Německá klasika: Za kritiku násilníků horší trest než za hromadné znásilnění
RSS

Německá klasika: Za kritiku násilníků horší trest než za hromadné znásilnění


Opakovaně zde přináším příklady velmi bizarních soudních rozhodnutí, která padají v posledních letech v Německu. Teroristé a masoví vrazi, kteří končí jen nakrátko v psychiatrickém sanatoriu, vraždy ze cti klasifikované jako pouhé zabití, podmínky za hromadná znásilnění či loupeže a zanedbatelné tresty za útoky nožem.
To vše a mnohé další podobné rozsudky jsou již zcela běžné. Očividně jde o politickou objednávku.
Oproti tomu zde jsou totiž poměrně tvrdé nepodmíněné tresty pro několik lékařek, které vydávaly výjimky z nošení roušek či účelové věznění disidentů ve věznicích s nejvyšší ostrahou, v čele s Reinerem Fuellmichem.
Ve vězení skončil i větší počet lidí, kteří napsali něco „závadného“ na sociálních sítích, což je také příklad 20leté dívky, která se velmi opovržlivě vyjádřila k aktérům hromadného znásilnění 15leté dívky.
Za její zcela oprávněné vyjádření směrem ke skupině násilných obohacovačů skončila sice nakrátko, ale přece jen ve vězení. A to na rozdíl od většiny aktérů onoho znásilnění, kteří se vězení vyhnuli úplně.
Kolik důkazů o zvrácenosti systému je ještě zapotřebí? Mohlo by k podobným rozsudkům docházet ve skutečně právní společnosti?
Vzhledem k tomu , že dvacetiletá dívka urazila násilníka jako „nečestné násilnické prase a nechutnou zrůdu,“ byla nyní zbavena svobody na delší dobu než osm z devíti samotných násilníků.
Hromadné znásilnění v hamburském Stadtparku vyvolalo značný rozruch nejen proto, že 15letá dívka byla sexuálně zneužita a znásilněna devíti pachateli ve věku 16 až 20 let, ale také proto, že zemský soud v Hamburku uložil pouze jeden trest odnětí svobody a osm podmíněných trestů.

Nyní je tu nový skandál: Jak hlásí „Hamburger Abendblatt,“ okresní soud v Hamburku odsoudil 20letou ženu k delšímu trestu odnětí svobody než osm z devíti samotných násilníků – a to proto, že násilníka urazila jako „nečestné násilnické prase a nechutnou zrůdu.“
Zprávy na Whatsappu posílala reflexivně, když se dozvěděla o znásilnění 15leté dívky v městském parku, informovaly noviny o motivech 20leté dívky. Za urážky nyní dostává nepodmíněný trest: víkend ve vězení, což je více, než kolik dostalo osm z devíti obžalovaných.
Jeden z obžalovaných byl odsouzen k trestu odnětí svobody na dva roky a devět měsíců, zbylých osm obžalovaných dostalo podmíněné tresty.
Osm násilníků, kteří dostali podmínku, musí nyní každý odpracovat 60 hodin veřejně prospěšných prací. Jeden obžalovaný byl zproštěn obžaloby.
Tolik k případu, který ukazuje, že hromadné znásilnění je nyní v Německu považováno za menší prohřešek než kritika takového činu.
V tomto případě jde samozřejmě o souběh několika faktů, které přispěly k mírnému rozsudku: útočníci byli zčásti údajně mladiství (víme, jak je to s udáváním věku u těch, kteří nyní Německo obohacují) a jde také o „chráněnou“ skupinu, u které se podobné činy považují za projev kulturní svébytnosti.
Na druhou stranu je celkem jasné, proč byla odsouzena dívka za její vyjádření směrem k násilníkům: Slovně se dotkla vysoce chráněné skupiny a zřejmě v jejím případě seznali, že nepatří k těm mladým, kteří nadšeně vítají každé obohacení, které jim vláda do země přiváží…Nejčtenější za týden