Studie zjistila 9,6% úmrtnost mezi lidmi, kteří hlásili myokarditidu nebo perikarditidu po mRNA „vakcíně“
RSS

Studie zjistila 9,6% úmrtnost mezi lidmi, kteří hlásili myokarditidu nebo perikarditidu po mRNA „vakcíně“


Snad několikrát do týdne se objeví nějaká nová studie, která upozorňuje na důsledky genových injekcí. To je celkem logické, vždyť tyto přípravky se začaly podávat před již téměř 4 lety (od prosince 2020, ve větší míře pak na jaře 2021), takže bylo dost času na sledování nejen krátkodobých, ale i dlouhodobějších účinků. Podle předpovědí některých odborníků se budou další vedlejší účinky projevovat až 5 let od podání první injekce.
Úmrtnost v důsledku myokarditidy a perikarditidy byla nejvyšší u mužů do 30 let, podle nové recenzované studie japonských vědců, kteří dospěli k závěru, že i přesto byly „celkové výsledky dobré.“
Je skoro povinností těchto studií předstírat, že smrt mnoha mladých mužů byla obětí, která „stála za to.“ V případě tvrdé kritiky by totiž nebylo možné ji zveřejnit v renomovaném časopise.
A to i přesto, že Covid je zpravidla u mladých do 30 let jen velmi lehké nachlazení. Ti, kteří tak v důsledku injekcí zemřeli, by zřejmě byli stále naživu.
Studie byla publikována tento měsíc v Journal of Infection and Chemotherapy.
Téměř 10 % lidí v Japonsku, kteří uvedli, že mají myokarditidu nebo perikarditidu po podání mRNA vakcíny COVID-19, zemřelo na tento stav do 64 dnů po podání vakcíny, zjistila nová  recenzovaná studie . Úmrtnost byla nejvyšší u  mužů do 30 let .
Autoři studie  však toto zjištění bagatelizovali tím, že uvedli, že „celkové výsledky byly dobré“, podle  Dr. Petera McCullougha  –  kardiologa a autora více než 1000 publikací, který analyzoval studii na svém Substacku.
„V krizi  COVID-19  ,“ řekl McCullough, „jsme se naučili dívat se na data a analýzy sami, protože autoři obvykle velmi důležité výsledky bagatelizují – tentokrát je to úmrtnost na myoperikarditidu z vakcín.“
McCullough spojil čísla z výsledků studie s případy myokarditidy a perikarditidy, aby ukázal, že 97 z 1 014 (9,6 %) případů myoperikarditidy bylo smrtelných.
Myoperikarditida  je zastřešující termín pro  myokarditidu , zánět srdce a  perikarditidu , zánět tkáně obklopující srdce.
„9,6% úmrtnost na vedlejší účinek vakcíny převážně u mladých zdravých mužů je astronomická a klinicky nepřijatelná,“ řekl.
McCullough kritizoval závěr autorů, že „celkové výsledky byly dobré.“
„To nemůže být nikdy závěr, když úmrtnost případů byla 97/1014 případů s následným sledováním do 64 dnů po dávce,“ řekl.
Autoři studie extrahovali data od dubna 2004 do prosince 2023 v japonské zprávě o nežádoucích účincích léku (JADER) — velké databázi pro veřejné hlášení nežádoucích příhod — mezi lidmi ve věku 12 a více let, kteří prodělali myokarditidu nebo perikarditidu poté, co dostali injekci mRNA COVID-19 .
Ze 759 hlášení myokarditidy vyvolané vakcínou a 255 hlášení perikarditidy zemřelo 84 (11 %) a 13 (5 %) jedinců do 64 dnů po injekci mRNA COVID-19.
Studie, která je v tisku, byla k dispozici online začátkem tohoto měsíce v Journal of Infection and Chemotherapy.
Defender oslovil příslušného autora studie — Kazuaki Taguchi, Ph.D. , s Farmaceutickou fakultou Univerzity Keio v Tokiu — k vyjádření k závěrům týmu, ale do uzávěrky neobdržel odpověď.
Japonci mladší 30 let by měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc
Taguchi a jeho spoluautoři uvedli, že provedli studii, aby  objasnili souvislost  mezi  vakcínami mRNA a myokarditidou/perikarditidou .
Došli k závěru, že v japonské populaci bylo očkování mRNA COVID-19 „významně spojeno s nástupem myokarditidy/perikarditidy“. Poznamenali, že ovlivňující faktory zahrnovaly věk do 30 let a muže.
Japonští muži mladší 30 let by měli „okamžitě vyhledat lékařskou pomoc za účelem kontroly a léčby, pokud po vakcinaci zaznamenají hrudní symptomy,“ napsali.
Ve studii se autoři nejprve podívali na zprávy o nežádoucích účincích, aby zjistili, jak brzy po očkování mRNA lidé hlásili nástup myokarditidy nebo perikarditidy.
Většina případů se objevila do týdne po očkování. Poznamenali, že  předchozí studie  zjistily podobný trend.
„S ohledem na výsledky této studie a předchozí zprávy,“ napsali, „je nutné věnovat zvláštní pozornost nástupu myokarditidy a perikarditidy do 7 dnů po očkování mRNA SARS-CoV-2.“
Autoři poté analyzovali výsledek případů myokarditidy a perikarditidy – jako je úplné uzdravení, remise, pokračující nebo zvýšené příznaky nebo smrt.
Mezi případy, které analyzovali, se polovina lidí, kteří hlásili, že dostali perikarditidu, a téměř polovina (47 %) těch, kteří hlásili, že dostali myokarditidu, uzdravila.
Dalších 37 % a 31 % případů perikarditidy a myokarditidy bylo hlášeno v „remisi“.
Zjistili, že „závažný výsledek“ nebo „neuzdravení“ – ale nikoli smrt – se vyskytly u 8 % (20) případů perikarditidy a 11 % (80) případů myokarditidy. Jak bylo uvedeno dříve, smrt nastala v 11 % případů myokarditidy a 5 % případů perikarditidy.
Zdá se, že autoři nezkoumali dobu mezi začátkem a výsledkem. Vzhledem k tomu, že zkoumali případy myoperikarditidy, ke kterým došlo mezi jedním a 64 dny po očkování, jejich studie také neuvedla změny ve výsledku – jako je zlepšení nebo zhoršení příznaků – ke kterým došlo více než 64 dní po vakcinaci.
Japonská studie nezískala žádné finanční prostředky od žádné vládní agentury, ziskové nebo neziskové skupiny.
Tato data jsou jen špičkou ledovce
Podle McCullougha: „Tato data jsou jen špičkou ledovce, protože předchozí studie naznačují, že riziko poškození srdce stoupá zhruba o 2,5 % s každým dalším přeočkováním, a že polovina případů myoperikarditidy může být  subklinická , tedy asymptomatická.“
Japonská studie se zabývala pouze hlášeními případů symptomatické myoperikarditidy.
Taguchi a jeho spoluautoři uvedli, že nemohou analyzovat vztah mezi počtem očkování a rizikem myokarditidy/perikarditidy kvůli obtížnosti určení načasování dávky. Vyzvali k dalšímu výzkumu.
McCullough řekl, že japonská data nemusí přesně ukazovat všechna poškození srdce způsobená mRNA  vakcínami COVID-19, protože některé případy subklinické myoperikarditidy se mohou projevit až později – po 64denním okně šetření studie – jako kardiomyopatie, srdeční selhání nebo  náhlá smrt .
Kardiomyopatie  je onemocnění srdečního svalu, které způsobuje, že srdce hůře pumpuje krev do zbytku těla, což může vést k příznakům srdečního selhání, uvádí Mayo Clinic.
CDC nezmiňuje riziko úmrtí na myoperikarditidu vyvolanou vakcínou 
McCullough poukázal na to , že oficiální pokyny Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) pro americké zdravotníky týkající se myoperikarditidy u dospívajících a mladých dospělých po obdržení vakcíny COVID-19 nezmiňují, že tento  stav  může být smrtelný.
Webová stránka CDC  Klinické úvahy  uvádí:
„Závažnost případů myokarditidy a perikarditidy se může lišit; většina pacientů s myokarditidou po vakcinaci mRNA COVID-19 zaznamenala ústup příznaků propuštěním z nemocnice.“
McCullough řekl: „Hospitalizace je znepokojivým výsledkem pro každého mladého člověka po užití vakcíny, která by měla být bezpečná a mít významný zdravotní přínos.“
Web CDC  Myocarditis and Pericarditis  after mRNA COVID-19 Vaccination podobně opomíjí zmínit, že tento stav může být smrtelný.
Defender se dotázal CDC, zda plánuje aktualizovat webové stránky informováním veřejnosti o smrtelném riziku, ale ve stanoveném termínu neobdržel odpověď.
 


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]









Nejčtenější za týden