Ruské válečné lodě se během cvičení přiblížily k jižnímu pobřeží Floridy
RSS

Ruské válečné lodě se během cvičení přiblížily k jižnímu pobřeží Floridy


Flotila ruských válečných lodí dorazila do Havany na Kubě po sérii cvičení prováděných v Atlantském oceánu. (Foto: Flickr)

Formace čtyř plavidel, která zahrnuje fregatu Admirál Gorškov, jadernou ponorku Kazaň, palivovou loď a záchranný remorkér, má podle kubánského ministerstva zahraničí zůstat na Kubě do 17. června. Podle Foreign Desk News nebyly zveřejněny žádné další trasy.
USA posílají na Kubu ponorku po příjezdu ruských lodí

Přítomnost ruské flotily vyvolala značné monitorovací úsilí ze strany Spojených států a jejich spojenců, vysvětluje portál.Než ruské lodě dorazily do Havany, americké námořnictvo vyslalo tři torpédoborce, kutr pobřežní stráže a námořní hlídkové letouny, aby sledovaly jejich pohyb. Kromě toho se k této operaci údajně připojila kanadská fregata HMCS Ville de Québec. Podle zpráv se ruská plavidla během cvičení přiblížila až na 25 mil k jižnímu pobřeží Floridy.
USA v pozoru, ruská jaderná ponorka je poblíž Floridy

Moskva stále hlasitěji vyhrožuje zemím NATO, které nadále poskytují podporu Ukrajině v probíhajícím konfliktu s Ruskem. Invaze, která probíhá již třetím rokem, zaznamenala značnou mezinárodní podporu obranného úsilí Ukrajiny.Ruský prezident Vladimir Putin varoval, že Moskva může podniknout „asymetrické kroky“ a poskytnout zbraně svým spojencům na západní polokouli, pokud bude podpora NATO Ukrajině pokračovat. Kubánští představitelé tvrdí, že žádný z hostujících ruských prostředků není vyzbrojen jadernými zbraněmi. Americké zdroje však agentuře Associated Press sdělily, že se očekává, že ruská flotila zůstane v regionu po zbytek léta a před návratem do domovských přístavů se možná vydá i do Venezuely. V období studené války byla sovětská vojenská přítomnost v Karibiku významným bodem sporu mezi velmocemi.Zdroj: ainsleye.com
Ruské válečné lodě na cestě na vojenské cvičení na Kubě

Článek Ruské válečné lodě se během cvičení přiblížily k jižnímu pobřeží Floridy se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden