Rychetského argumentační bolševismus
RSS

Rychetského argumentační bolševismus„Získal jsem pocit, že je Václav Klaus z ruské strany nějak finančně podporován a nepochybně hraje stejnou roli jako ruští trollové, tedy podporuje něco, co je tak hanebné a barbarské“, řekl, mimo jiné, Pavel Rychetský 1. května 2022 na rozhlasové stanici Frekvence 1.


Rychetský je předsedou Ústavního soudu ČR a – přestože mu to jeho pozice zakazuje – zvyknul si vyjadřovat své politické názory s cílem zkoušet českou politiku ovlivňovat. Rád sám sebe portrétuje jako morálního giganta a výjimečnou právnickou autoritu. A protože sám sebe záměrně vmanévroval do role ústavního soudce – politika, jím vyslovenou lež nelze přejít mlčením či ji tolerovat. Je třeba hlasitě říci: už dost!
Václav Klaus opakovaně ve svých textech a rozhovorech ruskou agresi na Ukrajině odsoudil. Je snadno dohledatelné, že válku jako způsob řešení mezinárodních sporů principiálně odmítá. Rusy rozpoutaný konflikt považuje pro Ukrajinu – ale také pro okolní svět – za společenskou a ekonomickou katastrofu. Myslí si Rychetský, na rozdíl od Václava Klause, že válka je dobro? Kde bere Rychetský drzost tvrdit, že [Václav Klaus] „ … nepochybně hraje stejnou roli jako ruští trollové, tedy podporuje něco, co je tak hanebné a barbarské“? Co si to vůbec dovoluje a proč to říká? Zjevně s jediným cílem: vyřídit si s Klausem své staré účty v dnešní době, kdy to začíná vypadat, že na Václava Klause si může beztrestně plivnout kdokoliv.
Tvrzením, že Václav Klaus je „z ruské strany nějak finančně podporován“, dosáhnul Rychetský dna argumentační žumpy. Vlastně tak nechtěně odhalil smýšlení člena KSČ, kterým byl. Komunisté odlišný názor považovali za něco tak nepřípustného, že motivace jejich hlasatelů považovali vždy za výhradně zištné a tedy placené tu západními imperialisty, tu revanšisty, tu nepřátelskými vysílačkami.
A přes tu všechnu odpudivost je dobře, že to Rychetský vyhrotil tak jasně – žijeme v době, ve které buďto budeme hájit názorovou svobodu, nebo se řítíme zpátky do dob bolševických manipulací, které jsme považovali za nevratné. Rychetský se přihlásil k tomu druhému, což je u předsedy Ústavního soudu na pováženou!
P.S. Nezapomněl Pavel Rychetský na to, že předsedou Ústavního soudu ČR jej jmenoval (ač z různých stran varován) právě prezident Václav Klaus? A nedostal za to tehdy prezident náhodou od Rusů zaplaceno?

 

IVO STREJČEK


 
The post Rychetského argumentační bolševismus first appeared on .


Nejčtenější za týden