Římský klub vyzývá národy, aby jedly méně masa, přerozdělovaly bohatství a přijaly oběhové hospodářství
RSS

Římský klub vyzývá národy, aby jedly méně masa, přerozdělovaly bohatství a přijaly oběhové hospodářství


Římský klub byl založen před více než 50 lety a od samého začátku byla jeho hlavní politikou depopulace planety. K tomuto tématu se uchýlila i kniha „Limity růstu,“ jejíž autor Denis Meadows, který si myslí, že by mělo být „odstraněno“ 86% lidstva, je stále naživu a od svojí politiky nikdy neodstoupil.
Je také známo, že je to právě Římský klub, kdo jako první vymyslel klimatický podvod, jehož cílem je právě depopulace. Člověk měl být představen jako ten, kdo způsobí globální katastrofu. Planetu lze zachránit jen redukcí lidské populace.
Člověk jako viník je zde tedy podán v souvislosti s údajnou nadbytečnou produkcí CO2, která povede k apokalypse. Nicméně zatímco v počátcích této politiky měly vést vyšší hladiny CO2 k „době ledové,“ dnes se hovoří o „globálním oteplování“ nebo „klimatické změně“ (to už lze „naroubovat“ na cokoli).
Politika zejména (ale nejen) v západním světě se této agendy drží a jistě není náhoda, že ti, kteří ji prosazují, patří k exponentům Římského klubu, WEF či různých organizací a neziskovek, jejichž cíle jsou totožné.
Římský klub v rámci své agendy Earth4All vyzývá národy, aby jedly méně masa, přerozdělovaly bohatství, přijaly oběhové hospodářství, zvyšovaly daně, restrukturalizovaly vzdělání a účtovaly vysoké ceny za fosilní paliva.
Již více než 50 let funguje Římský klub v přesvědčení, že na omezené planetě existují „ limity růstu.“
Římský klub zvolil lidstvo samotné jako největší hrozbu pro planetární zdraví. Od začátku 90. let se celé příběhy o globálním oteplování a změně klimatu skutečně začaly rozjíždět.
Všechny návrhy Římského klubu jsou zaměřeny na kontrolu lidstva, například říkat lidem, co by měli jíst, jak by měla být využívána jejich půda, jaké druhy energie by měli mít dovoleno využívat, co by měli dělat se svými penězi, jaký druh ekonomického systému by měli mít, jak by školy měly být řízeny a tak dále a tak dále.
Říkají tomu ekonomika blahobytu.
Nyní Římský klub zaměřuje své úsilí na ovlivňování jednotlivých národních států svým Národním programem Earth4All.
Rakousko je nejnovější pilotní zemí pro tento program.

„V kontextu rakouského modelování byla páka ‚snížení spotřeby masa‘ implementována jako ‚změna chování spotřebitelů.‘“
Římský klub, Earth4All: Rakousko, červenec 2024

Římský klub ve své zprávě „Earth4All: Austria“ říká, že Rakousko musí snížit spotřebu masa, aby svým občanům poskytlo lepší výživu a zachránilo deštné pralesy.
„Lidé také zkonzumují ročně téměř dvakrát více masa, než je celosvětový průměr. Snížení spotřeby živočišných bílkovin je zásadní pro dosažení obratu ve výživě,“ píše se ve zprávě.
Podle zprávy jsou zvířata v Rakousku údajně krmena produkty vypěstovanými v tropických pralesích. Zpráva říká, že chov dobytka v Evropě zabíjí deštné pralesy v místech, jako je Jižní Amerika.
Podle zprávy:
„Spotřeba potravin v Rakousku může mít také dopad na využití půdy v tropických pralesích. Týká se to zejména masa, pro které se dováží krmivo pro zvířata, jako je sója, a všech potravinářských výrobků, které používají jako přísadu palmový olej. Tropické pralesy jsou za tímto účelem často mýceny, čímž se ničí důležité úložiště uhlíku a ohniska biologické rozmanitosti.“
Říkat lidem, co mají dělat, má málokdy kýžený efekt, což Římský klub  ve zprávě uznává a zároveň říká vládám, co mají dělat, aby změnily chování svých občanů, aby jedli méně masa.
Za účelem změny chování spotřebitelů je třeba snížit spotřebu masa nebo optimalizovat a rozšířit šlechtění rostlinných bílkovin. “
Římský klub navrhuje, aby vlády použily donucovací daňová opatření a zavedly „ zákon o dodavatelském řetězci pro zemědělské produkty, “ aby ztížily život těm, kteří se nepodřídí.
Některá z daňových opatření zahrnují:

Zvýšení sazby DPH na masné a uzenářské výrobky a mléčné výrobky se společensky přijatelnými kompenzačními platbami
Vyšší zdanění zpracovaných (tučných, sladkých a živočišných) potravin
Zdanění potravin a složek potravin, které jsou škodlivé pro zdraví, životní prostředí a klima

I když jsou návrhy na omezení spotřeby masa zaměřeny na Rakousko, odrážejí také celkovou strategii motivovat, přinutit nebo jinak manipulovat lidské chování, aby sloužilo nevolenému globalistickému programu.
Rakousko je v tomto směru pokusná země i v rámci EU, takže to, co se nyní bude zkoušet u našich jižních sousedů, bude během cca 2 – 3 let prosazovat také Brusel.
Totéž platí pro vizi Římského klubu o přerozdělování bohatství.
Pro Římský klub je problémem bohatství to, že „často jde ruku v ruce s vlivem,“ takže jejich řešením je zrušit přebytečné bohatství a přerozdělit ho.
Podle rakouské zprávy:

„ Růst bohatství proto také vede k většímu vlivu – viditelnému v politice, v institucích, dokonce i na univerzitách .
Nejde tedy ani tak o obecné přerozdělování, než o snížení extrémní koncentrace bohatství mezi horními 0,1 procenta populace: jde o odstranění přebytečného bohatství .“

Uhlíkové odpustky, vyšší zdanění, odebírání majetku všem, kdo něco mají (např. nemovitosti) a přerozdělování pak povede k vyšším cenám, což nakonec postihne i ty nejchudší. To je ovšem skutečný cíl.
Nevolení globalisté v Římském klubu si plně uvědomují, že jejich programy jsou krajně nepopulární.
Například zpráva Earth4All: Austria říká:

„Obzvláště důležitým bodem je přijetí a vnímání opatření občany, zemědělci a podnikateli .
Například zvýšení cen produktů, ukončení dotací na fosilní paliva nebo potenciálně vyšší ceny energií – které by mohly nadále růst kvůli vyšším nákladům na infrastrukturu, jako je rozšiřování sítě, skladovacích zařízení atd. – nemusí být vnímáno dobře i lidmi v nižší příjmové skupině, zejména na základě jejich konkrétního pohledu.“

Římský klub říká, že bude zapotřebí komunikace o tlumicích opatřeních, zejména s jejich požadavkem, aby se veřejnost zbavila svých práv, majetku, způsobu života a svobod.
Abyste si udělali představu o komunikační strategii Římského klubu, autoři Earth4All: Austria vykreslují své názory tak, aby zněly až příliš dobře, než aby to byla pravda:

„ Snížením strukturální nerovnosti se příjmy a bohatství rozdělují tak spravedlivě, že už téměř neexistuje žádná peněžní chudoba .
Všichni lidé mají zajištěnou existenci. Mají přístup k práci a základnímu příjmu, takže si mohou dovolit žít dobře v rámci planetárních a sociálních hranic, což má také pozitivní dopad na regionální ekonomiku, klima a přírodu .“

Benevolentní režim přerozdělí bohatství tak spravedlivě, že peněžní chudoba bude minulostí!
Zatímco vaše daně raketově porostou, zakáží vám řídit auto a budou diktovat, co máte jíst, říkají vám, že budete mít alespoň „základní příjem,“ ale ne na nákup zboží trvalé hodnoty! Ne, to vůbec ne!
To oni nechtějí. Chtějí, abyste si vše pronajímali od svých korporátních pánů díky cirkulární ekonomice.
Římský klub považuje cirkulární ekonomiku se svým obchodním modelem „Produkt jako služba“ za jednu ze svých nejdůležitějších agend.
Agenda oběhového hospodářství je ale vlk v rouše beránčím.
Ve jménu záchrany planety pro celé lidstvo zastánci oběhového hospodářství tvrdí, že povede k odolnějším a udržitelnějším materiálům, zvýšené recyklaci a snížení emisí uhlíku.

Cirkulární ekonomika je však inspirací za nechvalně známou větou: „Nebudete nic vlastnit. A budete šťastní,“ ze Světového ekonomického fóra.
Jak vysvětlil generální ředitel Royal Philips Electronics Frans Van Houten WEF v roce 2016:

„V obchodních modelech cirkulární ekonomiky bych byl rád, kdyby se produkty vrátily ke mně jako původnímu designérovi a výrobci.
Proč bych vám ten produkt vlastně prodával, když vás zajímá především výhoda produktu? Možná bych mohl zůstat vlastníkem produktu a prodat vám výhodu jako službu.“
Frans Van Houten, WEF, 2016

Zpráva Římského klubu Earth4All: Austria zmiňuje oběhovou ekonomiku více než 20krát, většinou v souvislosti s ekonomickým růstem, snižováním emisí uhlíku a recyklací.
Rakouská zpráva také cituje zprávu „Circularity Gap,“  která říká, že oběhové hospodářství je o „odklonu od vlastnictví a akumulace“ směrem k modelům více založeným na službách.
A vraťme se do roku 2015, spolupředseda Římského klubu  Dr. Anders Wijkman  o cirkulární ekonomice řekl:

„ Myslím, že toto je pravděpodobně nejdůležitější agenda, kterou máme. Budou vznikat nové obchodní modely a nebudeme kupovat spoustu věcí  .
Budeme těžit z vysoce kvalitních služeb. To je aspekt, o kterém si myslím, že bude zajímat mnoho a mnoho lidí – v neposlední řadě mladé lidi, kteří už nejsou tak blázniví do vlastnictví věcí; chtějí věci sdílet; chtějí těžit ze služeb .“

V loňském roce  WEF zveřejnilo  společnou zprávu  s Accenture, která přímo připustila, že oběhové hospodářství je ve skutečnosti   agendou shora dolů !
Ve skutečnosti tento přístup shora dolů několikrát zdůraznili, například:

Vedoucí postavení v oběhové ekonomice musí přijít shora a rozšířit se na celou společnost
Protože oběhové hospodářství vyžaduje významnou strategickou transformaci, musí být výzva k akci sponzorována na vrcholu organizace
Tento systémový přechod vyžaduje, aby společnosti zavedly cirkularitu na všech úrovních a funkcích v rámci celé organizace. Počínaje shora by mělo existovat jasné řízení, vedení a odpovědnost.

Obchodní modely oběhové ekonomiky nakonec riskují vytvoření neofeudálního, technokratického nevolnictví. Už si nebudete moci kupovat věci jako domy, auta a spotřebiče, ale budete si je pronajímat od svých futuristických pánů, kteří by digitálně sledovali každý produkt, který poskytují jako službu.
Římský klub a WEF jsou hlavními hybateli této agendy k odstranění vlastnictví.
Římský klub od svého založení před více než 50 lety prosazuje programy degrowth (nerůst) a mnoho z jeho politických doporučení je založeno na marxistických ideologiích.
Zasazují se o přerozdělení bohatství, komunizaci soukromého vlastnictví, omezení osobního vlastnictví, modernizaci vzdělávacích systémů, umělé navyšování cen fosilních paliv a kontrolu toho, co lidé jedí.
Některé páky zásad  Earth4All: Austria zahrnují:

Redistribuce bohatství a progresivní zdanění
Zlepšení účasti a rovných příležitostí, pokud jde o práva pracovníků a shromáždění občanů
Změna stravy, snížení nadměrné spotřeby a plýtvání a přechod na udržitelné potraviny
Restrukturalizace vzdělávacího systému
Výrazně vyšší ceny fosilních paliv

Skvělá resetovací agenda WEF je téměř totožná s agendou Earth4All Římského klubu, liší se však v přístupu.
Zatímco Římský klub je zjevně marxistický ve svém pochodu k neofeudalismu, WEF upřednostňuje více techno-totalitní přístup k uzákonění své verze neofeudalismu – s velkým důrazem na využití nových technologií pro řízení takzvané čtvrté průmyslové revoluce.  
WEF a Římský klub mají společnou historii starou více než 50 let (jak je popsáno ve videu níže od HelioWave ).

Zpráva Earth4All: Austria Římského klubu je průvodcem pro všechny rozvinuté země.
Rakousko však není jedinou pilotní zemí národního programu Římského klubu.
Chcete-li vidět, co má Římský klub připraveno pro rozvojové země, podívejte se na  zprávu „  Earth4All: Kenya  “ a zjistíte, jaké různé prostředky chtějí použít k dosažení stejných cílů v rozvojových zemích.
Pro Evropu je však podstatné to, co se nyní bude testovat v Rakousku. Možná si  říkáte, že jim do toho „hodí vidle“ podzimní parlamentní volby.
Jenže již nyní je dohodnuta koalice proglobalistických stran v podobě socialistů (SPÖ) a lidovců (ÖVP), tedy stran, které mají podle průzkumů pohodlnou většinu.
Ať je to jakkoli, EU jde stejným směrem, takže záhy po Rakousku se bude tatáž politika uplatňovat i jinde…


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 2 Průměrně: 5 ]









Nejčtenější za týden