Pokud se o tuto problematiku zajímáte více, pak již víte, že přeměnu „obyčejného“ města v chytré lze poznat zejména podle masivní výměny pouličního osvětlení, kdy se to „klasické“ mění za jiné, které není pouhým osvětlením, ale je také součástí chytrého (a zpravidla i 15minutového) města, neboť jeho další funkcí je dohled nad vším, co se ve městě děje.
Nedávno jste si zde mohli přečíst o přeměně některých holandských měst v města chytrá (i 15minutová) , což nikoho neudivuje již jen proto, že Holandsko je jednou z čelních zemí ovládaných WEF.
Další takovou zemí je však také Kanada, kde je většina vlády zároveň součástí Schwabova WEF. Není tedy divu, že i tam již hlásí zavádění chytrých (a 15minutových) měst, což je samozřejmě podáváno tak, aby si občané mysleli, že je to vše jen pro jejich dobro…
V kanadském Edmontonu se vyměňuje pouliční osvětlení, aby se kanadské město pomalu, ale jistě proměnilo v 15minutové město. Totéž se děje v několika nizozemských městech.
Chytrá světla se používají ke sběru dat o životním prostředí a lidech. Tato data mohou být analyzována a sdílena prostřednictvím softwarových platforem a aplikací pro úsporu energie a údajně i proto, aby se lidé cítili bezpečněji a šťastněji.
Co s tím má společného společnost Philips? Prostřednictvím webových stránek společnosti :
„Značka Philips získala licenci od společnosti Signify, světového lídra v oblasti osvětlení, pro osvětlovací výrobky a služby. Philips je hlavní značka společnosti Signify pro lampy, svítidla a další osvětlovací produkty pro profesionály a spotřebitele.“
Společnost Signify, dříve Philips Lighting, je partnerem Světového ekonomického fóra . Společnost používá světlo k tomu, aby se lidé cítili „šťastnější a bezpečnější,“ uvádí se na webových stránkách WEF. Ano, opravdu. Jste-li šmírováni, cítíte se údajně bezpečnější a šťastnější.
Osvětlení se používá pro chytrá města, která se také většinou zároveň přeměňují v 15minutová města.
Ve městě Edmonton bylo v letech 2020 až 2022, během „pandemie koronaviru,“ vyměněno 46 000 pouličních lamp za LED lampy . Konečným cílem je nahradit 103 000 ze 126 000 pouličních lamp (82 procent) těmito lampami.
„LED světla“ je eufemismus pro chytré osvětlení, říká Chris Saccoccia, lépe známý jako Chris Sky, ve videu na sociálních sítích.
Městská rada v Edmontonu tvrdí, že žárovky se vyměňují, aby se snížily emise skleníkových plynů. Ve skutečnosti jde podle Saccocciiho o sledování a kontrolu lidí.
To podle něj dokazuje, že WEF nejen říká vládě, co má dělat, ale také reguluje společnosti a zdroje, aby nás zotročilo.
Již v roce 2019 jsme se stali jednou z čelních zemí pro zavádění „chytrých měst.“ Je tedy velmi pravděpodobné, že i u nás se již něco podobného zřizuje.
Není také ve vašem městě instalováno podobné nové osvětlení, které je navíc prezentováno jako „udržitelné?“
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]