Kanada: Všechny pobočky KFC v Ontariu budou prodávat výhradně halal kuřata, zároveň zakazují vepřové
RSS

Kanada: Všechny pobočky KFC v Ontariu budou prodávat výhradně halal kuřata, zároveň zakazují vepřové


V islamizovaných zemích se stále více přizpůsobují rostoucí muslimské populaci, což mnohdy vede i ke změnám jídelníčku. Vepřové maso již v mnoha školních jídelnách západoevropských zemí nenajdete a halal se stále častěji stává realitou.
V multikulturní Kanadě, kterou se Trudeau snaží už dlouho islamizovat, dochází k podobným ústupkům – a nyní dokonce i v oblasti rychlého občerstvení.
Společnost KFC Canada oznámila, že všechny její pobočky v Ontariu budou podávat výhradně kuřata s certifikací halal a přestanou nabízet vepřové produkty v souladu s islámskými stravovacími postupy.
Brigitte Gabrielová, zakladatelka a předsedkyně ACT for America, občanského hnutí zaměřeného na zachování americké kultury, suverenity a bezpečnosti, vyjádřila znepokojení nad tímto vývojem.
„KFC v Kanadě vyžaduje, aby všechny jejich obchody v Ontariu podávaly výhradně halal kuřata. Ukončují také výrobu vepřových výrobků. Opravdu šílené časy. Varovala jsem před tím Západ už dlouho,“ napsala Gabrielová.Halal je arabské slovo, které znamená „zákonný“ nebo „povolený,“ zatímco slovo haram znamená „zakázaný,“ což platí například právě pro vepřové maso.
Podle  Food Network   se halal maso týká masa ze zvířat, která jsou podle islámského práva šaría povolena a byla obětována během islámského rituálu . Proces získávání halal masa, známého jako dhabiha, zahrnuje specifické pokyny:

Zvíře musí být před porážkou odebráno ze stáda a uklidněno
Mělo by být zabito rychlým řezem do krku, přetnutím krční žíly, krční tepny a průdušnice
Během zabíjení se musí recitovat Alláhovo jméno
Veškerá krev musí být ze zvířete odsáta

Podle memoranda zaslaného vedoucím představitelům komunity v Ontariu nabízí KFC Canada od 15. května 2024 ve svých restauracích v Ontariu kuře s certifikací halal (kromě Thunder Bay a Ottawy).
Memorandum dále podrobně popisuje kroky, které KFC v tomto směru podniklo:

Všechny kuřecí produkty budou mít certifikaci halal, mimo jiné: kuře s kostí, kuřecí řízky, kuřecí popcorn, sendviče, křídla atd.
Byla ukončená výroba vepřových produktů ve všech provozovnách KFC (s výjimkou provozoven pod společnou značkou Taco Bell).
Partnerství s dodavateli halal, jako je Maple Lodge Farms, domov kanadské značky #1 Halal, Zabiha Halal s dlouholetými zkušenostmi s dodáváním halal produktů muslimské komunitě.
Vyškolený personál restaurace v Ontariu o provozních postupech halal.
Spolupracoval se členy muslimského týmu KFC Canada na zavedení halal.

Toto rozhodnutí však zvedlo obočí vzhledem k tomu, že většina obyvatel Ontaria se identifikuje jako křesťané. Podle sčítání lidu z roku 2021 se přibližně  52,1 %  obyvatel Ontaria identifikovalo jako křesťané, zatímco  pouze 6,72 % se identifikovalo jako muslimové .
Reakce na rozhodnutí KFC odráží podobnou situaci, které čelí řetězec Earls Steakhouse v Kanadě, který kontroverzně přešel z kanadského hovězího masa na halal hovězí.
Uživatel  X k tomu uvedl :
„Před několika lety, když jsem byl v Kanadě, majitel řetězce steakhousů Earls, Mo (ano, zkratka pro Mohammed), změnil všechny steaky na halal hovězí místo kanadského. Poté, co sledoval, jak se jeho podnikání propadá o 30 až 40 %, začal opět nabízet kanadské hovězí maso. Teď to zkoušejí znovu, tentokrát s využitím KFC.“
 


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]

Nejčtenější za týden