Olympiáda: Po pokračujících protestech sportovců byli organizátoři OH nuceni přiobjednat tuny masa
RSS

Olympiáda: Po pokračujících protestech sportovců byli organizátoři OH nuceni přiobjednat tuny masa


Sportovci převážně veganskou stravu, která jim byla nabídnuta na OH v Paříži, neakceptují. Stížnosti olympioniků se hromadily a jídelna postupně zela prázdnotou, protože stále více sportovců hledalo možnosti stravování mimo veganskou olympijskou vesnici.
Maso, mléko a vejce byly podávány jen ve velmi omezeném množství – v podstatě se počítalo s tím, že drtivá většina sportovců akceptuje plně veganskou stravu. To vše samozřejmě v rámci plnění klimatické agendy.
Nicméně toto rozhodnutí již organizátoři vyhodnotili jako velmi nešťastné a v zájmu záchrany reputace se uvolili dopřát maso či vejce většině sportovců.
Organizátoři olympijských her tak byli nuceni objednat dalších 700 kg vajec a tuny masa poté, co si sportovci stěžovali na převážně veganské menu nabízené v olympijské vesnici.
Sportovci si stěžovali na nedostatek potravin bohatých na bílkoviny, někteří tuto stravu považovali za příčinu svého horšího výkonu, než jaký očekávali.
Před zahájením her se organizátoři chlubili, že 60 % potravin v olympijské vesnici bude rostlinného původu, což je součástí snahy o to, aby hry byly „nejudržitelnější“ v historii.
Úředníci však byli nuceni ustoupit požadavkům na dovoz více masa, mléčných výrobků a vajec – poté, co se zásoby rychle vyčerpaly.
Bývalý australský olympijský plavec James Magnussen kritizoval nedostatek masa pro sportovce v olympijské vesnici a řekl, že by to mohlo být částečně zodpovědné za nedostatek světových rekordů na olympijských hrách v Paříži.
V článku  pro  australský Daily Telegraph  Magnussen řekl: „Nedostatek světových rekordů se scvrkává na celou tuto ekologickou mentalitu založenou na uhlíkové stopě, veganství na prvním místě spíše než na vysoký výkon,“ a dodal:

Měli chartu, která říkala, že 60 % jídla ve vesnici musí být vhodné pro vegany, a den před slavnostním otevřením jim došly zásoby masa a mléčných výrobků ve vesnici, protože neočekávali, že tolik sportovců bude volit masové a mléčné varianty před těmi přátelskými k veganům.
Cateringová společnost musela přivézt více těchto produktů, protože světoví sportovci nemají rádi veganskou stravu.

Mezitím australská plavkyně Ariarne Titmusová  obvinila „směšné“ podmínky v olympijské vesnici z toho, že jí zabránily v sobotním pokusu o vytvoření světového rekordu na 400 metrů volným stylem.
„Pravděpodobně to nebyl čas, o kterém jsem si myslela, že ho dokážu, ale život v olympijské vesnici mi ztěžuje výkony,“ řekla Titmusová.
Není to jen „udržitelné“ menu, které vyvolává hněv sportovců. Několik z nich si stěžovalo na to, že obytné prostory nemají klimatizaci (opět úlitba klimatické agendě), což vedlo některé k tomu, že si pořídili vlastní klimatizační zařízení, aby se udrželi v chladu.
Výkonný ředitel Australského olympijského výboru Matt Carroll řekl: „Oceňujeme koncept toho, že nemáme klimatizaci kvůli uhlíkové stopě,“ ale dodal: „Jsou to hry zaměřené na vysoký výkon. Nejedeme na piknik.“
Jiní si stěžovali na tvrdé postele. Ve videu na TikToku s titulkem „Už jsem podstoupila masáž, abych napravila škody,“ hráčka vodního póla Tilly Kearnsová řekla: „Tohle byla noc na kartonové posteli.“ Její týmová kolegyně Gabi Palmová dodává: „Mám zničená záda.“
Tento oficiální nábytek byl propagován jako upgrade na „ no-sex “ postele už na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021, ale se zjevně malým dodatečným komfortem.
Špatné životní podmínky nejsou zdaleka jediným problémem, který zasáhl olympijské hry v Paříži.
Rouhačské prvky zahajovacího ceremoniálu vyvolaly širokou kritiku, zatímco  špína v řece Seině si vynutila odložení triatlonu o den, ale i tak bylo některým sportovcům po plavání v řece nevolno.


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]









Nejčtenější za týden