„Projekt 33“: USA se připravují na válku proti Číně
RSS

„Projekt 33“: USA se připravují na válku proti Číně


SLOVANKA



Už nějakou dobu lze očekávat, že se USA začnou odvracet od Ukrajiny, neboť stále více pozornosti věnují jak politici tak média právě Číně. Je celkem jedno, kdo vyhraje volby, zřejmě jakákoli administrativa se vydá ve válečných zájmech tímto směrem.





Rétoriku vůči Číně přitvrzuje Bidenova administrativa a co se týká Trumpa, tak ten ji v tomto směru nemění už roky, i když v jeho případě by šlo spíše o konfrontaci na poli ekonomickém než válečném.
Co je to Projekt 33?
Plán obsahuje pokyny pro budoucí ozbrojený konflikt proti Číně. Mimo jiné počítá s rozsáhlým využitím robotů pro doplnění amerických bojových jednotek. USA chtějí být na tuto válku připraveny do roku 2027.
Jako by ve světě nebylo dost válek,  USA se připravují  na ozbrojený konflikt proti Číně. Admirál  Lisa Franchetti , šéfka amerických námořních operací, minulý  týden  představila plán „  Projektu 33.“
Číslo 33 odkazuje na samotnou Franchetti, neboť je 33. náčelnicí námořních operací, respektive první náčelnicí – ženou. Vhodné pro tuto absurdní dobu, ve které stále více ženských rukou bije do válečných bubnů.
Projekt je návodem pro budoucí válku USA proti „říši středu.“ USA na ni chtějí být připraveny do roku 2027. Čínský prezident nařídil svým ozbrojeným silám, aby se podle plánu USA připravily na válku do roku 2027.
Ale USA si jsou jisté, že „budeme lépe připraveni.“ Franchetti chce rozšířit příspěvek námořnictva ke společnému válečnému ekosystému.
Plán zahrnuje sedm hlavních cílů, včetně rozsáhlého využití robotů k podpoře amerických sil. USA také chtějí naverbovat a udržet si potřebné síly, aby přivedly do hry více hráčů a vytvořit velitelská centra, která jejich flotily potřebují „k vítězství na rozděleném bojišti“.
l’AntiDiplomatico  považuje plán za extrémně válečný. Propaganda použitá v dokumentu také ukazuje, jak nebezpečný je projekt.
Například se tam píše:

„Zraněné a izolované Rusko zůstává nebezpečné. Ruská nezákonná a nevyprovokovaná invaze na Ukrajinu vyvolala celosvětové odsouzení a přiměla Finsko a Švédsko, aby vstoupily do NATO.
Na bojišti však Rusko prokázalo, že je operativně schopné se učit a technologicky i takticky se přizpůsobilo ukrajinským inovacím.
Moskva, Peking, Teherán a Pchjongjang posílily své vazby a aktivně se zaměřují na Spojené státy, naše spojence a naše informační partnery.
Poškození podmořských potrubí a kabelů ukázalo, jak moc se cílem stala infrastruktura mořského dna.  (Pozn.: to myslí vážně??? )

Představitelé amerického námořnictva řekli  U.S Naval Institute News , že tlak se vztahuje i na iniciativy, jako je plán North Star 75 pro připravenost povrchových lodí a předchozí snahy o zlepšení připravenosti řad flotily  Boeing F/A-18E/F Super Hornet .

Také tento měsíc náměstek amerického ministra zahraničí Kurt Campbell popsal Čínu jako „největší hrozbu,“ které kdy USA čelily. Campbellova bojovná prohlášení vyvolala okamžitou reakci Pekingu.
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lin Jian otevřeně kritizoval tyto komentáře na tiskové konferenci 19. září a obvinil USA z podněcování atmosféry konfrontace založené na mentalitě studené války a ideologických předsudcích.
Lin odsoudil tendenci USA považovat Čínu za hlavní strategickou výzvu, která je v rozporu se zájmy národů obou zemí a očekáváními mezinárodního společenství.
Zopakoval, že Čína je odhodlána udržovat přátelské vztahy s ostatními národy, a vyzval USA, aby opustily přístup s nulovým součtem a místo toho podporovaly vzájemný respekt a spolupráci, aby byly vztahy mezi Čínou a USA stabilnější a zdravější.
Tyto incidenty součástí toho, co Corriere  della Sera  popsala v březnu 2024 jako „neviditelnou válku“ mezi Washingtonem a Pekingem.
Tato neviditelná válka je charakterizována ekonomickými sankcemi, včetně sankcí USA proti rostoucímu čínskému superčipovému průmyslu, a představuje neustálé napětí mezi těmito dvěma supervelmocemi, které bude v následujících letech dále sílit.


 

Slovanka

The post „Projekt 33“: USA se připravují na válku proti Číně first appeared on .


Nejčtenější za týden