P. C. Roberts: Válka si vyžaduje větší jednotu, než ji předvádějí USA
RSS

P. C. Roberts: Válka si vyžaduje větší jednotu, než ji předvádějí USA

Setkání Putina s vůdci všech politických stran Státní dumy uskutečněné 7. července t.r. prokázalo jednotu, která zřetelně chybí ve Spojených státech. Ty jsou totiž zmítány protichůdnými zájmy
až do té míry, že jedna politická strana poštvala americké ministerstvo spravedlnosti proti politické straně druhé a pokouší se démonizovat bývalého amerického prezidenta jako povstalce obviněného z organizování převratu s cílem udržet si moc.
Nejenže v Americe tedy není politická jednota, ale chybí v ní i předpoklad toho, že by takováto jednota byla vůbec možná. Padla za oběť politice identity. A není zde ani žádná morální jednota. A aby toho nebylo málo, respekt k Ústavě a rozdělení moci poklesla až k bodu, kdy řízené uchopení moci jednou z politických agend se stalo běžným jevem.
Jak jsem nedávno řekl: Spojené státy jsou už jen pojmem zeměpisným, nikoli politickým národem. A tento rozpolcený stav našeho bytí bychom měli mít na paměti, než se dostaneme do války s tak sjednocenou zemí, jakou je Rusko.
Zdroj: PCR
Překlad: Lubomír Man


Nejčtenější za týden