Rusko umístilo na Krym nejmodernější systém S-500, tvrdí Budanov
RSS

Rusko umístilo na Krym nejmodernější systém S-500, tvrdí Budanov


Ruské síly instalovaly na okupovaném Krymu svůj nejnovější systém protivzdušné obrany S-500, uvedl 12. června šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov. (Foto: Flickr)

„Ruský systém protivzdušné obrany je posilován,“ řekl Budanov. „Je to zcela zřejmé a pochopitelné. Objevily se nejnovější prvky systému S-500. V zásadě půjde o jejich experimentální použití, ale už se tam [na Krymu] objevily.“Začátkem tohoto týdne ukrajinský generální štáb oznámil, že ukrajinská armáda zničila dva radary systémů protivzdušné obrany S-300 a S-400 v několika oblastech okupovaného Krymu.
Rusko úspěšně otestovalo novou raketu „zabijáka družic“ S-550

Jednalo se o druhý útok na ruskou protivzdušnou obranu na Krymu během jednoho týdne. Ukrajina údajně zasáhla jednu protiletadlovou raketovou jednotku S-400 u Džankoje a další dvě protiletadlové raketové jednotky S-300 byly napadeny u okupovaného Čornomorska a Jevpatorije v noci na 10. června.Podle amerického ministerstva obrany je S-500 určen k zachycení hrozeb krátkého až středního doletu. Systém se údajně dokáže bránit proti balistickým, křižujícím a hypersonickým raketám.Ukrajina provedla několik úspěšných útoků proti ruským cílům na okupovaném Krymu a v jeho okolí, čímž silně degradovala ruskou černomořskou flotilu.

Zdroj: kyivindependent.com
Článek Rusko umístilo na Krym nejmodernější systém S-500, tvrdí Budanov se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden