Velký bariérový útes byl oblíbeným terčem klimaalarmistů, kteří tvrdili, že díky lidmi produkovanému CO2 mizí a za pár let přestane existovat. Vlastně už se k tomu datu totální destrukce pomalu blížíme, nicméně realita je opět někde úplně jinde než propaganda.
V letech 2023-24 byl hlášen masivní nárůst korálů v australském Velkém bariérovém útesu (GBR), což z něj činí třetí rekordní rok v řadě se silným růstem.
Téměř ve všech částech 1 500 mil (cca 2500 km) dlouhého útesu, od teplejších severních vod až po chladnější podmínky na jihu, jsou nyní korály na nejvyšší úrovni od začátku podrobných pozorování.
Tyto pro klimaalarmisty nepříjemné zprávy byly ignorovány v mainstreamových médiích, která se kupodivu zaměřila na ne-článek v Nature , který tvrdil, že „změna klimatu představuje existenční hrozbu pro Velký bariérový útes.“
„Věda nám říká, že Velký bariérový útes je v nebezpečí – a my bychom se měli řídit vědou,“ Profesorka Helen McGregorová z univerzity ve Wollongongu to řekla Victorii Gillové z BBC News .
Vrátíme-li se zpět od reality, kterou obývá mainstream, můžeme konstatovat, že loňské zisky byly nápadně velké. Na severu GBR vzrostl podíl tvrdých korálů z 35,8 % na 39,5 %, v centrální oblasti z 30,7 % na 34 %, zatímco na jihu z 34 % na 39,1 %.
Zpráva je výsledkem monitorování tvrdých korálových útesů od srpna 2023 do června 2024 Australským institutem mořských věd (AIMS). Procento tvrdého korálového pokryvu je standardní měření podmínek útesů, které vědci používají, a říká se, že poskytuje jednoduché a robustní měřítko zdraví útesů.
Podobné zprávy zveřejnil AIMS v posledních 38 letech.
Během prvních dvou let rekordního růstu korálů mainstreamová média, jejichž jediným úkolem je propaganda, ignorovala příběh o obnově. Letos se však již snaží jakýmkoli způsobem zmírnit senzační zprávy o prudkém vzestupu.
Pomoc přišla v podobě článku, který byl právě publikován v časopise Nature , který využívá proxy měření teploty a klimatické modely k tomu, aby naznačil, že teploty v oblasti útesů jsou nejvyšší zaznamenané za posledních 400 let.
Toto období je mrknutím oka, vzhledem k tomu, že korály existují již stovky milionů let a byly zde i v obdobích, kdy teploty a atmosférický oxid uhličitý byly výrazně vyšší.
Zvýšení teploty však údajně představuje existenční hrozbu, přestože je známo, že subtropickým korálům se daří mezi 24 °C a 32 °C a ve skutečnosti se zdá, že v teplejších vodách rostou rychleji.
K přirozenému bělení, kdy korál vypudí řasy a zbělá, může dojít při dočasných místních změnách teploty, ale důkazy z mnoha let vědeckých pozorování naznačují, že se korály často a rychle zotaví.
Dlouhodobé změny teploty vody – nepatrné ve srovnání s optimálními podmínkami korálů – nepředstavují žádnou hrozbu, ale alarmisté se soustředí na bělení, aby varovali před možným ekologickým kolapsem.
Deník The Guardian upozornil na nedávné páté masové bělení útesů za posledních osm let, které je podle něj způsobeno „globálním oteplováním.“ Jeho čtenáři zatím tápou, jak se to slučuje s nedávným rekordním růstem.
Nezdá se, že by desetiletí masového bělení, neúprosně propagovaného v zájmu politiky nulového uhlíku aktivisty v médiích, akademické obci a politice, příliš uškodilo nedávnému růstu útesu.
Takto narostla severní část Velkého bariérového útesu:
A takto centrální oblast:
Nárůst byl dokonce i na jihu, kde jsou teploty vody o něco nižší:
Propaganda o mizejícím útesu je již roky šířena kvůli neprokázaným změnám klimatu, o kterých se říká, že jsou způsobeny lidskou činností. Tvrdí se, že to způsobí častější a dlouhotrvající mořské „vlny veder,“ což je bezpochyby produkt klimatického modelu.
Obecně se má za to, že tyto vlny veder a masové bělení byly před rokem 1990 vzácné, i když je záhadou, jak to někdo může vědět. když se to dříve nesledovalo. Podrobná pozorování GBR a teplotní záznamy se provádí sotva několik desetiletí zpátky (od 80. let 20. století).
Propaganda se však stále tvrzení o tom, že bude Velký bariérový útes zničen, nevzdává. Dozvídáme se tedy, že k tomu, aby korálové útesy přežily tyto stresující podmínky, je zapotřebí kombinace snížení globálních emisí skleníkových plynů, aby se stabilizovaly teploty a rozvoj intervencí, které mají útesům pomoci přizpůsobit se dopadům změny klimatu a zotavit se z nich.
Není pochyb o tom, že tento poslední návrh vyžaduje velké množství peněz od daňových poplatníků na pokrytí nákladů na tak „záslužnou“ práci.
Ne každý souhlasí s vyvoláváním strachu z korálů. Uznávaný vědec Dr. Peter Ridd studoval GBR po dobu 40 let a poznamenává, že počet korálů v posledních letech „ explodoval. “
Říká, že všech 3 000 útesů v největším systému na světě má vynikající korály. „Od doby, kdy se zde usadili Britové, nezmizel ani jeden jediný útes nebo dokonce jediný druh útesového života,“ uvádí.
Dopad bělení je běžně zveličován médii a některými vědeckými organizacemi. Podle jeho názoru je veřejnost ohledně útesu klamána.
A není klamána jen o útesu, je klamána i v rámci celé vylhané uhlíkové agendy…
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]