Německo se přiblížilo zákazu AfD, údajně je třeba ji zrušit, aby byla zachráněna demokracie
RSS

Německo se přiblížilo zákazu AfD, údajně je třeba ji zrušit, aby byla zachráněna demokracie


Demokracii zachráníme tak, že zrušíme jedinou politickou opozici. Vskutku demokratické! Něco podobného bylo v Německu i ve 30. letech minulého století. Zdá se, že se historie opakuje.
Stávající vláda pokládá za horší přečin zpívání písničky, zatímco nad každodenními útoky noži ze strany multikulturních obohacovačů přivírá oči. Ti, kterým se podaří někoho zavraždit, pak skončí jen na relativně krátkou dobu v komfortním psychiatrickém sanatoriu.
Věznice jsou vyhrazeny pro odpůrce covidové totality nebo pro lidi, kteří napíší na sociálních sítích něco nepatřičného o hostech Merkelové a Scholze.
V této „demokracii“ vám pak doporučí i to, koho volit: názorově uniformní národní frontu, jejich případnou opozici pak pro jistotu zruší, aby už nemohla být nikam zvolena.
Co na tom, že na východě země všechny volby jednoznačně vyhrává…Strana Alternativa pro Německo (AfD), která je nyní druhou nejpopulárnější stranou v zemi, se blíží k zákazu. Poslanec za Křesťanskodemokratickou stranu (CDU) Marco Wanderwitz říká, že má ve svém středu dostatek poslanců na to, aby předložil návrh na zákaz AfD v Bundestagu.
Poznamenal, že shromáždil 37 poslanců, kteří zákaz podpoří, když hovořil s krajně levicovými novinami  taz .
Wanderwitz stále čeká na Vyšší správní soud v Münsteru. Tento soud od té doby v květnu souhlasil s klasifikací AfD jako „podezřelé pravicově extremistické“ organizace.
Soud však dosud nezveřejnil písemné odůvodnění svého rozhodnutí. Wanderwitz říká, že čeká, až soud zveřejní svou písemnou zprávu, než přistoupí k návrhu zákazu.


„Jakmile budou k dispozici důvody rozhodnutí, podrobně se na něj podíváme a poté podáme naši aktualizovanou a dobře podloženou žádost o zákaz,“ oznámil Wanderwitz.
Soud má nejméně pět měsíců od data svého rozhodnutí na to, aby zveřejnil svou písemnou zprávu, ale není jasné, co soud ve své odpovědi zveřejní.
Pokud by Spolkový sněm hlasoval o zákazu, Ústavní soud, německý nejvyšší soud, by měl konečné rozhodnutí o tom, zda je zákaz legální. V každém případě by skutečný zákaz mohl uvrhnout německý politický systém do chaosu a vyvolat otázky o demokratické legitimitě v Německu.
Pozoruhodné je, že  Wanderwitz během komunálních voleb ztratil své vlastní křeslo ve prospěch politika AfD , takže zákaz byl pro něj osobní. Úspěch AfD na východě Německa, kde je  stranou číslo jedna  a na podzim pravděpodobně vyhraje několik regionálních voleb, také znamená, že vládní strany čelí vyhlídce na úplnou ztrátu moci v řadě německých spolkových zemí.
V některých případech může být jejich celkový počet hlasů tak nízký, že budou vládní strany semaforu zcela vyhozeny ze státních parlamentů, což je silně motivuje k tomu, aby usilovaly o zákaz konkurenční AfD.
Tyto východní státy se dokonce mohou stát neovladatelnými bez účasti AfD ve vládě, což zvyšuje sázky pro mainstreamové strany, aby urychlily řízení o zákazu AfD.
Kromě CDU se i další strany předhánějí v tom, aby zajistily zákaz strany, která prudce vzrostla díky popularitě svých protiimigračních a protiválečných návrhů.
Zelený politik Marcel Emmerich vyzval konferenci ministrů vnitra, aby zřídila pracovní skupinu proti AfD, která by shromáždila důkazy na podporu zákazu.
„AfD je bezpečnostním rizikem pro lidi a demokracii,“ řekl deníku taz.
Zejména politika otevřených hranic vládnoucích hlavních stran podnítila obrovský nárůst násilné kriminality v Německu, přičemž přibližně 6 z 10 násilných trestných činů spáchali v roce 2023 cizinci, což je rekordní hodnota. A to nejsou v tomto počtu zahrnuti cizinci, kteří již stihli získat občanství.
Násilná kriminalita dosáhla v témže roce rekordního maxima. V poslední době se v Německu neustále objevuje vlna útoků nožem, včetně afghánského radikála, který zabil německého policistu v Mannheimu , a dalšího Afghánce, který zaútočil na německé fotbalové fanoušky, když sledovali mistrovství Evropy ve fotbale ve Wolmirstedtu.
Ten ubodal k smrti jednoho 23letého muže a poté zaútočil na další skupinu, kde zranil tři muže, z toho dva vážně, než byl zastřelen.
AfD dlouho upozorňuje na to, že tyto útoky jsou skutečnou bezpečnostní hrozbou v Evropě. Právě to je důvod setrvalého nárůstu preferencí.
Rudo-zelená vláda v Brémách také podporuje pracovní skupinu pro zrušení AfD a ministři vnitra z řad sociálních demokratů (zemští i federální ministryně) se chystají diskutovat o otázce zákazu AfD na konferenci, která proběhne dnes.Nejčtenější za týden