kyjevě na Majdanu. Jeden z nich nyní naprosto otevřeně a nepokrytě propálil na veřejnosti přímo vrchní válečný jestřáb Republikánské strany a senátor Lindsey Graham na americké televizi [ 1 ] , když argumentoval, proč je potřeba podporovat Ukrajinu.
Graham nejprve prohlásil, že Vladimir Putin je megalomaniak , který usiluje o obnovu Ruského impéria za pomoci zbraní, takže na Ukrajině se prý jeho válečné tažení nezastaví. Pokud se nepodaří Ukrajině vyhrát válku, tak kolektivní Západ se prý může rovnou rozloučit s Taiwanem. Pro Čínu to totiž bude signál k obsazení ostrova. Nejvíce ale Grahama rozčílily názory jeho kolegy a senátora Tommyho Tubervilla.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v4ykz9z","div":"rumble_v4ykz9z"});
Ten totiž prohlásil, že Rusko chce pouze zabránit rozmístění amerických zbraní na Ukrajině a vstupu země do NATO. Jenže na to Graham reagoval slovy, že Tuberville nechápe a neví, o co vlastně na Ukrajině jde. Nejde prý o zbraně na Ukrajině, ani o Ukrajinu jako takovou. Jde prý o to, že Ukrajina sedí doslova na zlatém dole, jehož kritické nerostné suroviny mají podle Grahama hodnotu 10 až 12 bilionů amerických dolarů.
Z těchto surovin by mohly USA a kolektivní Západ profitovat, Ukrajina by mohla být nejbohatší zemí v Evropě, ale Graham vzápětí odhalil, o co vlastně neoconům jde. Graham zmínil, co vymyslel Trump, tedy nápad, že USA poskytnou Ukrajině zbraně naproti podmíněným úvěrům, které budou splatné ve chvíli, až si to Ukrajina bude moci dovolit. Jinými slovy, Ukrajina by válečné půjčky od USA začala splácet svými surovinami.
Ukrajina prý sedí na zlatém dole za 12 bilionů dolarů
Pokud prý Ukrajina padne, tyto suroviny získá Rusko, které se o ně okamžitě podělí s Čínou. Proto je nutné Ukrajinu podporovat, aby mohla válku vyhrát, resp. aby se Ukrajina nějakým způsobem dostala znovu ke kontrole nad Donbasem, kde jsou největší ložiska těchto zmíněných kritických surovin. Otázkou teď je, jestli opravdu tato slova Graham myslí vážně, anebo jde pouze o zástupnou maskírovku před americkými daňovými poplatníky, aby zkousli a překousli další mamutí výdaje americké státní pokladny na podporu války.
Schválení posledního balíku pomoci Ukrajině v americkém kongresu, 20. dubna 2024 Tím se myslí zejména náklady na vyzbrojování Ukrajiny ve chvíli, kdy poslední data z trhu práce v pondělí znovu přinesla nepěkná čísla a znovu lehce narůstající nezaměstnanost v USA, která poskočila ze 3,9% na rovná 4 procenta [ 2 ]. Není to moc, ale o to nejde. Jde o trend. Trend nárůstu nezaměstnanosti a hlavně inflace spolu se zpomalováním ekonomiky. V takové chvíli je potřeba přijít na televizi s nějakým ekonomicky líbivým zdůvodněním finančně a extrémně nákladné vojenské pomoci Ukrajině. Získat přístup k těmto surovinám by znamenalo vytlačit Rusy ze všech 4 obsazených oblastí, od Chersonu až po Luhanskou oblast.
Podívejme se, co o surovinovém bohatství Ukrajiny píše [ 3 ] Britannica:
Ukrajina má mimořádně bohaté a vzájemně se doplňující nerostné zdroje ve vysoké koncentraci a těsné blízkosti. Bohaté zásoby železné rudy v okolí měst Kryvyj Rih, Kremenčuk, Bilozerka, Mariupol a Kerč tvoří základ velkého ukrajinského železářského a ocelářského průmyslu. Jedna z nejbohatších oblastí manganových rud na světě se nachází u Nikopolu. V Doněcké pánvi se těží černé a antracitové uhlí používané na výrobu koksu. Energie pro tepelné elektrárny se získává z velkých zásob hnědého uhlí, které se nacházejí v dněperské pánvi (severně od Kryvého Rihu), a z ložisek černého uhlí ve Lvovsko-volyňské pánvi.
