Pelosiová přistála na Tchaj-wanu, komunistický režim podniká manévry kolem ostrova
RSS

Pelosiová přistála na Tchaj-wanu, komunistický režim podniká manévry kolem ostrova


EPOCH TIMES


Předsedkyně Sněmovny reprezentantů v úterý večer Tchaj-wan přece jen navštívila. Přes aplikaci letového radaru sledovalo její potenciálně pravé letadlo „ SPAR19 “ přes 320 000 uživatelů.



„Návštěva naší kongresní delegace na Tchaj-wanu je projevem neochvějného závazku Ameriky podporovat živou demokracii na Tchaj-wanu,“ uvedla Pelosiová v  prohlášení .
„Naše jednání s představiteli Tchaj-wanu se zaměří na potvrzení naší podpory našemu partnerovi a na prosazování našich společných zájmů, včetně podpory svobodného a otevřeného indo-pacifického regionu. Americká solidarita s 23 miliony obyvatel Tchaj-wanu je dnes, kdy svět stojí před volbou mezi autokracií a demokracií, důležitější než kdy jindy.“
Návštěvu ostrova podpořilo ve  společném prohlášení  i 26 republikánských senátorů, vč. lídra republikánských senátorů McConnella. Bývalý předseda sněmovny Newt Gingrich na adresu čínských vyhrůžek řekl, že jde jen o blufování.
Komunistická strana Číny  v reakci na přílet Pelosiové na  Tchaj-wan  oznámila 5 vojenských námořních cvičení rozmístěných kolem ostrova. Čínské ministerstvo zahraničí označilo situaci za „vážné porušení“ tzv. politiky jedné Číny.


 
EPOCH TIMES
The post Pelosiová přistála na Tchaj-wanu, komunistický režim podniká manévry kolem ostrova first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden