Nejen EU, ale dokonce i američtí libtardi vyzývali k cenzuře rozhovoru Musk – Trump. Masivní útok DDOS ho nakonec zpozdil o 45 minut, nicméně nakonec se rozhovor skutečně konal. V tento moment stále není jasné, odkud útok pocházel.
Stěžejním tématem bylo samozřejmě zejména vše, co zajímá Američany, takže skutečně marně přemýšlím o tom, proč chtěla EU rozhovor cenzurovat.
Jak by své počiny Brusel vysvětlil nové americké administrativě, pokud Trump vyhraje, což je noční můrou všech v EU?
Co tedy mohlo bruselským totalitářům tak vadit?
Lze předpokládat, že cenzura na území EU byla nařízena také kvůli snížení sledovanosti, která – jak se očekávalo – byla nakonec docela vysoká.
Čísla mluví sama za sebe:
Více než 1,32 milionu živých posluchačů během prostoru
Více než 77 milionů zobrazení za pouhé 3 hodiny
Více než 343 000 lajků, 104 000 repostů a 318 000 komentářů
Navzdory tomuto bezprecedentnímu nasazení se mainstreamová média zaměřují na technické otázky a ignorují obrovský úspěch a dopad na politickou diskusi.
V živém rozhovoru, který upoutal pozornost milionů, Elon Musk a Donald Trump diskutovali o stavu Ameriky a dotkli se témat jako cenzura, bezpečnost hranic, politické pronásledování a pokus o atentát na Trumpa.
Z rozhovoru vyplynulo, že oba jsou velmi znepokojeni rozvratem země a jsou odhodláni bojovat proti silám, které podle nich zemi podkopávají.
Elon Musk na začátku rozhovoru upozornil na masivní DDoS útok, který narušil živé vysílání a zdržel jej daleko za plánovaný vysílací čas 20:00. Musk řekl, že je to jasný znak silné opozice vůči příležitosti slyšet hlas exprezidenta Trumpa.
„Tento masivní útok DDOS ukazuje, že existuje velký odpor vůči lidem, kteří jednoduše poslouchají, co chce prezident Trump říct.“
Konverzace se pak stočila na nejaktuálnější téma – ideální místo pro odstřelovače. Musk považoval za obzvláště zajímavé, že Thomas Crooks zvolil první místo pro pokus o atentát.
„Pokud by šlo o provedení pokusu o atentát, jaké by bylo vaše oblíbené místo? Tato budova. Tato budova by byla číslo jedna,“ poznamenal Musk a Trump souhlasil: „To by bylo to místo.“
Musk pochválil Trumpa za jeho reakci na pokus o atentát a poznamenal, že neustoupil, ale bojoval se vzdorným duchem.
„Vaše činy po atentátu byly inspirující,“ řekl Musk Trumpovi, který se zamyslel nad tím, jak ten den prohloubil jeho víru v Boha. Trump opět kvitoval slavný imigrační záznam, kvůli kterému otočil hlavu, a který mu tak nakonec zachránil život.
Diskuse se poté stočila k politice, přičemž Trump kritizoval viceprezidentku Kamalu Harrisovou za její pokrytectví. Trump obvinil Harrisovou, že ukradla jeho nápad „žádné daně ze spropitného“ a zároveň podporovala zvýšené monitorování spropitného ze strany IRS.
„Tito lidé jsou FAKE,“ řekl Trump a poukázal na to, že vláda předtím najala 88 000 agentů IRS, aby se zaměřili na servírky a nosiče zavazadel a kontrolovali, zda platí daně za spropitné, jen aby Harrisová mohla přijmout jeho politiku, když to bylo pro ni politicky vhodné.
Musk poté vydal hrozivé varování o budoucnosti Ameriky, pokud bude současná hraniční politika pokračovat. „Nejsem si jistý, že budeme mít zemi, pokud zůstanou hranice otevřené další čtyři roky,“ varoval Musk.
Trump zdůraznil, že pokud by se Kamala dostala k moci, do země by přišlo 50 až 60 milionů lidí z celého světa.
Trump, který se nikdy nevyhýbá ostré kritice, si vzal na mušku prezidenta Joea Bidena. Trump ve sžíravé poznámce řekl, že IQ Joea Bidena je tak nízké, že „možná nemá IQ vůbec.“
Jak rozhovor pokračoval, Musk navrhl smělý plán na snížení vládních výdajů a vytvořil přímou souvislost mezi inflací a nadměrnými vládními výdaji.
„Inflace pochází z vládních nadměrných výdajů, protože šeky se nikdy neodrazí, když je vláda vydá,“ vysvětlil Musk. Navrhl zřízení „Komise pro efektivitu vlády,“ která by přezkoumala a snížila zbytečné výdaje.
Poukázal na to, že platby úroků ze státního dluhu nyní převyšují rozpočet na obranu, což je situace, která vyžaduje okamžitou akci.
Nakonec se Musk věnoval otázce cenzury a obvinil eurokomisaře Thierryho Bretona z toho, že chce potlačit jeho rozhovor s Trumpem. Bretonovo varování – „S velkým publikem přichází větší zodpovědnost“ – Musk ostře odmítl, když sdílel následující mem, cílící na Brettona, kterému vzkázal, aby si „ošukal“ svůj vlastní obličej:
Na rozdíl od cenzurních režimů po celém světě Musk řekl Trumpovi:
„Myslím, že je zřejmé, že jste zastáncem svobody projevu. Proč?
Během vašeho prvního funkčního období ve funkci prezidenta jste byl každý den neúnavně napadán, často nespravedlivě s křivými obviněními. A nesnažil jste se umlčet média. Nesnažil jste se se omezovat jejich svobodu projevu. A myslím, že to hodně vypovídá.“
Jednotlivé úryvky z rozhovoru v angličtině najdete zde nebo například zde.
Elon Musk vede rozhovory s Donaldem Trumpem na X – Pingtr1p Live
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4 ]