VIDEO: Ukrajinská armáda se v zoufalství uchýlila k další formě terorismu a pomocí mezinárodně zakázané kazetové munice rozsypává raketami nad Doněckem do ulic s obyvateli mezinárodně zakázané motýlkové miny PFM-1 Lepestok bez korozivní autodestrukce! Obě
RSS

VIDEO: Ukrajinská armáda se v zoufalství uchýlila k další formě terorismu a pomocí mezinárodně zakázané kazetové munice rozsypává raketami nad Doněckem do ulic s obyvateli mezinárodně zakázané motýlkové miny PFM-1 Lepestok bez korozivní autodestrukce! Obě

VIDEO: Ukrajinská armáda se v zoufalství uchýlila k další formě terorismu a pomocí mezinárodně zakázané kazetové munice rozsypává raketami nad Doněckem do ulic s obyvateli mezinárodně zakázané motýlkové miny PFM-1 Lepestok bez korozivní autodestrukce! Obětí ukrajinského terorismu v Doněcku se už stalo i několik dětí! Kyjev zahájil evakuaci ze zbytku Donbasu v očekávání vítězství Ruské armády v bitvě o poslední 3 správní města a rovněž z obav, aby ukrajinské obyvatelstvo nezměnilo strany a nezažádalo o ruská občanství po zahájení závěrečné ruské ofenzívy!
Situace na Donbasu začíná připomínat poslední dny III. Říše a ukrajinský režim již nevede s Ruskou armádou rovnocenný boj, protože Kyjev nařídil zasypávat ulice Doněcku motýlkovými minami PFM-1 Lepestok ( PFM-1 Petal v označení NATO ) určenými proti pěchotě. Motýlkové miny jsou nad Doněck dopravovány ukrajinskými MLRS raketomety Uragan, které střílí na město rakety 9M27K2 s kazetovou municí. Motýlkové miny jsou nad cílem odpáleny z kazet a ve spirále a zpomaleném pádu dopadají na město.
Konstrukce motýlkových min je plastová se zataveným kovovým válcem. Tyto miny původně sovětské konstrukce člověka nezabijí, ale způsobí zmrzačení a utržení nohy. Motýlky mají různá zbarvení, takže dokonale splývají s trávou, po které pobíhají děti, stejně tak v době dešťů při shození do zabahněných cest dokonale splynou s bahnem a jejich detekce je velmi obtížná, protože k jejich detekci jsou potřeba citlivější detektory kovů.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v1bomfj","div":"rumble_v1bomfj"});
Původní konstrukce min spočívala na principu korozivní autodestrukce, kdy se motýlky před namontováním do kazet namočily v korozivním roztoku, který po zhruba 48 hodinách deaktivoval roznětkový drátek v hrdle válce. Ukrajinci však tento autodestrukční roztok nepoužívají a po rozhození jsou miny aktivní po neomezeně dlouhou dobu. Používání motýlkové protipěchotní munice je od roku 1997 zakázáno Ottawskou konvencí, která zakazuje používání veškerých typů protipěchotní nášlapné munice.
Stejně tak smlouva zakazuje i kazetovou munici s protipěchotním obsahem. Kyjev tak porušuje hned dva mezinárodní zákazy, když nad Doněckem rozhazuje z raket se zakázanými kazetami zakázané protipěchotní motýlkové miny. Ukrajinská armáda se už vůbec ani nesnaží hrát podle západních pravidel mezinárodních smluv, protože Západ nebude Kyjev za tato porušení nijak sankcionovat. Zelenský ví moc dobře, že nemusí na tyto dohody brát ohledy, protože ze Západu se nikdo neozve.
