Německo se připravuje na válku: Představen tajný operační plán
RSS

Německo se připravuje na válku: Představen tajný operační plán


Jde o záměrné vyvolávání hysterie, odvádění pozornosti nebo se skutečně váleční jestřábi na něco připravují? Každopádně je dobré připomenout, že část naší armády byla před lety převedena pod velení Bundeswehru, takže pokud by Němci něco chystali, týkalo by se nás to také.
Německá vláda vypracovala „Tajný operační plán Německo“, který vstoupí v platnost 1. ledna 2025. Otevřená komunikace Bundeswehru o tom naznačuje promyšlenou strategii zaměřenou na Rusko.
Jens Stoltenberg mezitím vyzývá Ukrajinu, aby se během příštích deseti let připojila k NATO a volá po další vojenské pomoci.
Příručka obrany a přítomnost médií
Tříhvězdičkový generál André Bodemann zdůrazňuje, že obyvatelstvo musí být připraveno na válku. Tento operační plán, který zahrnuje dohody s železnicemi, čerpacími stanicemi, Telekomem, Červeným křížem, policií a hasiči, má za cíl posílit obrannou strategii Německa.
„Jde o přípravu obyvatelstva, protože už nejsme v míru,“ řekl generál André Bodemann, který byl odpovědný za operační plán, v rozhovoru pro ntv . Informace o konkrétních lokalitách, číslech a projektech zůstávají utajeny.
Varování pro Moskvu a Peking
Od dubna 2023 plán vysvětloval v médiích generálporučík André Bodemann, velitel územního velitelství Bundeswehru, a další generálové. Tato otevřenost, známá jako „komunikační aktivita“, je podle  Epoch Times  zaměřena na potenciální protivníky, jako je Rusko a Čína .
Prohlášení týkající se stavu mezi válkou a mírem, jak to Bodemann nazývá, mají Moskvě a Pekingu signalizovat, že Německo v případě vojenské hrozby odpoví celým národem.
Obyvatelstvo by se mělo zásobit
Operační plán požaduje, aby obyvatelstvo bylo připraveno na válku hromaděním zásob, jako je voda, baterie a konzervy, jak jsme  informovali 7. června  . Námořní kapitán Frank Fähnrich, vedoucí oddělení plánování na teritoriálním velitelství, zdůrazňuje: „Vnitřní a vnější bezpečnost už lze jen stěží oddělit.
Do plánování jsou zahrnuty i civilní organizace jako německý Červený kříž a hasiči. Generál Bodemann zdůrazňuje vysokou míru ochoty těchto organizací spolupracovat s Bundeswehrem v případě nouze.
Tlak ze strany partnerů NATO
„Kromě hrozby ze strany Ruska je to i tlak ze strany mocného partnera NATO USA, který chce do značné míry odlehčit Evropě, aby se mohl více soustředit na indopacifický region. Německý operační plán k tomu také přispívá,“ řekl generál Bodemann v rozhovoru pro ntv. Tento vývoj jasně ukazuje, že Německo se aktivně připravuje na možnou válku a přijímá opatření k posílení vojenských i civilních obranných strategií.
Souvislost s mezinárodním vývojem
Souběžně s německými přípravami komentoval generální tajemník NATO Jens Stoltenberg geopolitickou situaci před summitem NATO ve Washingtonu. Stoltenberg se vyslovil pro vstup Ukrajiny do NATO během příštích deseti let:
„Velmi doufám, že Ukrajina bude spojencem, zdůraznil, že k rychlejšímu ukončení války je nezbytná větší podpora Ukrajiny. Čím více ji budeme podporovat, tím rychleji může tato válka skončit,“ řekl Stoltenberg.
Tento vývoj nutí Německo se podle Tagesspiegel intenzivně připravovat na možné vojenské konflikty, a to jak ve vlastní zemi, tak v rámci mezinárodních závazků .


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 2 Průměrně: 5 ]

Nejčtenější za týden