Saúdská Arábie po 50 letech vypověděla smlouvu s USA o petrodolaru! Rijád začne prodávat ropu za koš mezinárodních měn bez dolarové exkluzivity a navíc začne prodávat ropu za digitální CBDC měny! Tak už je jasné, proč Moskevská burza ukončila obchodování
RSS

Saúdská Arábie po 50 letech vypověděla smlouvu s USA o petrodolaru! Rijád začne prodávat ropu za koš mezinárodních měn bez dolarové exkluzivity a navíc začne prodávat ropu za digitální CBDC měny! Tak už je jasné, proč Moskevská burza ukončila obchodování


Saúdská Arábie po 50 letech vypověděla smlouvu s USA o petrodolaru! Rijád začne prodávat ropu za koš mezinárodních měn bez dolarové exkluzivity a navíc začne prodávat ropu za digitální CBDC měny! Tak už je jasné, proč Moskevská burza ukončila obchodování s dolarem! Koordinovaný útok na petrodolar ve spolupráci s globalisty a nástup digitálních měn do mezinárodních obchodů nejen s ropou!
A je to tady! Nemyslitelné se stalo skutečností. Saúdská Arábie oznámila [ 1 ] , že neprodlouží s USA smlouvu o exkluzivním prodeji arabské ropy za americký dolar, a že po 50 letech od podpisu smlouvy, kterou dojednával Henry Kissinger jako ministr zahraničí ve vládě prezidenta Richarda Nixona se saudskoarabským králem Faisalem, Rijád od smlouvy odstupuje. Nově bude Saúdská Arábie prodávat svoji ropu za mezinárodní koš měn, čímž zanikne de facto petrodolar, který byl a dosud je založen na exkluzivním prodeji arabské ropy pouze za americký dolar.
Tento krok Rijádu následuje poté, co minulý rok byla Saúdská Arábie přijata za člena BRICS a celá organizace má za cíl postupně ve svých obchodech zcela odejít od amerického dolaru , který se stává zátěží pro mezinárodní obchod a rozvoj, protože se stává nástrojem vydírání americké vlády k prosazování amerických zájmů ve světě na úkor národních států. A to zdaleka není všechno.
Saúdská Arábie odstoupila od smlouvy s USA o petrodolaru přesně po 50 letech Saudská Arábie oznámila své zapojení do projektu mBridge , což není nic jiného, než nový projekt globalistů, který má zcela nahradit SWIFT a je určen pro zúčtování mezinárodních transakcí a obchodů v digitálních měnách CBDC. Ve stejný okamžik, kdy Rijád oznámil vypovězení smlouvy o petrodolaru, tak v té samé chvíli Moskevská burza ve středu oznámila, že končí s nabídkou měnových párů s americkým dolarem [ 2 ] . A nejen s dolarem, ale i s eurem, které je na americký dolar přímo navázané.
V Rusku je odteď možné nakupit a prodat dolary pouze mimo burzu, a to na přepážkách bank, přičemž Ruská centrální banka oznámila, že kurz dolaru k rublu bude nově určován podle denních hlášení bank o poptávce a nabídce po dolarech na přepážkách ruských bank. Moskevská burza uvedla, že vyřazení dolaru a eura z měnové nabídky přišlo v reakci na nový balík amerických sankcí, do kterých byla zahrnuta i Moskevská burza, ale to zarazilo i ruské komentátory a novináře.
Konec petrodolaru v Rijádu a konec dolarových obchodů na burze v Moskvě ve stejnou chvíli nejsou náhoda
Moskevská burza se přece neřídí nějakými sankcemi vyhlášenými v USA. Takže, proč Moskevská burza tak ochotně a pohotově americký dolar stáhla z obchodování? Odpověď je jednoduchá – je to dokonalá záminka na odpis a odstavení amerického dolaru a rovněž eura v Rusku a v dalších zemích skupiny BRICS.
Naprosto a ani omylem není náhodou, že ve stejné chvíli, kdy Rijád oznámí vypovězení smlouvy o petrodolaru, že v tu samou chvíli Moskevská burza vyřazuje z trhu právě americký dolar. A jako zdůvodnění před občany se používá klasická výmluva na americké sankce, protože díky nim se lze vymluvit na zrušení dolaru na Moskevské burze, aniž by se ozval řev mezi ruskými obchodníky s dolarem. Všichni musí mlčet.
Moskevská burza ve středu stáhla z nabídky burzy USD a EUR měnové páry Prostě obchod s dolarem zůstane, ale už ne na burze, nýbrž na přepážkách komerčních bank, což samozřejmě povede k naprostému konci burzovních obchodů s dolarem, protože nelze obchodovat způsobem, že budete stát ve frontách na pobočkách a čekat na provedení dolarové transakce pro svého klienta, který vám jako brokerovi dá příkaz k nákupu nebo k prodeji tolika a tolika dolarů. Prostě a zkrátka, ve středu v Rusku dolar skončil, a je to řízený útok na odpis dolaru ze strany globalčiků, protože v tu samou chvíli od dolaru odchází i Saúdská Arábie.
Saúdové začnou ropu prodávat za koš měn a nově za digitální měny centrálních bank
Finanční svět tak čekají významné finanční otřesy, protože rozhodnutí Saúdská Arábie neobnovit 50-letou smlouvu o petrodolaru se Spojenými státy povede ke ztrátě jistoty v dolar, ale spolu s tím i v americké státní dluhopisy. Dohoda, jejíž platnost vypršela v neděli 9. června, byla základním kamenem globální ekonomické dominance Spojených států.
Dohoda o spolupráci, která byla původně podepsána 8. června 1974, zřídila dvě společné komise, z nichž jedna se zabývala hospodářskou spoluprací a druhá vojenskými potřebami Saúdské Arábie. Tehdy se říkalo, že předznamenává éru úzké spolupráce mezi oběma zeměmi. Američtí představitelé v té době vyjádřili optimismus, že dohoda bude motivovat Saúdskou Arábii ke zvýšení produkce ropy. Představovali si ji také jako plán pro podporu hospodářské spolupráce mezi Washingtonem a dalšími arabskými zeměmi.
Richard Nixon a saúdský král Faisal, v pozadí uprostřed Henry Kissinger, v roce 1974 Nixonův ministr zahraničí Zásadní rozhodnutí neprodloužit smlouvu umožňuje Saúdské Arábii prodávat ropu a další zboží ve více měnách, včetně čínského jüanu, eura a jenu, namísto výhradně v amerických dolarech. Kromě toho lze uvažovat i o případném využití digitálních měn, jako je Bitcoin.
Tento nejnovější vývoj znamená významný odklon od systému petrodolaru, který byl zaveden v roce 1972, kdy USA oddělily svou měnu od zlata, a očekává se, že krok Rijádu urychlí celosvětový odklon od amerického dolaru, což bylo možné vidět právě ve středu v Moskvě, kdy burza z hodiny na hodinu odstranila obchody s dolarem ze své nabídky měnových páru. A to pořád není všechno.
Odpis amerického dolaru je organizovaným a řízeným procesem globalistů
V nedávné době totiž Saúdská Arábie oznámila [ 3 ] své zapojení do projektu mBridge , který zkoumá platformu digitální měny centrálních bank (CBDC) sdílenou mezi zúčastněnými centrálními a komerčními bankami. Je postavena na technologii distribuované účetní knihy blockchain (DLT), která má umožnit okamžité vypořádání přeshraničních plateb a devizových transakcí bez přítomnosti amerického dolaru a SWIFTu.
Projekt má více než 26 pozorujících členů včetně Jihoafrické rezervní banky, která dostala tento měsíc zelenou jako člen. Mezi nejznámější pozorující členy mBridge patří Bank of Israel, Bank of Namibia, Bank of France, Central Bank of Bahrain, Central Bank of Egypt, Central Bank of Jordan, Evropská centrální banka, Mezinárodní měnový fond, Federal Reserve Bank of New York, Reserve Bank of Australia a zejména Světová banka.
Rusko již zahájilo testovací fázi digitálního rublu CBDC Řídící výbor projektu zároveň vytvořil vlastní řídící a právní rámec, včetně souboru pravidel, který je přizpůsoben jedinečnému decentralizovanému charakteru platformy. A co je zajímavé, za projektem nestojí ani Moskva, ani Peking, ale přímo globalčiky zaštítění Světovou bankou a FEDem. Jedná se tak o zjevný útok globalistů na americký dolar s cílem jeho odpisu jako mezinárodní zúčtovací měny pro obchody světové globalizace. Tato role, kterou měl dolar celé dekády, tak najednou a velmi razantně a násilně končí. Rijád vypovídá smlouvu o petrodolaru s USA a Moskevská burza ukončuje obchody s dolarem.
Globalisté odepisují Američanům nejen dolar, ale i jejich Trojského koně mezibankovního styku SWIFT
Projekt mBridge je výsledkem rozsáhlé spolupráce, která začala v roce 2021 mezi inovačním centrem BIS, Bank of Thailand, Centrální bankou Spojených arabských emirátů, Institutem digitálních měn Čínské lidové banky a Hongkongským měnovým úřadem. V roce 2022 proběhl pilotní projekt s transakcemi s reálnou hodnotou v mezistátním obchodním styku.
Od té doby tým projektu mBridge zkoumal, zda by se prototypová platforma mohla vyvinout v minimální životaschopný produkt (MVP) – této fáze bylo nyní dosaženo. Projekt mBridge nyní vstupuje do fáze MVP a vyzývá firmy ze soukromého sektoru, aby navrhly nová řešení a případy použití, které by mohly pomoci rozvinout platformu a ukázat veškerý její potenciál. Rukopis globalistů je zcela neskrývaný.
Porovnání variant CBDC při platbách – Nepřímá, přímá a hybridní transakce CBDC Všechno je to o tom, že Saúdská Arábie po odchodu od petrodolaru má začít propagovat a stát se hlavním tahounem a uživatelem mBridge pro zobchodování plateb za ropu v CBDC, tedy v digitálních měnách centrálních bank zapojených do mBridge. Pokud totiž ropa bude prodávána, kromě běžných měn, i za digitálním měny, potom dojde logicky k hromadnému přijetí těchto digitálních plateb.
A to i ze strany obchodníků s ropou a velkých podniků, protože nákup ropy za digitální peníze bude rychlejší a obejdou se bez obav ze sankcí z USA nebo ze zablokování SWIFTu apod. Navíc nákup ropy za CBDC umožní přijímat platby s nejvyšší autorizací centrální banky, kdy do obchodu nevstupuje třetí strana, jako je dnes právě SWIFT , který dnes funguje jako prodloužená ruka Pax Americana mezi bankami, které si mezi sebou posílají platby.
Odpis petrodolaru, odpis dolarových obchodů na burzách a odpis SWIFT – Trojice útoků na pilíře americké moci Pax Americana
Po zavedení CBDC bude SWIFT zcela odstaven a budou ho používat jen vazalské země USA, protože operaci mBridge autorizuje obchodními stranami dohodnutá centrální banka, a to bez prostředníka. Zavedení CBDC tak samozřejmě sleduje roli a úlohu Total Control nad transakcemi ze strany centrální banky, ale tím hlavním faktorem je, že po zavedení CBDC dojde k odpisu amerického SWIFTu. A to je podle všeho ten hlavní cíl globalistů. Prostě odstavení USA znamená nejprve odstavení petrodolaru, to je krok č. 1, a hned poté odstavení obchodů s dolarem, to je krok č. 2. K tomu prvnímu došlo v Rijádu, k tomu druhému v Moskvě ve středu. Tím posledním krokem je zbavení závislost všech bank na americkém prostředníkovi SWIFT.
Struktura mBgridge zúčtovací platformy CBDC, která má nahradit SWIFT A toho se má dosáhnout zavedením CBDC. To je celé. Globalčiky prostě zatroubili k útoku a odepisují USA ze světové scény tím nejméně šetrným způsobem, rozhodli se podřezat petrodolar veřejně a s cirkusem, a stejně tak obchody s dolarem na burzách za bílého dne. A ještě k tomu přihodili euro jako přívěsek petrodolaru v Evropě. To je přesně role eura. Přívěsek USD k nákupům paliv, ropy a energií za americký USD v Evropě. To je role klasického eura v EU. A proč se to děje teď?
Protože je po konci Evropských voleb a krátce před začátkem Olympijských her ve Francii, kde padla vláda. A pokud jde o sankce z FEDu, to není nic jiného než odepisování amerického dolaru a Pax Americana v přímém přenosu zevnitř USA. Čím více dolarových sankcí FED vrhne na Rusko, tím více ve světě oslabí pozici dolaru jako rezervní měny. Jsou to opakované a úmyslné výstřely FEDu do vlastní nohy tradičního petrodolaru. Amerika je tak FEDem odepisována přímo zevnitř, a to díky zámince nutnosti sankcí proti Rusku v důsledku války na Ukrajině. A to je celé.
-VK-
Šéfredaktor AE News


Nejčtenější za týden