Kyjev už neválčí, ale páchá terorismus. Po masakru vlastních ukrajinských zajatců v Jelenovce začal z raket rozhazovat do ulic Doněcku motýlkové miny
Jinou věcí je ale místo nasazení této munice. Pokud by Kyjev rozhazoval munici nad frontovou linií na ruské vojáky, tak asi by to dávalo vojenský smysl, ale ukrajinská armáda tyto motýlkové miny sype z raket přímo do centra Doněcka mezi obyvatelstvo. Zelenský je válečný zločinec a není divu, že Ramzan Kadyrov na něho poslal jednotku hitmanů , kteří ho mají zajmout a odvézt před tribunál do Doněcku. Pokud se jim to povede, Aeronet přinese čerstvé informace.
Američané však podle informací znovu přesunuli Zelenského do Polska do bunkru NATO nedaleko Přemyšle, protože se bojí o jeho “ deaktivaci ” čečenským komandem. Kadyrov je totiž vysoce efektivní. Sypání protipěchotních motýlků do ulic s civilisty je jednoznačně mezinárodní terorismus Ukrajiny, který pouze potvrzuje, že válka už je pro Ukrajinu dávno prohraná a teď už jde jenom o to, kolik ruských lidí zabít, bez ohledu na to, jestli mají uniformu, nebo jestli to jsou ruské děti školního věku, které na motýlkové miny šlápnou na zahradě, v parku nebo někde na ulici. Video níže zachycuje přímo okamžik, kdy nad Doněckem vybuchují rakety s kazetami, ze kterých padají motýlkové miny. Dva svědci to komentují naživo.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v1bomdl","div":"rumble_v1bomdl"});
První fáze speciální vojenské operace na Donbasu se pomalu chýlí ke konci, což potvrdilo páteční rozhodnutí Kyjeva začít evakuovat [ 1 ] obyvatelstvo ze 3 zbývajících velkých měst v Doněcké správní oblasti, která jsou zatím pod ukrajinskou kontrolou. Jedná se o Bachmut (Artěmovsk), Kramatorsk a Slavjansk. Kyjev se bojí, aby obyvatelstvo nezměnilo strany a nezačalo žádat o ruské pasy. Nikdy předtím Kyjev o civilisty péči neměl, v Mariupolu byli dokonce drženi jako živé štíty. Jenže po obsazení Ruskou armádou se tito civilisté začali řadit do front na ruské pasy. Zelenský je označil za zrádce a toto nechce opakovat, a proto nařídil povinnou evakuaci civilistů ze zbytku Donbasu. Tato poslední 3 velká města jsou posledními opěrnými body ukrajinské armády na Donbasu a po jejich obsazení Ruskou armádou budou území DLR a LLR plně vyčištěna.
Druhá fáze speciální vojenské operace je zatím záhadou
Tím ale podle všeho skončí jen 1. fáze této operace, po níž bude následovat další, o které zatím není mnoho informací. Kreml podle ruských novinářů ještě naposledy nabídne Kyjevu urovnání konfliktu v hranicích Krymu, DLR, LLR, CHLR (Chersonské lidové republiky) a ZLR (Záporožské lidové republiky). Kyjev uzná odtržení těchto oblastí od Ukrajiny. Kyjev změní ústavu, do které zakotví neutralitu, že nevstoupí do žádné vojenské aliance. Kyjev redukuje svoji armádu na stav demilitarizované neutrální země s omezenou armádou a bez útočných zbraní, pouze se zbraněmi obrannými. Kyjev rovněž předá ruským úřadům více něž 10 000 osob k trestnímu stíhání za genocidu ruského obyvatelstva na Ukrajině od roku 2014. Ukrajina rovněž zruší všechny jazykové protiruské zákony na Ukrajině a restrikce proti ruskému etniku přijaté po roce 2014.
