„Nejsledovanější“ letadlo s Pelosiovou přistane v nejbližší době s doprovodem stíhačky
RSS

„Nejsledovanější“ letadlo s Pelosiovou přistane v nejbližší době s doprovodem stíhačky

V současnosti „nejsledovanější“ letadlo na světě – je pravděpodobně asi 30 minut od přistání na mezinárodním letišti Songshan v Tchaj-peji poté, co před několika hodinami odletělo z Malajsie. (Foto: Twitter / Flightradar)
Obrněná vozidla a tanky spatřeny v jihočínském městě nedaleko Tchaj-wanu
V současné době je na Tchaj-wanu 21:58, přičemž předchozí zprávy odhadovaly přistání na 22:20. Nejnovější informace přinesly zpravodajské agentury:| #Taiwans tallest building, Taipei 101, displays a message to thank Nancy Pelosi and the U.S. as she approaches the island pic.twitter.com/EKMDqHdYfr — EHA News (@eha_news) August 2, 2022 STÍHAČKY TCHAJWANSKÉHO LETECTVA DOPROVÁZEJÍ LET PELOSIOVÉ; PŘISTANE ZA 30 MINUT. ČÍNA UZAVŘELA VZDUŠNÝ PROSTOR NAD TCHAJ-WANEM PŘÍMO PRO VŠECHNA CIVILNÍ LETADLA. Zdá se, že Tchajwanci jsou připraveni přivítat ji přesně s takovým druhem oficiálních fanfár, které pravděpodobně vyvolají ostrou reakci Číny…SPAR19, a USAF C40, has filed Taipei as its destination. pic.twitter.com/f37EAwaHIA — Jake Sherman (@JakeSherman) August 2, 2022 Aktualizace (8:27 SEČ): Zdroje agentury Reuters upřesnily, že čínská vojenská letadla bzučela nad dělící linií oddělující Tchajwanskou úžinu v době, kdy se údajně na cestě nacházelo letadlo americké předsedkyně Sněmovny reprezentantů Pelosiové. Jde o nejjasnější známku toho, že Peking připravuje potenciální „vojenské možnosti“ – ve vodách a vzdušném prostoru těsně u samosprávného ostrova Tchaj-wan probíhá horečná činnost velitelství východního divadla:
5 scénářů čínské vojenské reakce v případě návštěvy Pelosiové na Tchaj-wanu
Kromě toho, že čínská letadla létají v blízkosti střední linie průlivu, od pondělí se v blízkosti neoficiální dělící linie plaví několik čínských válečných lodí, uvedl zdroj agentury Reuters. Zdroj uvedl, že čínské válečné lodě i letadla se v úterý ráno „přitiskly“ ke střední čáře, což je neobvyklý krok, který tato osoba označila za „velmi provokativní“.Čínské letouny v úterý ráno opakovaně prováděly taktické pohyby spočívající v tom, že se krátce „dotkly“ středové linie a obletěly ji zpět na druhou stranu průlivu, zatímco tchajwanské letouny byly v pohotovosti poblíž, uvedla osoba.Objevily se protichůdné zprávy o tom, že tchajwanské síly jsou v „nejvyšší pohotovosti“ – zejména na vnějších ostrovech, což se však ministerstvo obrany snažilo bagatelizovat.Zdroj: zerohedge.com
Článek „Nejsledovanější“ letadlo s Pelosiovou přistane v nejbližší době s doprovodem stíhačky se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden