Je známo, že USA nemají přátele – mají lokaje nebo nepřátele. Genocida hinduistů, ke které v režii USA dochází v Bangladéši v posledních týdnech, svět ovšem příliš nezajímá, většina zemí je buď na straně USA, takže o tom, co se děje v zemi mlčí, případně je na straně muslimů jako takových, což je dalším důvodem k mlčení.
Bangladéš si přebírají velmi radikální bojůvky srovnatelné s ISIS (opět „výtvor“ USA), které během genocidy hinduistického obyvatelstva vyzývají zbývající „bezvěrce“ ke konverzi k islámu.
Ten, kdo neuposlechne, má být zabit. Tak přesně tato situace vznikla díky barevné revoluci made in USA. Detailněji jste si o probíhajícím vyvražďování hinduistů, o kterém se ovšem v mainstreamu většinou mlčí, mohli přečíst zde .
Premiérka Hasina Wajed byla minulý týden nucena rezignovat uprostřed násilných protestů v Bangladéši. Utekla do ciziny. Obrázky hinduistů vražděných muslimy obletěly celý svět. Mainstreamová média to však ututlala.
Podle Hasiny Spojené státy provedly státní převrat . Mohla by se udržet u moci výměnou za americkou vojenskou základnu v Bangladéši, napsal The Economic Times. Nechtěla však mít ve své zemi žádnou základnu americké armády.
„Mohla jsem zůstat u moci, kdybych se vzdala suverenity nad ostrovem Svatý Martin a dala Americe kontrolu nad Bengálským zálivem. Prosím lidi ve své zemi, prosím, nenechte se zmanipulovat radikály,“ citoval ji deník.
Hasina měla na mysli bangladéšský ostrov v severovýchodní části Bengálského zálivu, nad kterým by Washington rád získal kontrolu.
Řada bangladéšských představitelů v posledních měsících uvedla, že USA několikrát žádaly o pronájem ostrova, ale neobdržely žádnou odpověď.
Hasina uvedla, že se před volbami setkala s americkými představiteli, kteří lobbovali za leteckou základnu na Svatém Martinu.
Šestasedmdesátiletá politička, která byla u moci 15 let, uprchla minulé pondělí do sousední Indie. Slíbila, že se do Dháky brzy vrátí.
Šéf armády Waker-Uz-Zaman v televizním projevu řekl, že bude vytvořena prozatímní vláda. Vyzval také ke klidu a důvěře v armádu, která podle něj „vrátí do země mír.“
Minulou neděli došlo po celém Bangladéši k násilnostem mezi stoupenci vlády a demonstranty, většinou islámskými radikály. Bezpečnostní síly zahájily palbu a zabily mnoho lidí.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5 ]