Rakousko je další evropskou zemí, která zavádí digitální očkovací průkaz
RSS

Rakousko je další evropskou zemí, která zavádí digitální očkovací průkaz


Jak jste si zde již mohli přečíst, tak průkopnickými zeměmi v rámci EU byly Maďarsko a Belgie, kde nedávno jako první schválili zavedení povinných digitálních očkovacích průkazů, které budou samozřejmě propojitelné s digitální identitou EU (eID).
Není jistě náhoda, že v čele jsou země, které zaváděly poměrně tuhý covidismus a jsou celkově i v plném souladu s digitální diktaturou.
Zdá se, že další země se budou postupně přidávat, takže by možná bylo dobré sledovat, zda se také u nás něco podobného nechystá. Dřív či později s tím zřejmě ještě tato nebo příští vláda přijde.
V novém digitálním očkovacím průkazu by samozřejmě byla uvedena všechna aktuální očkování, tedy nejen ta „covidová“ (která ani očkováním nejsou).
Údaje by se měly dát v rámci systému zjistit již nejen u vašeho lékaře, ale přístup by měl být postupně k dispozici po celé EU (a časem podle WHO by mělo jít o celosvětový systém).
Při další „plandemii“ pak bude v takových zemích mnohem jednodušší kontrolovat kdo již dostal aktuálně nařizovanou vakcínu a kdo ne, když už bude průkaz vydáván plošně…
Ale vraťme se do Rakouska, které se nyní – zatím jen při hlasování ve výboru – vyslovilo pro zavedení téhož nástroje dohledu, který již zavedla Belgie a Maďarsko…
MFG (pozn.: politická strana, která vznikla na vlně covidového odporu) odmítá digitální očkovací průkaz jako další nástroj totalitní kontroly.
„Demokracie v Rakousku se stále více zvrhává ve frašku!“ říká Joachim Aigner, předseda spolkové strany MFG-Rakousko. Kdy byli lidé dotázáni, zda souhlasí s totální digitalizací, a tedy úplným dohledem? „Černo-zelená vláda znamená „ignorovat to“ – a zbytek strany jednoty není o nic lepší.“
„Je špatným zvykem, že v takzvané demokracii Rakouska jsou krok za krokem přijímána opatření, která nejsou ve prospěch občanů – nebo že se občanů a daňových poplatníků nikdy neptá na jejich názor,“ vysvětluje Joachim Aigner.
„Během údajné pandemie, která od roku 2020 terorizuje občany, došlo k mnoha podvodům se statusem očkování. Najednou jste museli prozradit citlivé, osobní lékařské informace každému číšníkovi a každému učni.“
Čtyři frakce strany jednoty, tedy ÖVP, Zelení, SPÖ a NEOS, 26. června odhlasovaly ve zdravotnickém výboru novelu zákona o zdravotní telematice a tím i plné zprovoznění elektronického očkovacího průkazu.
Poté, co si lidé a lékaři v Rakousku dlouhá staletí vystačili bez takového dokladu, vyvstává otázka, kdo si něco takového objedná a kdo z toho má prospěch. Není to občan – protože se stávají ještě transparentnějšími než dříve a zvyšuje se riziko ztráty dat a jejich zneužití.
„Zatímco strana jednoty a úřady jsou hrdé na zavedení centrálního registru očkování a drze tvrdí, že je o něj značný zájem veřejnosti, každý den mladí lidé, kteří měli pochybný prospěch z poslední očkovací kampaně, náhle a nečekaně umírají.  A o tom se vůbec nediskutuje,“ říká Dagmar Häusler, BSc, zástupkyně předsedy federální strany MFG-Rakousko.
Elektronický očkovací průkaz otevírá dveře dalším útokům státu na základní práva a svobody, jaké jsme zažili v období Covidu. Ve skutečnosti se nic nedělá pro zdraví obyvatelstva, slouží pouze lobbistickým zájmům farmaceutického průmyslu.
„Pamatujete si na rok 2020, kdy byly nemocnice údajně přetížené? Kolik lůžek intenzivní péče od té doby vzniklo?“ zlobí se Häuslerová.
Zvláště problematická je otázka, kolik přístupových cest k vysoce citlivým digitálním zdravotním údajům je povoleno. Přístup do očkovacího průkazu má i zdravotní poradna 1450, stejně jako pohotovostní služby.
Jaký přínos by to mělo mít, když záchranář dokáže určit, zda oběť dopravní nehody byla očkována proti spalničkám? Jde o případ širokého šíření informací namísto omezování přístupu ke smysluplným a relevantním údajům.
„Kdo může vysvětlit, proč má úplný očkovací status ostatních lidských bytostí od narození až po smrt něco společného s někým jiným než s ošetřujícím rodinným lékařem?“ ptá se Joachim Aigner.
Nikdo moc nechápe, proč k takovým údajům musí mít přístup zaměstnanec ministerstva zdravotnictví nebo státní správy, kterým je obvykle člen politické strany. Vzrušující je také přebírání povinností tam a zpět.
Zpočátku tvrdili, že by za registr očkování odpovídala outsourcovaná společnost ELGA GmbH, ale poté to změnili a nyní to má být údajně  ministerstvo zdravotnictví. Obecně je třeba tyto konstrukce a outsourcing administrativních úkolů naléhavě zpochybnit a opravit.
„Pokud demokracie není jen heslem, se kterým se politici a jejich dobře placená média cítí dobře, je třeba konečně chránit práva lidí a například zakotvit zákazy diskriminace neočkovaných lidí v ústavě.
Jinak zítra někdo vyhlásí další pandemii a o tom, zda vůbec smíme vyjíždět, rozhodne e-očkovací průkaz spravovaný ministerstvem zdravotnictví,“ uzavírá Aigner.
Tolik zpráva z Rakouska, které je už třetí zemí EU, kde se digitální očkovací průkaz zavádí. Nejspíš se již chystá ve většině dalších zemí EU a lze očekávat, že při případné nové „plandemii“ bude nařízen povinně i tam, kde zatím zaveden nebyl.


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 1 Průměrně: 5 ]

Nejčtenější za týden