V období tzv. pandemie se diskriminace a sankce vůči „neposlušným“ opět staly společensky přijatelné. Pokud se požadavky BMW prosadí, měla by se tato zásada v budoucnu uplatňovat i u řidičů aut se spalovacím motorem: Každý, kdo odmítá e-mobilitu, by měl být znevýhodněn.
V letech Covidu to byl hněv na všechny ty lidi, kteří odmítali lukrativní, ale zbytečné a dokonce škodlivé vakcíny proti Covidu, který vedl k zavedení diskriminačních opatření.
Dnes se pro změnu mají týkat fiaska s elektromobily: bez ohledu na to, jak moc politika zasahuje do trhu, lidé zůstávají u spalovacího motoru.
To, že občané sami rozhodují o tom, co je pro ně dobré a jaké trendy chtějí (či ne) následovat, je podle všeho pro propagátory klimatické apokalypsy nepřípustné.
Stejným dojmem působí i výrobní ředitel BMW: Milan Nedeljkovič pro „Münchner Merkur“ řekl, že elektromobily by měly být v silničním provozu jednoznačně preferovány (a řidiči spalovacích motorů by tedy měli být znevýhodněni).
Jak by to mělo vypadat? „Například privilegovaný přístup do center měst, parkování zdarma nebo vyhrazený pruh na dálnici,“ zní jeho požadavky .
Kdyby vás v dopravní zácpě neustále předjížděly elektromobily, jistě by mnoho lidí přemýšlelo o tom, zda by neměli přejít, stejně jako se neočkovaní lidé měli zamyslet nad tím, zda by se měli nechat očkovat, když jim nebyl umožněn přístup do obchodů a restaurací?
Nedeljkovič hodnotí diskriminaci těch, kteří odmítají používat elektromobily jako alternativu k unijnímu zákazu spalovacích motorů. Namísto toho, aby vystupoval proti lobby řízenému CO2 šílenství, si myslí, že to dává smysl, protože mít na silnicích co nejvíce elektromobilů je správná věc.
Kompletní elektrifikaci automobilové dopravy během pár let prostě považuje za nereálnou.
Zároveň si ale stěžoval na masivní exodus průmyslových firem z Německa kvůli byrokracii, drahým energiím a celkově vysokým nákladům – tedy na důsledky zelené politiky, kterou BMW tak silně podporuje…
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5 ]