Ukrajinské uhelné doly patří k nejhlubším v Evropě. Mnohé z nich jsou považovány za nebezpečné, protože jejich hloubka přispívá ke zvýšenému obsahu metanu; výbuchy související s metanem zabily mnoho ukrajinských horníků. Na Ukrajině se také nacházejí významná ložiska titanové rudy, bauxitu, nefelínu (zdroj sody), alunitu (zdroj potaše) a rtuťových rud (cinabar neboli sulfid rtuťnatý). U města Boryslav se nachází velké ložisko ozokeritu (přírodního parafínu). Na Podkarpatsku se nacházejí ložiska draselné soli a na Podkarpatsku i v Doněcké pánvi jsou velká ložiska kamenné soli. Na Ukrajině se vyskytují některé fosfority a také přírodní síra.
Ukrajina je bohatá, ale ne tolik, aby se dalo Grahamovi věřit, že tohle je hlavní důvod podpory Ukrajiny
Přestože ne všechny uvedené surovinové oblasti leží na územích Ukrajiny pod kontrolou Rusů, obecně většina zásadního bohatství Ukrajiny leží na Donbasu a druhovýroba pro změnu leží na jihu Ukrajiny v okolí Mariupolu, anebo v bezprostřední blízkosti fronty jako je Nikopol hned přes Dněpr naproti ruským frontovým pozicím. Ukrajina byla především vnímána kdysi jako gigant v oblasti těžby a zpracování železné rudy a uhelných zdrojů. Zásoby jsou skutečně v mnoha ohledech jedny z největších na světě, ale s jinými lokalitami v Rusku za Uralem se ani Ukrajina nemůže porovnávat, pokud jde o suroviny.
Hutní závody a ocelárny Azovstal v Mariupolu Proto mám pocit, že toto vystoupení Grahama na televizi je damage control  s cílem uklidnit americkou veřejnost, že USA o peníze z válečných půjček nepřijdou, protože Ukrajina je bohatá. A právě proto, že je bohatá a vzala si od USA půjčky, tak právě proto je potřeba Ukrajině dál pomáhat, aby válku vyhrála, aby USA se dostaly k těmto surovinám a Ukrajina skrze ně tak mohla dluhy splatit.
Přesně tuto logiku podle mého názoru mělo Grahamovo vystoupení, tedy snaha o prodání příběhu o ziskové válce na Ukrajině zblbnutým americkým divákům a voličům. Jestli se Grahamovi podařilo tento příběh prodat, tomu moc nevěřím, protože Američané mají obrovské problémy úplně někde jinde, a to je zastavující se národní ekonomika.
Fentanyl – Postrach amerických měst se rozšířil po konci lockdownů
A nejen ekonomika, ale i kolabující americká města, ze kterých utíkají firmy, řetězce i služby kvůli kolapsu bezpečnosti v ulicích, kvůli raketové nezaměstnanosti, kvůli vznikům ghett v důsledku odchodů a stěhování lidí z celých ulic a bloků, ale i vysoká kriminalita v důsledku vysoké nezaměstnanosti a také drogové závislosti na ultra-levném fentanylu, jehož výrobou se živí už miliony Američanů, dokonce i děti v základních školách a návody potom nahrávají na Tik Tok, než to administrátoři smažou. Fentanyl zatím do Evropy nedorazil, neuchytil se, protože v Evropě zatím není tak vysoká nezaměstnanost a nevznikají zatím rozsáhlá sociální ghetta. Ta se liší od etnických ghett v tom, že v nich žijí převážně nezaměstnaní běloši.
Drogově závislí na fentanylu, typická poloha těla po asi 10 minutách po aplikaci dávky Fentanyl je podle jedné z teorií nástrojem elit ke kontrole nezaměstnaných davů obyvatelstva. Fentanyl je silná útlumová syntetická droga dalece přesahující účinky morfinu a vzniká na něm okamžitá závislost po první dávce, což byla vlastnost donedávna přisuzovaná pouze heroinu, a to ještě ne ve všech případech. Pocity uživatelů zahrnují nejčastěji pocity nekonečného štěstí, spokojenosti, zbavení starostí a tužeb, odhmotnění, odcestování, radostný únik, cestu bez touhy návratu apod. Fentanyl doslova rozežírá játra člověka, ve kterých metabolizuje na reziduální toxin, který vede k cirhóze jater.
Fentanyl se začal v USA šířit již před covidovou pandemií, ale jeho raketový nástup po celých USA přišel po vyhlášení lockdownů a poté, co americké firmy začaly propouštět zaměstnance. Ve stejnou dobu se v amerických ulicích objevily obrovské zásoby fentanylu, na kterém končily statisíce lidí bez domova, kteří přišli o práci v důsledku lockdownů. Přestože jde o konspiraci, nelze vyloučit, že vláda mohla tiše nástup fentanylu do amerických měst tolerovat, protože droga zabraňovala formování protestů a nepokojů nezaměstnaných Američanů.
Amerika na Ukrajině válčí proti Rusku a Číně s cílem zachránit roli petrodolaru ve světě, kde kontrolu přebírá BRICS a bezdolarový svět
Americká ekonomika má charakter ryze parazitické ekonomiky, která zneužívá postavení amerického dolaru ve světě, kde je používaná jako měna pro nákup ropy, a to donedávna exkluzivně. Americká centrální banka FED díky neustálému emitování nových dolarů pro zájemce o nákup arabské ropy diverzifikuje své riziko držení státních depozitních směnek od americké vlády a prodává je právě všem těm, kteří nakupují americké dolary na nákup ropy. Vzniká tak v podstatě systém Outoboros , tedy systém samopožeru , kdy americká ekonomika, aby přežila, musí prodat do světa více vlastních dluhopisů společně s více vlastními natisknutými dolary, aby země světa mohly nakoupit více další arabské ropy.
Ouroboros – Symbol samopožeru Vzniká tak paradox americké parazitické a současné samopožerové ekonomiky, která je jedinečnou svého druhu na světě. Čím větší zadlužení, tím více FED prodá amerických státních dluhopisů do světa naproti kontraktům s arabskou ropou, kdy země světa jako je Čína jsou nuceny hromadit obrovské zásoby nejen dolarů, ale především amerických státních dluhopisů, které FED nechce držet na skladě. A protože Čína je největším věřitelem, nastává čas věřitele zničit , a proto již Donald Trump zavelel a zatroubil v roce 2019 k obchodní válce proti Číně, kterou Biden jen prohlubuje skoro na skutečnou. Trump a Biden se v tomto neliší.
Čína to ví, a proto se spojila s Ruskem, a proto se začala dluhopisů FEDu zbavovat a prodává je České republice, Polsku, Německu, Francii, Itálii, penzijním fondům, hedgeovým fondům, prostě všem korporacím a zemím KoZa. Čína se tak svého prokletí amerických úpisů zbavuje a přenáší je na západní země. Amerika tak potřebuje jedinou věc, a to je záchrana tohoto systému petrodolaru, který je ničen a rozkládán skupinou BRICS s Čínou, Ruskem a globalisty v čele. Nevěřím proto, že Američané vyrazili do války na Ukrajině, aby se dostali k železné rudě a k uhlí. Ne, že by se jim takové suroviny nehodily, ale kvůli tomu válku nerozpoutali. To je pouze zástupná historka Lindseyho Grahama aka “ Lady G ” před voliči, aby neřvali na další peníze cpané do Ukrajiny.
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden