Zatímco jiné mezinárodní soutěže na základě jasných fakt, že je alžírský boxer biologický muž, ho automaticky vyřazují, MOV tak odmítá učinit. A to nejen v případě tohoto Alžířana. Týká se to samozřejmě také Tchajwance, který byl na základě testů potvrzen jako muž.
Oba tito účastníci Olympiády v ženském boxu tedy byli potvrzeni jako biologičtí muži – a to nejen na základě vysoké hladiny testosteronu, ale také vzhledem jasně potvrzenému faktu, že oba mají chromozomy XY, což znamená, že jsou biologičtí muži.
Přesně to nyní potvrzuje také viceprezident Světové boxerské organizace.
István Kovacs, evropský viceprezident Světové boxerské organizace (WBO), veřejně prohlásil, že alžírský boxer Imane Khelif je biologicky muž.
Kovacs prozradil, že již v roce 2022 upozornil Mezinárodní olympijský výbor (MOV) na obavy týkající se účasti mužů v ženském boxu. Navzdory těmto varováním tvrdí, že nebyla přijata žádná opatření.
„Nejsmutnější na celém příběhu je, že problém nebyl v hladině testosteronu, protože ten se v dnešní době dá upravit, ale ve výsledku testu pohlaví, který jasně odhalil, že alžírský boxer je biologický muž,“ řekl.
Kovacs dále upřesnil, že pět boxerů, kteří soutěží v ženské kategorii, včetně Khelifa, bylo testováno Mezinárodní boxerskou asociací (IBA) a u všech bylo zjištěno, že jsou to muži.
Navzdory tomu, že o těchto zjištěních informoval MOV, posteskl si, že nebyla přijata žádná reakce ani opatření.
„Navíc na olympiádě v Tokiu a na následujícím mistrovství světa bylo společně s Alžířanem vyšetřeno celkem pět boxerů a všichni vyšli se stejným výsledkem, byli to skutečně muži.
Samozřejmě, že jsem to všechno okamžitě písemně nahlásil funkcionářům MOV, ale – i když je to neuvěřitelné, dodnes na to nereagoval,“ řekl Kovacs.
Jeho obavy se zaměřily zejména na maďarskou boxerku Annu Lucu Hamori, která se měla v nadcházejícím zápase utkat s Khelifem. Kovacs vyjádřil své hluboké obavy:
„Hamori na to prostě nebyla trénována,“ čímž zdůraznil fyzické riziko, kterému čelí v ringu proti soupeři, jehož biologické výhody nelze přehlížet.
V sobotu ale Hamori bohužel prohrála s Khelifem.
Kovacs se také zmínil o diskuzích s bývalou mistryní světa žen Márií Kovácsovou, která si posteskla nad alarmující statistikou, že v důsledku této bezprecedentní situace je nyní 20% šance na utrpěná – pro ženy v podstatě nemožná – zranění, jako jsou poranění varlat, v ženských boxerských zápasech.
Kovacs na závěr řekl:
„Mimochodem, mnoho lidí neví, že nyní není možné revidovat rozhodnutí týkající se startu, protože pokud by vyloučili Khelifa, pak by Italové správně řekli, že Carini by měla vstoupit do ringu proti Luce.
A já půjdu ještě dál: o boxerkách, které Khelif porazil v africkém kvalifikačním turnaji, by se také mohlo říci: ony by měly mít své místo v Paříži, ne v Alžířsku.“
Boxerský zápas mezi Italkou Angelou Cariniovou a jejím alžírským soupeřem Imane Khelifem trval pouhých 46 sekund, přičemž Cariniová upustila helmu na zem, vzdala se a křičela: „To je nespravedlivé!“
Pětadvacetiletá Cariniová pak oprávněně odmítla potřást si rukou s Khelifem a po pouhých dvou brutálních úderech do hlavy od svého alžírského trýznitele, který byl rok před olympiádou vyloučen z významné boxerské soutěže, spadla na zem.
Cariniová po zápase řekla novinářům, že nikdy v životě nebyla tak tvrdě zdrcena, a že má příliš velké bolesti na to, aby pokračovala.
„Jsem zvyklá trpět. Nikdy jsem nedostala takovou ránu, je nemožné pokračovat,“ vysvětlila Carini. „Nejsem nikdo, kdo by říkal, že je to nezákonné.“
„Šla jsem do ringu bojovat, ale po první minutě jsem se na to necítila,“ dodala. „Začala jsem cítit silnou bolest v nose. Nevzdala jsem to, ale rána příliš bolela a tak jsem řekla dost. Odcházím se vztyčenou hlavou.“
V pátek pak druhý boxer s mužskou DNA brutálně porazil soupeřku na olympijských hrách.
Tchajwanský boxer Lin Yu-Ting, který byl v minulosti diskvalifikován z mistrovství světa v boxu žen 2023 za nesplnění kritérií způsobilosti pro pohlaví, si zajistil rozhodující vítězství nad Sitorou Turdibekovou z Uzbekistánu.
IBA dala jasně najevo , že tito sportovci mají konkurenční výhody oproti svým ženským protějškům, což je tvrzení podpořené přísnými testovacími protokoly.
MOV tuto skutečnost ovšem záměrně ignoruje…
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5 ]