Velká Británie: Premiér zajišťuje zvláštní ochranu mešit, příčina nepokojů ho však nezajímá
RSS

Velká Británie: Premiér zajišťuje zvláštní ochranu mešit, příčina nepokojů ho však nezajímá


Dnes se samozřejmě situace ve Velké Británii průběžně vyvíjí, aktuálně je dokonce ve hře režim, který by byl velmi podobný tomu covidovému. Alespoň to navrhl jeden ze Starmerových poradců. Lze tedy očekávat vyhlášení nouzového stavu, který by se vyznačoval mimo jiné například nočním zákazem vycházení.
Od útoku Afričana na taneční školu, zabití tří malých děvčat a pobodání několika dalších, ani jednou nezmínil levicový premiér skutečnou příčinu tohoto činu, který by se nestal, pokud by vlády – velmi podobné té jeho – dlouhé roky nepodporovaly výměnu obyvatel.
Zatímco původní obyvatelstvo tak může být nadále vystaveno útokům dovezených zločinců, Starmer nařizuje ochranu mešit. A to přesto, že v neděli řádili v ulicích muslimové s mačetami a noži, jejichž řádění se však vždy setkává se shovívavým přijetím.
V souvislosti s děním ve Velké Británii je také dobré zmínit, že hotel pro migranty v Rotherhamu byl zapálen nejen proto, že zde již roky ubytovávali žadatele o azyl, ale především z toho důvodu, že právě zde docházelo k nechvalně známým hromadným znásilňováním nezletilých dívek, které muslimové lovili v ulicích.
Jednalo se o 8 – 16leté bílé dívky, kterým nepomohla policie, úřady ani vláda. Roky tam docházelo se souhlasem systému k neuvěřitelnému násilí – a právě požár měl symbolizovat hrůzy toho, co dívky v Rotherhamu zažívaly.
Rotherham je symbolem této násilné trestné činnosti, která byla dlouhé roky provozována s tichým souhlasem systému.
Nyní se však vraťme k reakci nového premiéra Starmera, který nemá na srdci nic jiného, než dobro muslimské komunity, která je ostatně jeho hlavním voličským elektorátem…
Premiér Keir Starmer zdvojnásobil své odhodlání zakročit proti údajným „krajně pravicovým násilníkům,“ kteří byli v neděli k vidění po celé Velké Británii, kde opět došlo k četným střetům s policií a protiimigračními demonstranty a výtržníky, stejně jako k útoku na údajný „hotel pro migranty“ v Rotherhamu, kde se nacházejí gangy muslimských znásilňovačů.
Starmer se stále vyhýbá diskuzi o katalyzátoru těchto protestů a nepokojů – masovém pobodání malých dětí minulý týden na „taneční párty Taylor Swift“ pro malé děti v Southportu – a místo toho nadále zaměřuje svou energii na strach mezi muslimskou populací v Británii.
„Lidé v této zemi mají právo na bezpečí. A přesto jsme byli svědky toho, že se muslimské komunity staly terčem útoků. Útoky na mešity. Jiné menšinové komunity byly vyčleněny. Nacistické pozdravy na ulici. Útoky na policii. Bezohledné násilí spolu s rasistickou rétorikou,“ řekl Starmer ve videoprojevu.
Tyto komentáře přišly v době, kdy muslimské gangy, vyšly v neděli do ulic. V Boltonu se skupina křičící „Alláhu Akbar“ střetla s policií, když se pokoušela přiblížit k tomu, co bylo označeno za protiimigrační protest.
Spolu s jeho krátkým projevem Starmerova vláda  oznámila „nový proces rychlé reakce“ pro mešity, které jsou údajně v ohrožení, a má jim být poskytnut dodatečný bezpečnostní personál, který komunitám poskytne životně důležitou podporu a uklidnění.
Downing Street uvedla, že „nouzové bezpečnostní“ opatření doplní stávající program ochrany mešit, který již má na letošní rok vyčleněno až 29,4 milionu liber na financování bezpečnosti v mešitách a muslimských školách.
Ministryně vnitra Yvette Cooperová o programu ochrany mešit uvedla: „Ve světle hanebných hrozeb a útoků, kterým místní mešity v mnoha komunitách čelily, vláda poskytuje rychlou dodatečnou podporu prostřednictvím programu Ochranné bezpečnosti pro mešity, spolu s podporou místních policejních sil a opakujeme, že každý, kdo je zapojen do tohoto nepořádku a násilí, bude čelit plné síle zákona.“
„Vláda dala jasně najevo, že cílené útoky na muslimské komunity nebudou tolerovány. Všichni, kdo se podíleli na násilných nepokojích, včetně útoků na policii, místní komunity, žhářství a rabování, by měli očekávat, že budou čelit plné síle zákona.“
Premiér Starmer také varoval demonstranty: „Zaručuji vám, že budete litovat, že jste se na těchto nepokojích podíleli. Ať už přímo, nebo ti, kteří tuto akci vybičují na internetu a pak sami utečou. To není protest. Je to organizované násilnictví.“
Stále více je patrné, jak je muslimům nadržováno, což bylo vidět i na zákrocích policie. Ta měřila dvojím metrem: při protestech útočila na původní obyvatelstvo a docházelo i k zatýkání – a to i v případech, kdy byly protesty pokojné.
Muslimové s noži a mačetami v ulicích očividně Starmera nezajímají, stejně jako muslimské nepokoje, které země zažila před několika měsíci.
Měsíc trvající vláda již také čelila obviněním z rozdílů při zvládání nepokojů v menšinových komunitách, jak jsme viděli minulý měsíc při protestech muslimů v Leedsu, a proti demonstraci, která byla v minulém týdnu namířena proti výměně obyvatel.
Objevila se také obvinění, že policie zaujala měkčí přístup vůči zjevným potulujícím se skupinám islámských domobranců, hovorově označovaných na sociálních sítích jako „Muslimská obranná liga.“
Britský poslanec za Reformu Rupert Lowe  v neděli řekl , že policie musí zacházet se všemi spravedlivě a rovně, a že musí uplatňovat stejná pravidla na KAŽDOU část společnosti.
Lowe také argumentoval, že Starmer se musí vypořádat se základní příčinou hněvu a nepokojů – elitním projektem dovozu milionů cizinců do země proti vůli veřejnosti – jinak premiér riskuje další rozdmýchávání nepokojů…


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]









Nejčtenější za týden