Vakcína proti ptačí chřipce pro lidi byla schválena bez klinických studií
RSS

Vakcína proti ptačí chřipce pro lidi byla schválena bez klinických studií


Mnoho indicií v posledních měsících napovídá, že pokud globalisté chystají nějakou novou „plandemii,“ pak půjde právě o ptačí chřipku, která bude „zmutovaná“ a přenositelná z člověka na člověka.
V současné době již existují „vakcíny,“ které byly nedávno distribuovány, aby mohly být v případě potřeby aplikovány zejména „rizikovým skupinám,“ což mají být zejména pracovníci v drůbežárnách či jiné živočišné výrobě a výzkumníci.
Ve Finsku si nedávno objednali právě pro uvedené skupiny vakcíny, které již měly být v minulých dnech vytipovaným osobám aplikovány a EU nakoupila 665 000 vakcín od stejného výrobce Sequirus pro jiné země EU, další se chystá objednat.
Nicméně tyto „vakcíny“ byly   schváleny , aniž by byly testovány na lidech.
Mimo výše uvedených vakcín se také na základě zadání vlády USA připravují mRNA „vakcíny,“ které by měla vyrábět Moderna.
Nicméně my se dnes podíváme na „vakcíny,“ které již byly aplikovány tisícům Finů a další čekají na to, až je EU distribuuje do vybraných členských zemí…
Podle Meryl Nass, interní lékařky s odbornými znalostmi v oblasti antraxu a bioterorismu,  byl plán uvést na trh vakcíny proti viru ptačí chřipky, aniž by byly nejprve testovány na lidech nebo prošly běžnými regulačními postupy, již v roce 2003.
V té době se zrodila tzv. „testovací vakcína“ (mock-up vakcína). To je prototyp vakcíny, ale není určen k použití.
„Prochází schvalovacím procesem, ale nikoho to moc nezajímá, protože přípravek není určen pro lidi,“ vysvětluje lékařka.
Později měla být vyvinuta podobná vakcína, která se jen málo liší od modelové nebo prototypové vakcíny nebo vakcíny připravené na pandemii, protože se používá jeden nebo více různých antigenů, aby bylo možné rychle reagovat na pandemii.
Regulátoři by pak nové vakcíně udělili licenci, povolení k nouzovému použití (EUA ) nebo povolení na základě schválení zkušební vakcíny. I když by to mohlo být smrtelné.
Již v roce 2005 byl Kongres USA informován , že musí být schopen rychle vyvinout vakcíny proti pandemiím a také je chránit před odpovědností. Do roku 2007 schválily USA i EU první prototypy vakcíny proti ptačí chřipce H5N1.
„Neexistoval absolutně žádný vědecký smysl, žádná logika a žádná regulační norma, která by to ospravedlnila,“ říká Nassová.
Dr. Tom Jefferson, který léta vedl studijní skupinu Cochrane vakcíny, ve svém prohlášení pro  British Medical Journal  (BMJ) poukázal na to, že přístup „zkušební vakcíny“ – nedávno byl tento proces přejmenován na „prepandemický“ – byl zcela neopodstatněný.
V této souvislosti Jefferson jako reference uvedl WHO, EMA a poradní výbor USA.
„Uplatněním prototypového pravidla byla vakcína Pandemrix proti prasečí chřipce společnosti GlaxoSmithKline (GSK) schválena po pouhých pěti dnech přezkoumání,“ pokračuje Meryl Nass.
Připomíná, že v roce 2009 to bylo spojeno s více než 1300 případy těžké narkolepsie a mnoha dalšími vedlejšími účinky v několika zemích Evropy (zejména ve Švédsku).
„Poškození očkováním ale nehrálo roli,“ zdůrazňuje lékařka. „Šlo o vytvoření legálního manévru, jak dostat netestované vakcíny do milionů nebo miliard lidí.“
Proces modelové vakcíny byl podle Nassové také použit pro dávky vakcíny proti ptačí chřipce Sequirus H5N8 zakoupené Finskem a EU. Původní prototyp byl pojmenován Aflunov a byl schválen v roce 2010.
Dřívější verze současné vakcíny Sequirus byla schválena Evropskou lékovou agenturou (EMA) v roce 2023 jako odnož původní licence Aflunov.
O měsíce později byla složka antigenu  aktualizována tak, aby používala antigen H5N8 z kmene podobného Astrakanu od  Food and Drug Administration (FDA). Tato druhá spin-off licence pro Aflunov byla schválena EMA v dubnu 2024 ( zde  a  zde ).
„Jak v roce 2023, tak v roce 2024 schválení různých vakcín Sequirus vycházelo z původní modelové vakcíny Aflunov,“ zdůrazňuje Nassová, která také odhaluje, že EU zajistila opci na dalších 40 milionů dávek.


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 2 Průměrně: 5 ]









Nejčtenější za týden