Svět ruskýma očima 670
RSS

Svět ruskýma očima 670

Energetický Pearl Harbor po padesáti letech
Agnija Krengelová
16. července 2022
Zelený program globalistického Západu zkrachoval. Každý region usiluje o zavádění „čistých“ zdrojů energie a o odmítnutí zdrojů silnějších, nadějnějších a příznivých k využití. Průmysl a zemědělství spějí k úpadku, když zkoušejí dodržovat normy uvolňování dusíku, využití dusičnanů apod.
Vláda Srí Lanky se položila kvůli tomu, že se země řídila podle Světového ekonomického fóra a před několika lety přešla na „omezení v zemědělství“. Až do zákazu chemických hnojiv je v zemi přes 70 % zemědělců používalo. Po zákazu přišlo 85 % z nich o úrodu. Pěstování rýže se propadlo o 20 % a za šest měsíců se ceny zvedly o 50 %. V roce 2021 ležela třetina zemědělské půdy ladem kvůli zákazu používání hnojiv.
Zemědělci v Nizozemsku vzdorují vlastní vládě, která chce snížit emise dusíku na úroveň odpovídající novým normám EU. Pro holandské zemědělce to znamená snížení množství dusíkatých sloučenin, snížení stavu dobytka a nemožnost hnojení.
Deutsche Bank hlásá, že náhradou zemního plynu v průmyslovém sektoru se může stát uhlí. Ohledně domácností banka radí vytápět byty a domy dřevem. Kvůli úsporám bude spotřeba plynu v roce 2022 o 10 % nižší než v roce 2021.
K pozastavení dodávek energie vedla politika Bruselu. Důsledek je pro hospodářství a pro pracující Evropy katastrofální. Přichází doba zbídačování. Zostřuje se sociální napětí. Pády vlád v Evropě budou možná tou nejmenší škodou vyvolanou excesy zelené energetiky. Problémy s energiemi mají i v USA. Ve státě Texas jsou silná vedra, nad 38 °C. To mimořádně zatěžuje energetický systém země. Lidé jsou žádáni, aby šetřili energií. Přitom větrné turbíny v Texasu pracují kvůli slabému větru jen na 8 % své kapacity.
Využívání přírodních zdrojů energie nemusí být bez problémů. Případy solárních elektráren v Texasu a v Kalifornii loni ovlivnily provoz běžných elektráren a došlo k výpadkům sítě. Je potřeba varovat, že extrémnější teploty, časté výpadky proudu nebo slabý vítr znamenají vyšší riziko dočasného snižování dodávek, což musí udělat operátor, aby zachoval stabilitu systémů.
Neberou-li se v úvahu přirozené vazby mezi přírodními jevy, hospodářskými jevy a politickými opatřeními, přichází světová ekonomika do chaosu. Evropský parlament zakázal prodávat po roce 2035 auta se spalovacími motory. Zákazem aut s uhlíkovým pohonem se Evropa stane úplně závislá na Číně, která vládne trhu s akumulátory pro elektromobily. Navíc Čína intenzívně skupuje práva na zásoby lithia v Africe a Jižní Americe.
Řečnění přihlouplých fanatiků na způsob Thunbergové a lživý politický kurs povedou k tomu, že zelený program zvýší závislost západních zemí na dovozu. Může jít o pšenici, rýži, energie z Ruska a akumulátory z Číny.
V Británii tvrdí, že se situace může stát nebezpečnější než „energetický Pearl Harbor“ v roce 1973, kdy arabští členové OPEC, Egypt a Sýrie oznámili, že nebudou dodávat ropu Británii, Kanadě, Nizozemsku, Japonsku a USA. Spotřeba pohonných látek se v těchto vyspělých zemích snížila o 20 %. Ve většině zemí došlo k recesi a narostla nezaměstnanost.
Vlády reagovaly opatřeními: Nixon omezil rychlost, v Evropě se omezilo TV vysílání, atd. V USA to pocítila klíčová průmyslová odvětví, včetně ocelářského a automobilového. Statisíce lidí přišly o práci a stěhovaly se na předměstí. Ulice byly prázdné. Překonat následky krize trvalo dlouho.
Jak to bude s odpovědí na energetický Pearl Harbor dnes?
Vedoucí liberálně demokratické strany a bývalý ministr energetiky Británie Ed Davy o tom říká: „Není vyloučeno, že je před námi nejvážnější hospodářský otřes od doby ropné krize v roce 1973. A naše vláda na to reaguje tím, že nespravedlivě zvyšuje daně.“
Evropský parlament urychleně zanesl některé plynové a jaderné projekty do kategorie zelených investic, čímž vytvořil iluzi, jako kdyby se Západ stále posouval ke světlé zelené budoucnosti. Transatlantickému společenství to sotva pomůže překonávat těžkou volbu.
