Nový seriál, natočený v „moderním stylu“ vypadá spíš jako nějaká parodie. Je tam zahrnuto vše, co prosazuje současná „woke ideologie“ – od černocha až po LGBTQI komunitu, pro kterou byl údajně seriál především natočen.
Pro představu o záměrech tvůrců bude nejlepší popsat jejich záměr s tímto šíleným „dílkem.“
Rasa a postižení samozřejmě v určitých chvílích vstupují do hry, ale existují i specifické momenty, které vypovídají zejména o homosexualitě.
Seriál „My Lady Jane“ je v tomto ohledu pozoruhodně moderní a soustředí se na dnešní queer problémy historickou optikou.
Ačkoliv je Edward černošským a homosexuálním králem v tudorovské Anglii, intersekcionalita v My Lady Jane vůbec nepřichází do hry.
Lady Jane Greyová, skutečná lady Jane Greyová, seděla na anglickém trůnu celkem devět dní v roce 1553, než byla nahrazena svou sestřenicí „Krvavou Marií“ a nakonec popravena.
Tato Jane přežívá mnohem déle než prvních devět dní. To, co začíná jako alternativní historie, se stává plnohodnotnou fantazií, když se brzy ukáže, že někteří lidé se mohou proměnit ve zvířata a že tito lidé byli zbytkem společnosti ostrakizováni.
Říká se jim Ethijci a jsou v podstatě onou „LGBTQI“ komunitou té doby.
Koncept Ethian může být použit k reprezentaci mnoha různých marginalizovaných zkušeností, ale když jsme se na to dívali a přemýšleli o Edwardovi, hodně jsme si mysleli, že je to zejména queer metafora.
Například když slyšíme o kuchařově synovi, který byl poslán pryč, aby se ho pokusil vyléčit z tohoto „zlého“ Ethijce. Co si myslíte o způsobu, jakým tato série přistupuje k těmto metaforám?“
Režisér Jamie Babbit chtěl tuto jinakost ukázat optikou Ethiana a toho, jak souvisí s tím, co se děje dnes a v minulosti. „Museli jsme to zahrnout a reprezentovat z hlediska LGBTQ+ komunity, s rasismem, s postižením, abychom ukázali tuto jinakost,“ řekl.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]