Zpráva odhaluje, že Frontex kryl a pomáhal financovat deportaci muslimských ilegálů z Řecka (video)
RSS

Zpráva odhaluje, že Frontex kryl a pomáhal financovat deportaci muslimských ilegálů z Řecka (video)

Máme zde další důkaz podvratnosti EU v celé její zrůdnosti. Opět nám potvrdila, že slouží k výměně obyvatel, a že Frontex nebyl založen na ochranu hranic, jak jej prezentuje, ale výhradně jako další pašerácká neziskovka, navíc placená z daní Evropanů.
Možná si ještě pamatujete na nedávnou zprávu o propuštění bývalého šéfa Frontexu. EU – zřejmě nějakým omylem – umístila na nejvyšší post v této agentuře, která v minulosti pomáhala s pašováním vetřelců do Evropy, člověka, který měl o fungování Frontexu poněkud jinou představu.
Francouzský šéf, možná na základě vlastních zkušeností s multikulti společností v jeho rodné zemi, se rozhodl, že Frontex bude konečně pomáhat střežit hranice. První skandál se projevil krátce po jeho nástupu v době, kdy příslušníci Frontexu na srbsko-maďarských hranicích pomáhali posílat invazisty zpět do Srbska, namísto toho, aby je – přesně podle přání EU – nadšeně přivítali. Frontex byl poté z hranic odvolán.
Další skandál z pohledu EU nastal v momentě, kdy si na Frontex postěžovala nechvalně známá německá pašeračka Racketeová, která Frontex zažalovala, že údajně nedělá to, co dělat má. Tedy již neloví ilegály u libyjských břehů, jako tomu bylo dříve.
Poslední kapkou pro EU pak bylo, když přišla stížnost na to, že v Řecku pomáhají příslušníci Frontexu Řekům posílat džihádisty zpět do Turecka. Bylo podáno několik stížností a po vyšetřování byl nakonec šéf Frontexu propuštěn. Nyní je již jeho post obsazen plánům EU velmi oddanou osobou, která již agenturu povede tak, jako tomu bylo v minulosti, tedy opět bude další pašeráckou ziskovkou…
Ovšem řecký „skandál“ nyní rozrostl do obludných rozměrů. To poté, co se vyšetřování ujal OLAF.
Co asi dělal 3x vrácený Afričan v Turecku? 129stránkové vyšetřování Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) zjistilo, že Frontex pod vedením bývalého výkonného ředitele Fabrice Leggeriho byl spoluviníkem řeckých snah přinutit ilegály překračující Egejské moře, aby se vrátili do Turecka.
„Místo toho, aby zabránili vytlačování, Leggeri a jeho lidé tyto praktiky Řeků ututlali. Lhali Evropskému parlamentu a zatajovali skutečnost, že agentura dokonce podporovala některé nátlaky z peněz evropských daňových poplatníků,“ uvádí zpráva (pozn.: myslím, že právě toto mnozí daňoví poplatníci zaplatili s radostí).
Vyšetřovatelé na 129 stranách zdokumentovali zapojení Frontexu, pohraniční agentury EU, do činností řecké pobřežní stráže. Pohraniční stráž systematicky vrací ilegály v Egejském moři, kteří plují buď na vratkých člunech nebo na nafukovacích záchranných člunech.
mimo jiné i tito invazisté byli posláni z ostrova Lesbos zpět do Turecka Přezkum úřadu OLAF zjistil, že nejméně šest vytlačení se týkalo lodí řecké pobřežní stráže, které byly spolufinancovány agenturou Frontex. Při jednom incidentu v srpnu 2020 zachytila průzkumná letadla agentury Frontex řeckou pobřežní stráž, jak táhne člun s přibližně 30 migranty na palubě směrem k tureckým vodám – když měli být převezeni do Řecka.
Místo toho, aby Frontex konfrontoval řecké úřady, přestal hlídkovat v Egejském moři letecky s tím, že letadla jsou potřebná jinde, uvádí zpráva EU.

K záležitosti se vyslovila také řecká vláda.
Řecký ministr pro migraci a azyl Notis Mitarakis říká: „Řecko bude i nadále střežit své hranice a bránit nelegálním tokům migrantů bez dokladů. Je to naše ústavní povinnost a chráníme tím lidské životy.“
Dodal: „Posláním, úlohou a mandátem agentury Frontex jako ozbrojených sil Evropské unie k ochraně našich vnějších hranic je pomáhat členským státům v případech ohrožení vnějších hranic Evropy. Krize se změnila na našich východních hranicích. Evropa se v posledních letech setkala s mnoha hybridními hrozbami souvisejícími s přistěhovalectvím.“

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Zpráva odhaluje, že Frontex kryl a pomáhal financovat deportaci muslimských ilegálů z Řecka (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden