Ilegálové oslavují výhru labouristy Starmera, chystají se brzy vyrazit přes kanál do Spojeného království
RSS

Ilegálové oslavují výhru labouristy Starmera, chystají se brzy vyrazit přes kanál do Spojeného království


Ilegálové v severní Francii oslavují vítězství labouristů a říkají, že překročí Lamanšský průliv jakmile budou mít první šanci. Už se nemusí obávat deportací do Rwandy a brzy za nimi zřejmě přijedou i celé jejich rodiny.
Při oslavách nové vlády někteří z migrantů řekli, že budou riskovat přeplutí do Spojeného království na malých člunech, jakmile to počasí dovolí.
Starmer zrušil deportační lety do Rwandy  v první den,  kdy labouristé dosáhnli moci.
Většina migrantů v táboře Grand-Synthe poblíž Dunkerque v pátek ráno o výsledcích nevěděla, ale byli potěšeni, když jim bylo řečeno, že Rishi Sunak   již nebude premiérem .
Amir, 23, prodavač fazolí z Kurdistánu, řekl, že migranti dali Keiru Starmerovi přezdívku, která se zhruba překládá jako muž, který pracuje pro migranty nebo dělníky.
Řekl: „Říkáme mu ‚Party Krekaran‘, protože jsme slyšeli, že ten chlap migrantům opravdu pomáhá.“
Amir dodal, že přechod provede co nejdříve, když je Sir Keir Starmer u moci, a dodal: „Je to pro nás opravdu dobré. Byli jsme opravdu nervózní v našich zemích cestovat až sem a nechat se poslat zpět.
Už nežijeme ve strachu, že  nás pošlou do Rwandy. Viděl jsem pár dokumentů a Rwanda není nejlepší místo.“
Na otázku, zda výsledek zvýší pravděpodobnost, že přejezd uskuteční, dodal: „Ano, samozřejmě. Chci se dostat do Spojeného království co nejdříve. Byl jsem si opravdu jistý, že Rishi Sunak prohraje.“
Halmat Ali, 31, z Iráku zaplatil 3 900 liber pašerákovi, aby usnadnil cestu do Británie. Řekl: „Mám rád labouristickou vládu. Při první příležitosti přejdu. Dávají mi naději. Přejdu v neděli, až bude lepší počasí.“
Údaje ministerstva vnitra ukázaly, že rekordní počet migrantů   překročil Lamanšský průliv v prvních šesti měsících roku , a to i přes předpokládaný odstrašující účinek rwandského plánu.
Do Spojeného království se letos dostalo asi 12 901 lidí – o 17 % více než v loňském roce a o 8 % více oproti předchozímu rekordu v roce 2022.
Na začátku své vlády Rishi Sunak řekl, že  zastavení lodí  bylo jednou z jeho pěti priorit. Když v pátek oznámil svou rezignaci na post lídra konzervativců, řekl: „Slyšel jsem váš hněv, vaše zklamání a přebírám odpovědnost.“
Lze předpokládat, že aktuálně slaví i ilegálové, kteří mířili do Francie. V obou zemích se bude nyní vítat jako nikdy předtím…


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]

Nejčtenější za týden