Tento nový zákon, který nabyl platnosti včera, tedy 1. října, byl připraven ještě minulou vládou a nás by mohl zajímat zejména proto, že se velmi zalíbil diktátorské EU, která již o něčem podobném uvažuje také pro své členské země.
Proto nepochybujte, že i u nás bude možná během několika málo let každý chovatel povinně hlásit každou slepici, ale i holuba nebo venku chovaného exota. Ostatně, EU to v budoucnu plánuje i pro jiná zvířata (zatím je registrace v EU povinná jen pro psy).
Zákon má hodně společného s tématem, které se opět začíná otevírat na západ od nás a za oceánem ho utlumil pouze hurikán a blížící se volby. Nicméně lze očekávat, že v pravý čas začne mainstream zasévat plánovanou hysterii.
Jde samozřejmě o ptačí chřipku, která je záminkou pro povinnou registraci nejen každé slepice nebo jiných druhů drůbeže, ale i každého holuba či dravce. To jen potvrzuje, že s ptačí chřipkou jsou nadále velké plány, jak nasvědčuje i mnoho dalších indicií.
Můžeme samozřejmě očekávat, že registrované ptactvo bude záhy po oznámení plandemie vybito a to pod záminkou, že by virus mohl zmutovat a přejít na člověka, o čemž ostatně už delší dobu propagandisté hovoří a v USA dokonce přišli i s několika příklady nákazy lidí.
Připomínám, že virus měl údajně v USA letos na jaře poprvé přejít i na krávy, ale také na kočky a některá další domácí či divoká zvířata…
Od 1. října bude nezákonné chovat neregistrované slepice v Anglii, Walesu a Skotsku. Nový zákon se vztahuje i na holuby a dravé ptáky.
Formálně mají předpisy pomoci připravenosti na ptačí chřipku a podobné nákazy. Někteří pozorovatelé však naznačují, že zákon znamená, že parlament se přestává věnovat závažnějším problémům.
Ve skutečnosti však půjde o to, aby si nikdo do budoucna nemohl produkovat vlastní vejce či maso, neboť lze očekávat, že v případné vyhlášené pandemie budou všechna registrovaná zvířata vybita.
Bývalý konzervativní poslanec a poslanec UKIP Douglas Carswell minulý týden poznamenal:
V Británii bude od příštího úterý trestným činem chovat slepici bez registrace na úřadech. Země klaunů .
Podle předchozích pravidel musela být hejna 50 a více kusů registrována na vládním ministerstvu životního prostředí, potravin a záležitostí venkova (DEFRA).
Nyní se zákony rozšiřují tak, aby se vztahovaly i na jednotlivé ptáky, ať už jsou jejich vejce určena pro komerční nebo osobní spotřebu – včetně slepic chovaných jako domácí mazlíčci (zřejmě jde o různé mini rasy).
Po konzultacích za předchozí vlády Rishiho Sunaka, které přilákaly méně než 3 500 respondentů, labouristická vláda zavádí nové opatření.
Pouze 13 % účastníků průzkumu si myslelo, že jsou zapotřebí nová pravidla vztahující se na jednotlivé ptáky.
Jane Howorthová, výkonná ředitelka British Hen Welfare Trust , podporuje změny, ale obává se, že dobrovolníci by mohli být odrazeni od chovu „zachráněných slepic“:
Objevily se výlevy frustrace z toho, že se lidé budou muset podřídit další úrovni byrokracie.
K dnešnímu dni regulační režim nezahrnuje pouze exotické ptactvo jako andulky a další druhy papoušků, kanárky a podobné druhy, držené v obydlí nebo ve vyhrazeném prostoru bez jakéhokoli přístupu ven.
Všichni ostatní chovatelé jsou nyní ze zákona povinni každoročně kontrolovat své záznamy a informovat DEFRA o svém vlastnictví ptáků.
Ti, kteří se nepodřídí, riskují pokutu 5 000 liber (5 989 EUR) nebo šest měsíců vězení. Shodou okolností byl nový režim spuštěn do týdne poté, co byla Velká Británie oficiálně prohlášena za zemi bez ptačí chřipky.
Znění nového zákona je tak pedantské, jak by se dalo očekávat. To však neposouvá Británii o nic blíže k vyřešení klíčové otázky: co bylo dřív, slepice nebo vejce?
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5 ]