Tato kazeta z ukrajinské rakety se neaktivovala a dopadla na zem. Kazeta je naplněna motýlkovými minami PFM-1 Tyto ruské podmínky, které v sobotu obdržela naše redakce od ruských novinářů, budou podle všeho pro USA nepřijatelné. Proč pro USA? Protože Kyjev o ničem nerozhoduje. Proto se očekává, že po odmítnutí tohoto návrhu bude započata II. fáze spec-operace na Ukrajině, ale není dosud jasné jak a kde. Uvažuje se o denacifikaci Oděské oblasti a o připojení Podněstří k Rusku, což je separatistická oblast části bývalé Moldavské sovětské socialistické republiky, dnes Moldávie.
Stejně tak se uvažuje, že Kreml by nejprve nařídil obsadit Charkov a celou Charkovskou oblast. Tyto teorie jsou ale v rozporu s tím, co přichází od zdrojů z Běloruska, podle kterých bude II. fáze spec-operace vedena znovu na Kyjev, ale podle všeho jinou cestou, podle modelu invaze spojeneckých vojsk v roce 1968 do Československa. Obsazení Kyjeva by potom proběhlo ze vzduchu, invazním obsazením výsadkářů. Podle pozorovatelů by ale taková operace nebyla možná bez přímé účasti běloruské armády a Lukimu se do toho prý nechce. Je otázkou, co tímto Kreml sleduje.
Hledá se prostředník pro jednání mezi Ruskem a Západem? Proč Praha ztratila po roce 2009 status neutrální diplomatické půdy?
Cílem možná není ani tak Kyjev jako spíš těsnější přimknutí Běloruska k Rusku, protože běloruský prezident Alexander Lukašenko sice přibližuje Minsk Moskvě blíže a blíže, ale ne tak pevně a těsně, jak se v Moskvě očekává. Minsk je stále v té pozici jakoby napůl v očekávání, že se Západem bude jednou mít zase dobré vztahy a bude sloužit jako most mezi Bruselem a Moskvou.
O těchto ambicích Lukiho si šeptají vrabci v Minsku na střechách, že přesně tuto roli prostředníka by Lukašenko rád dělal v očekávání, že by z toho plynuly Minsku jasné benefity, od Západu i od Ruska. Jenže k prostřednictví se hlásí mnoho jiných zemí, na čele s Tureckem a Erdoganem, který prohlašuje, že Turecko se stane prostředníkem mezi Ruskem a Západem. Takže adeptů na prostřednictví je mnohem více a nezapomínejme na globalisty oblíbené Rakousko a jeho Vídeň jako světové centrum desítek mezinárodních dohod, protože Vídeň funguje jako prostředník mezi východem a západem už desítky let.
Takto vypadá motýlková mina zelené barvy na trávníku v parku v Doněcku Ještě v 90. letech za Jelcina a dokonce ještě i za Baracka Obamy byla za prostředníka považována i Praha a Česká republika, viz. vrcholný summit USA – Rusko v roce 2009 o prodloužení zákazu vývoje balistických raket ve smlouvě New START. Tehdy byla Praha vnímána jako místo vyvážení vlivu východu a západu, prostor rovnováhy. Uběhlo 13 let a dnes je ČR spolu s USA, Velkou Británií a Slovenskem na ruské listině nepřátelských zemí, které ohrožují suverenitu a bezpečnost Ruské federace.
A to jak v politické, tak i vojenské rovině, což tyto země činí primárními úderovými terči v případě vypuknutí ozbrojené konfrontace mezi NATO a Ruskem. Po české diplomatické vyváženosti a neutralitě v diplomatické sféře není ani stopy. Proto se dá očekávat, že II. fáze spec-operace napoví, jaké jsou konceptuální cíle Kremlu, jestli půjde více o konsolidaci partnerství s Běloruskem skrze společnou operaci proti Kyjevu, anebo se Moskva rozhodla pro sjednocení celého jihu Ukrajiny s Podněstřím, čímž by Ukrajina přišla o přístup k Černému moři a ze země by se stal vnitrozemský státní útvar.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 8. rokem děláme, pokud se vám líbí naše články, videa, překlady videí a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca.  83%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývá pár hodin . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash a Ethereum, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden