Nedávno zveřejnily světové informační agentury senzační zprávu: pomocí mapy Google Moon byl na Měsíci objeven podivný objekt trojúhelníkového tvaru se svítícími body po stranách. (Foto: Youtube)
Je to optická iluze, nebo opravdu jde o objekt mimozemského původu? Kromě toho, už několik dní debatují milovníci UFO z celého světa o tom, co vlastně objevil uživatel YouTube Wowforreeel, kdy zkoumal povrch Měsíce.
Místo přistání Apolla 11 na Měsíci zachyceno 5 zeměmi
V jednom z kráterů na odvrácené straně Měsíce spatřil záhadný objekt trojúhelného tvaru se sedmi světlými body, které tvoří úhel 90°. Přibližný průměr tohoto trojúhelníku činí 180 až 200 metrů.
Podle slov samotného objevitele, nemůže si představit, co to může být:
Odhalení tajemství odvrácené strany Měsíce a utajení NASA
Poté, co jsem po dlouhou dobu zkoumal tento objekt na mapě Google Moon, mohu říci, že tam opravdu je, a že není to žádný podvod. Nenašel jsem nic alespoň trochu podobného v jiných měsíčních kráterech. Je to určitě jedna z nejpodivnějších věcí na mapě Google Moon.
Pro skeptiky uvádí uživatel Wowforreeel souřadnice nalezeného objektu: 22°42’38.46″N и 142°34’44.52″E.
Kromě toho vypráví Wowforreeel o tom, že dříve našel podobný objekt na interaktivních mapách také v Antarktidě. Měl také trojúhelný tvar s jedním úhlem 90°´, a jeho rozměry byly také slušné: 125krát 90 metrů.
Uživatelé internetu z celého světa začali hned projednávat možnost existence tajné kosmické základny. Leckdo tvrdil, že patří USA, jiný říkal, že Rusku, většina však byla přesvědčena o jejím mimozemském původu.
Našli se pravdaže i takoví, kteří se rozhodli názorně ukázat, že žádný záhadný objekt na odvrácené straně Měsíce není, že jde o efekty osvětlení a optický klam. Třeba uživatel Astronomy Live se rozhodl vyvrátit „senzační objev“ a ve svém video detailně ukázal, jak můžete pomocí různých grafických masek vytvořit „neznámý objekt“ samostatně.
Při sestavení svých měsíčních map užíval Google nikoli vlastních fotografií, nýbrž snímků pořízených japonskou družicí Kaguya, známé také pod názvem SELENE. Tyto snímky jsou přístupné v lepší kvalitě na webových stránkách této družice. Tam může každý zájemce detailně prozkoumat tento „záhadný měsíční objekt“.
Zdroj: czech.ruvr.ru