Převzato z Fondsk.ru
***
Evropa jde do háje
Arťom Ignaťev
24. července 2022
Evropským kontinentem otřásají masové protesty, přírodní katastrofy a politické krize. Evropské země mají velké problémy. Stávkují farmáři, řidiči, pracovníci aerolinek i námořních přístavů. Dokonce i v prosperujícím Švýcarsku vyšli občané do ulic protestovat proti zavádění „nového normálu“ a medicínských protokolů WHO. Svých funkcí byli zbaveni předsedové vlád Británie, Estonska a Itálie.
Kontinent je ničen požáry. Kvůli mimořádnému suchu jsou postiženy Španělsko, Slovinsko, Francie, Chorvatsko a Británie. V Řecku si musejí hasiči hasící v Athénách dávat pozor, aby sami neuhořeli. Spalována je i zemědělská půda. Španělské úřady oznámily již přes 500 mrtvých během několika týdnů. V Portugalsku vyhlásili mimořádný stav.
V některých evropských zemích stávkují pracovníci letišť a žádají zvýšení platů kvůli stoupající inflaci. Přitom je v Evropě nedostatek leteckého personálu po jeho propouštění v době „pandemie“. Letecké společnosti ruší množství linek a na velkých letištích se tvoří ohromné fronty.
Stále rozsáhlejší jsou protesty zemědělců v Nizozemsku, Itálii, Španělsku, Německu a Polsku. Ve Španělsku je po osmnácti dnech protestů nedostatek potravin a zavírají se obchody. V Andalusii zablokovali farmáři silnice a protestují proti zvyšování cen základního zboží a energií. Poláci při protestech ve Varšavě křičí: „Dost! Nedáme se okrást! My pracující nemůžeme platit za krizi způsobenou politiky!“ Obviňují vládu z destabilizace výroby.
Holandští farmáři mají v úmyslu blokovat přístavy a letiště a své traktory parkují přímo před budovou senátu v Haagu. Občané, kteří jejich protesty podporují, blokují dálnice, distribuční centra, silnice, rondely a mosty. Nizozemská policie protestující zahání zbraněmi a armádní technikou. Absurdní je rozhodnutí uzavřít desítky farem a výroben, aby se „snížil dusík o 30 %“.
V polovině července zemědělci v Itálii zablokovali, podobně jako Nizozemci, dopravu na hlavních tazích a pohrozili, že „přijedou do Říma“ . Krize a sucho srazily zemědělství na kolena. Škoda má být přibližně 3 miliardy eur. Produkce mléka se snížila o 30 % a obilnin a kukuřice o 30 až 40 %. V Catanzaru v Kalábrii lidé obléhají rezidenci vlády, kde se zabarikádovali politici.
V Janově jsou velké protivládní mítinky s hesly proti inflaci a také proti NATO. Proti NATO se demonstruje i v Madridu. Hesla převzali i někteří italští poslanci a prohlašují: „Zanechte dodávání zbraní na Ukrajinu. Přes 70 % Italů nechce Zelenskému posílat zbraně.“
V Římě se bouří taxikáři. Zablokovali hlavní třídu Via del Corso. Protestují proti liberalizaci trhu pasažérské dopravy a proti vstupu velkých společností (například Uber) na trh a proti vytěsňování soukromníků. Ještě před koncem července připravují taxikáři celonárodní stávky.
V Budapešti se protestuje proti zpřísnění podmínek pro podnikání daňovou reformou přijatou 12. července a pro zrušení plateb komunálních služeb nad limit. Maďarsko zavedlo v rámci boje s energetickou krizí předpis, že ten, kdo spotřebuje více energie, než je průměr, musí za velkou spotřebu platit tržní ceny, a ne státem dotovaný tarif. V této zemi prudce roste inflace. Podle Orbána se evropská ekonomika střelila do plic a nyní se dusí.
Ve Francii je nespokojenost se zvyšujícími se cenami potravin a energií. V červnu dosáhla meziroční inflace v zemi 6,5 %. Koncem roku 2022 se očekává zdražení potravin o 8,2 %. Kvůli prudkému zdražování elektřiny a plynu už mohou být brzy uzavřeny mnohé francouzské podniky. Říká se, že energetické společnosti přecházejí na mazut, protože čekají úplné zastavení dodávek ruského plynu.
V Německu jsou uzavřeny všechny přístavy. Stávka dělníků v docích práci zastavila. Policie se nerozpakuje a stále více používá sílu. Zvláště tvrdě se staví proti přístavním dělníkům v Hamburku. Němečtí zemědělci blokují mnoho mostů, vyjadřují solidaritu s nizozemskými zemědělci v jejich protestech proti zvyšování cen energií a proti klimatické legislativě EU.
Vláda SRN má obavy, že deficit plynu může v zimě v některých zemích způsobit mimořádné situace. Potíže s plynem mají podle úřadů trvat až do roku 2024 a jeho ceny by se mohly zvednout až na trojnásobek. Německá vláda předpokládá, že Gazprom po technické přestávce neobnoví dodávky plynu přes Severní proud. Vedoucí Spolkové agentury pro sítě Müller slíbil „že nenechá zemi bez plynu při jakémkoliv scénáři“. Dodal, že zaplnění německých zásobníků plynem není dostatečné, aby mohla být zimní sezona bez ruských dodávek.
Podle listu Basler Zeitung se ve Švýcarsku uvažuje kvůli hospodárnosti s energiemi o vypínání elektřiny v některých rajonech čtyři až pět hodin denně.
V tomto období přesahuje dluh evropských energetických společností 1,7 bilionu EUR. Společnosti si prý musejí brát úvěry, aby pokryly výdaje na rostoucí ceny ropy a plynu. Economist straší Evropany, když ve čtyřicetistupňových vedrech tvrdí, že „se do Evropy žene zimní pohroma“.
Přes všechny tyto problémy přidělila Evropa Kyjevu na vojenské potřeby 500 milionů EUR. Vrchní diplomat EU Borrell potvrdil úmysl „cíleně a neotřesitelně“ poskytovat Ukrajině vojenskou pomoc. Evropané pokračují s oslovskou urputností v pohřbívání vlastního hospodářství.
Převzato z Fondsk.ru
***
Virus na vyzvání: Západ zařazuje novou vlnu kovidového běsnění kvůli krizi a protestům, Rusko to zvažuje
RIA Katjuša
19. července 2022
Stejně jako před dvěma lety se koronavirus stává mimořádně užitečným pro tvůrce „zvláštního nového světa“ (nebo při označení pravým jménem globálních satanistů, přivolávajících antikrista). Spouštějí „pandemii“ ve chvíli potřebné pro západní elitu. Před dvěma lety se potřebovali zbavit Trumpa a zahájit „Great reset“. Dnes potřebují ochránit stejnou elitu před „vděčným obyvatelstvem“, které se stále více vzpírá protahovat válku s Ruskem do posledního Evropana, rozházet miliardy do posledního Američana a jakýmkoliv způsobem zajišťovat farmaceutickým společnostem zisky, a to například tím, že lidem odepřou právo na teplo a jídlo. Jak to všechno udělat a neskončit na šibenici? Správně – spustit novou vlnu. Nepřipravují ji jenom na Západě, ale i u nás. „Ginzburgův partyzánský oddíl“ už připravil informační terén pro zničení semknutosti lidu a jeho uvržení do stavu, „který byl před únorem“. Všechno zatím brzdí kremelská věrchuška, která, jak věříme, chápe následky nové bitvy s QR kódy lépe než farmaceutičtí baroni.
Čím více se souboj se Západem prohlubuje, tím je tam situace smutnější. Nebývalá vlna protestů jej postihuje stále silněji. Podle nadace Carnegieho, která eviduje celý svět, se protestovalo v roce 2022 dosud v jedenácti západních zemích kvůli zvyšujícím se nákladům na obživu a na další ekonomické problémy. Ve Francii se od 5. července konaly protesty s účastí více než 120 tisíc lidí, ve Španělsku protestovalo 100 tisíc a v Řecku a v Británii 10 tisíc.
Protesty se skandály již vedly k tomu, že ze současných vůdců byli uděláni „obětní beránci“. Odešel Johnson i Draghi, na řadě je Scholz, dobře na tom není Macron a popularitu ztrácí také rakouský šéf. Přitom problémy v EU ještě ani nezačaly. Kvůli tomu, že nám bylo odmítnuto dodat turbíny, Gazprom slibuje technické problémy s dodávkou plynu. I jestli neoficiálně dovezou turbínu, jaká je záruka, že bude fungovat? Může to být zmetek nebo falzifikát.
Vedra v Evropě zde asi způsobí energetické bouře dříve, než se to předpokládalo, a region na to nebude připraven. O tom informuje agentura Blooomberg. Článek sděluje, že společnost Maxar se domnívá, že teplota v některých částech Británie a Francie může rekordně vzrůst. I když stoupá výroba sluneční energie, je potřeba více chladit a světové ceny zkapalněného zemního plynu narůstají. EU začala brát plyn ze zásob určených na zimu.
V USA ještě neskončily hádky a Biden se rozhodl do podzimu hodně rychle protlačit svoji klimatickou miliardovou akci. Píše se: „Tento týden hodlá vyhlásit stav klimatické nouze v zemi, aby stihl realizovat své plány ohledně klimatu, když se jednání na kapitolu dostalo do slepé uličky“. Musí se najít „nejednoduchá rovnováha“ mezi bojem za klima a ekonomickou realitou vysokých cen ropy a plynu.
Jestliže bude zavedena „ekologická daň“ a bude vynaloženo ještě několik set miliard na „boj o klima“, dojde zřejmě při rekordní inflaci k dalšímu tištění peněz. Na podzim přijdou nové ceny benzinu a celkově nová exploze cen.
Možná by protesty v Evropě nebyly natolik masové, že by se nemusely potlačovat armádou a nějakým zázrakem by lidé ustoupili sami. Tímto zázrakem může být vlna kovidu, která se přižene jako na zakázku.
Podle agentury TASS je počet nakažených koronavirem ve světě za minulý týden přes 6,5 milionu, tedy o 0,7 milionu více než ve stejném období loni. Podobá se to počtu začátkem loňského dubna.
Prý se zvýšil i počet úmrtí na koronavirus. V posledních sedmi dnech ve světě zemřelo jeden a půl krát více lidí než v sedmi dnech před tím.
V Evropě nemocnost pokračuje. Nejvíc je to v Německu, za den je registrováno 140 tisíc případů, ve Francii a Itálii jde o 120 tisíc případů. Významný počet nemocných je v Japonsku a v Jižní Koreji. Naopak v Indii se růst zastavil. Nejvíce smrtelných případů je v USA, kde za sedm dní bylo zaregistrováno kolem 1,7 tisíc úmrtí. Ve srovnání s předešlým týdnem je to zvýšení o 10 %. Podobné je to v Brazílii. V evropských zemích došlo ke zvýšení o 30 až 50 %. Ve Španělsku, Itálii a Německu umírá denně 100 až 120 osob, když počátkem léta bylo smrtelných případů čtyřikrát méně.
WHO požaduje návrat respirátorů a revakcinaci v zemích, v nichž je i tak přeočkovanost ve světě nejvyšší. Nikdo to nevyvrací. Ovšem to je jen začátek, s podzimním ochlazením a možnými vzpourami zase přijdou karantény, o čemž se otevřeně mluví. Podle evropské komisařky pro zdravotnictví roste v Evropě počet případů kovidu a s ním spojených úmrtí. Roste i celosvětově. Komisařka ale zapomněla sdělit, že v zemích, v nichž se neočkuje nepřetržitě, probíhá kovid jako obyčejné prudké respirační onemocnění. Napsala, že „musíme konat včas, abychom byli připraveni na podzim“.
Na podzim se připravují i velké farmaceutické firmy a jejich sponzoři, aby se definitivně upevnilo zdravotnictví. Na prvním místě v Evropě jsou rakouské úřady. Jako první v Evropě zavádějí postupy nevolnictví (krepostnoje právo). Přístup k teplu má být podmíněn očkováním. Ve městech se připravují pro podzim „zásobníky tepla“ , kam budou mít přístup jen lidé s alespoň třemi dávkami vakcíny. Pro lidi s neúplným očkováním budou zavedeny sankce.
Antiutopie se stává skutečností. Bez QR, bez vkladu velkým farmaceutickým firmám nebude teplo. Další etapou má být vydávání potravin na zdravotní pasy.
Nejhorší je, že při veškerém rozchodu se Západem se i u nás pomalu připravuje nová etapa kovidového šílení. Pomalu proto, že po pokusu dělat to podle příkazu WHO tak jako v Moskvě, Petrohradu a Kaluze se ukázalo, že společnost není, mírně řečeno, připravena na další vlnu kovidového šílení kolem viru z amerických laboratoří a podle amerického scénáře. Podle všech průzkumů, a to i těch loajálních k farmaceutickým společnostem, není absolutní většina obyvatel přesvědčena o správnosti návratu k omezením kvůli covidu. Tím spíš, že přicházejí ze Západu.
Něco podobného jako nyní s covidem a opičími neštovicemi probíhalo kolem ptačí a prasečí chřipky. Musí se hledat ve vzorkovnicích vojenských laboratoří USA. Umělé patogeny se maskují jako přírodní patogeny a vytvářejí „nepředvídané situace“. S přihlédnutím k těmto skutečnostem není jasné, proč je RF dosud účastna ve WHO kontrolované USA. Agenti WHO Goliková, Popová, Muraško a jejich kolektiv dosud sedí ve svých funkcích a nenápadně připravují novou vlnu vakcinace a digitálních pasů.
Dne 15. července se objevila na oficiálních stránkách Stopkoronaviru informace: Rusko od 15. července zrušilo všechna omezení ohledně koronaviru na pozemní hranici, zavedené v březnu 2020. Dne 14. června bylo zrušeno omezení pro leteckou a námořní dopravu. Důvod byl ten, že Rospotrebnadzor v létě nepovažuje za pravděpodobný nárůst onemocnění kmenem omikron. Jenže následovaly informace, že se tak jako tak stýkáme s vnějším světem, kovid se začíná zvedat a v Moskvě začíná stoupat nemocnost.
O tom napsaly Izvěstija v tom smyslu, že tento typ je mnohem lehčí než předešlé, projevuje se jako angína, nebo jako akutní respirační infekce. Proto se neočekává karanténa, ale všichni se musejí očkovat, protože očkovaní nemoc lépe snášejí (jak lépe?) a musejí se nosit respirátory, protože virus je velmi nakažlivý. Koncem srpna nebo v září nás bude čekat nová vlna.
Po zprávách ve federálních mediích se prakticky totéž objevilo v novinách Kaliningradu, Kazaně a dalších oblastí. Znamená to, že téze přišly shora.
Jsou dvě možnosti, o kterých promluvil zakladatel Centra sociálního projektování Alexej Firsov. První pravděpodobnější možnost je, že epidemie nedosáhne hrozivého rozsahu a vytratí se z operační mapy. Mít v ohnisku pozornosti najednou dvě stresové situace – dlouhý vojenský konflikt a covid, může věc otočit do kolektivní deprese s nepředvídatelnými následky. Tedy buď válčit, nebo marodit. Avšak na druhé straně je možno epidemii využít k odvedení pozornosti, pokud situace na frontách ztratí dynamiku a bude vypadat jako ve slepé uličce. Potom informační zdroj otevře druhou frontu – boje s covidem. Epidemie bude nástrojem změny pozornosti. Najdou-li se schopní dramaturgové, potom lze oběma případy manipulovat.
Je možné, že naši přední političtí technologové s takovým přístupem nenarazili, ale měli by pochopit, že nová eskalace ve společnosti s povinnou vakcinací opět tuto společnost rozdělí. Přesněji řečeno ji postaví proti státu. Při všech přiznáních, že covid pochází ze země, pro kterou jsme nepřítelem, že má být kontrolou nad lidstvem, po všech dokumentech o biolaboratořích na Ukrajině stavět se na staré hrábě a zahajovat nové kolo hysterie – to je výstřel ne do nohy, ale ještě výš. Znovu začínat s historií, v níž budou pederasti a liberálové ponižovat ty, kteří jsou proti očkování a nazývat je „zrádci“ v podmínkách snižování životní úrovně, speciální vojenské operace jakožto faktoru, který poprvé po penzijní reformě sjednotil lid – to je rána do zad Kremlu v nejtěžším období pro obyvatelstvo ve druhé polovině podzimu, jak předpovídají ekonomové.
Chápe to „partyzánský oddíl“ Goliková – Ginzburg? Obávám se, že chápou dobře, přihlížejí k minulým „chybám“ a s plným vědomím to dělají. Pokud neudělají odklon a nevrátí všechno před 24. únor, potom Rusko vystoupí z WHO. Nebudou dále jejich koronavirové příjmy na škodu státu a ty nebyly malé. Doufejme, že to chápou i v Kremlu.
Současně na pozadí nového koronavirového šílení EU si opět ze Západu vystřelila Korejská lidově demokratická republika. Podle oficiálních medií Severní Koreje se z téměř pěti milionů nemocných kovidem od konce dubna uzdravilo 99,98 %. Vakcinace v zemi veškerá žádná. Pokud se informace potvrdí, budou farmaceutičtí propagátoři pod palbou otázek.
Převzato z Katyusha.org


Nejčtenější za týden