Bez zvýšení koncesionářských poplatků bude prý muset moloch ČT propustit 350 zaměstnanců. No a?
RSS

Bez zvýšení koncesionářských poplatků bude prý muset moloch ČT propustit 350 zaměstnanců. No a?


JANA MARKOVÁ
Bez zvýšení koncesionářských poplatků bude prý muset moloch ČT propustit 350 zaměstnanců. No a? Chce se mi říct.

Dlouhodobě považuji toto výpalné státní propagandě za něco nemorálního podobně, jako třeba daň z nemovitosti. Nyní si chce státní moloch sáhnout opět hlouběji do našich peněženek za něco, co vlastně mnozí nechceme. Už tak má Česká televize rozpočet bratru 8 miliard, a z toho jen dvě a tři čtvrtě miliardy dává na mzdy zaměstnanců. V porovnání s ostatními televizemi neporovnatelné.
Návrh novel mediálních zákonů, které mimo jiné zvyšují televizní poplatek o 15 korun na 150 korun nebo rozšiřují skupinu poplatníků i na domácnosti vybavené chytrým telefonem či internetem, by měla schvalovat vláda tento měsíc. Do Sněmovny by se pak měly dostat ještě před parlamentními prázdninami. Jsem zvědavá, jak se k tomu jednotliví poslanci postaví.
Co se objektivity týká, už jen například z prezidentských debat bylo okamžitě vidět „kdo s kým tančí“. Dokonce i Rada ČT musela tenkrát uznat, že: „Ten závěr je bohužel takový, že konstatuje, že princip nestrannosti a rovného přístupu ke kandidátům byl porušen v obou předvolebních prezidentských debatách,“ uvedl místopředseda rady Pavel Matocha. A na tohle chtějí víc a víc prostředků.
Rozežraná instituce se evidentně uskromnit nehodlá a aktuálně fňuká, že bude muset propouštět. V době, kdy všichni volají po úsporách, ty jsou nám z kapes tahány téměř už i za to, že tu smíme dýchat, v době kdy tu krachují desítky velkých i malých firem, v době, kdy mnozí žijí na hranici bídy a 1/3 Čechů se jí kvapem blíží, se ona uskromňovat nehodlá.
Důvody? Ty neoficiální jsou jasné, od státem placeného korýtka se nikomu nechce. Ty oficiální jsou, že by musela omezit původní premiérovou tvorbu o více než třetinu. Nevím jak vy, ale já mám pocit, že by to bylo spíše pozitivní, než negativní. Ty seriály a pořady jsou brak, a nebýt desítky let starých „klasik“, nedá se na to koukat snad nikdy.
Zdůvodnění? Ředitel ČT Jan Souček to omlouvá třeba tím, že od posledního navýšení se třeba starobní důchody zvedl o 114 procent. Vůbec nechápu tu jeho drzost brát si do úst zase důchodce. To je nějaká móda nebo co? A jak jim vzrostly náklady a jak oni musí šetřit Součku se 289 tisíci korunami měsíčně?
(Mimochodem o celých 47 tisíc více, než předchozí ředitel Dvořák). Jste nemorální a neobjektivní banda, a jestli to Parlament posvětí, nic se nezmění ani na efektivnosti, ani na objektivitě, a nakonec ani na té amorálnosti chtít peníze v případě mnohých za nic.
The post Bez zvýšení koncesionářských poplatků bude prý muset moloch ČT propustit 350 zaměstnanců. No a? first appeared on .


Nejčtenější za týden