Srbský prezident Vučič: Za 3-4 měsíce budeme mít rozšířenou válku, dělejte si zásoby (video)
RSS

Srbský prezident Vučič: Za 3-4 měsíce budeme mít rozšířenou válku, dělejte si zásoby (video)


Vypukne světová válka? Podle srbského premiéra Vučiče ano. Není první, kdo takovou událost směřoval na konec letošního léta. Pokud by k tomu skutečně došlo, tak na konci takové války by živí záviděli mrtvým.
A rozpoutání takové války by už proto bylo holým šílenstvím.
Srbský prezident Aleksandar Vučič poskytl dlouhý rozhovor švýcarskému týdeníku Weltwoche, ve kterém prozradil, že Srbsko kontroluje zásoby ropy, mouky a cukru, protože za 3 až 4 měsíce vypukne světová válka.
Jelikož má srbský prezident výborné vztahy s Putinem a Moskvou, je možné, že Vučič ví, co se děje v zákulisí, a že NATO dostalo ruské ultimátum, zvláště poté, co dopustilo nasazení ukrajinských stíhaček F-16 na základnách NATO v Rumunsku a Polsku.
V rozhovoru mimo jiné řekl:
„Rétorika se každým dnem zhoršuje a připomíná mi známého historika:
Věřím, že se blíží poslední dny, kdy můžeme zhodnotit a zamyslet se nad událostmi na Ukrajině. Pokud hlavní mocnosti brzy něco neudělají, ano, pak jsem si docela jistý, že nás čeká skutečná katastrofa.
Pokud vsadíte na to, že někdo blafuje, nemáte lepší karty. Prostě věříte, že ten druhý má horší karty. Nejste si jisti, protože neznáte své karty a neviděli jste je. Vždy jsem velmi opatrný a obezřetný, pokud jde o hodnocení Putinových přání nebo možných budoucích kroků.
Situaci ještě komplikuje fakt, že všichni mluví pouze o válce. Nikdo nehledá mír. Nikdo nemluví o míru. Mír je téměř zakázané slovo!
Připadá mi velmi zvláštní, že se nikdo nesnaží ukončit válku. Existuje další teorie, které rozumím.
Západ věří, že Putina snadno porazí, že ho chce vyčerpat na Ukrajině, že pak vtrhne do vesmíru, že Rusko už nebude existovat se svým současným územím, že Putin bude svržen a tak dále. Možná to jde, ale…
Proč říkám, že jsme na hraně? Analyzujte situaci NATO a USA. Nemohou si dovolit prohrát válku na Ukrajině.
Za druhé, geopolitická pozice Evropy a celého Západu se zhorší natolik, že ji nikdo nebude schopen regenerovat a obnovit.
Zatřetí, otevře se tím Pandořina skříňka pro další hnutí a nepřátelství proti kolektivnímu Západu v budoucnu. Ale podívejme se na druhou stranu. Pokud Putin prohraje válku, za prvé – ztratí osobně všechno. Za druhé, nebude mít potomky nikoho, kdo by vytvořil společného jmenovatele pro Ivana, Petra Velikého a Kateřinu Velikou.
A za třetí, Rusko už nebude existovat ve své současné podobě. A když jsou tyto dvě strany tak vzdálené ve svých touhách a očekáváních, pak vidíte, že je v sázce všechno!
Všechno. Nikdo si nemůže dovolit prohrát. V této situaci se pravděpodobně blížíme ke skutečné katastrofě.
A pak se dostáváme k další otázce. Kdo je ochoten ztratit 1 milion, 2 miliony, 5 milionů, 10 milionů lidí? Zeptejte se sami sebe, nejsem připraven ztratit jediného člověka. A my se toho nezúčastníme. Ale to je otázka pro ostatní.
Nemohu vyslovit slova „třetí světová válka“, ale myslím, že nejsme daleko od tohoto velkého konfliktu! Ne déle než 3-4 měsíce! A hrozí, že propukne ještě dříve.
V Evropě se vůdci chovají jako velcí hrdinové, ale nejsou čestní a neříkají svým občanům, že pokud vypukne válka, všichni zaplatí vysokou cenu.
Svět se mění, i když si to nechceme připustit, ale mění se každým dnem a mnohem rychleji než kdy předtím. A když máte tyto druhy střetů zájmů, dostanete se blízko k velkým konfliktům a velkým válkám. A já nevím, jak to zastavit.
Abych byl upřímný, přál bych si, abych mohl. Dnes jsem zkontroloval množství našich zásob oleje, mouky, cukru, soli a všeho ostatního, protože nevím, co nám všem přinese zítřek.“

Tolik vyjádření prezidenta Vučiče pro švýcarská média. Jde samozřejmě o prezidenta, takže musí mít informace, které jen tak každý nemá.
Může samozřejmě pouze záměrně přehánět ve snaze o probuzení válečných štváčů, kteří odmítají pomyslet třeba jen na příměří a jakákoli jednání o míru. Jaká bude skutečnost se samozřejmě uvidí…Nejčtenější za týden