Nový nízkonákladový film, který je kritikou woke politiky a tzv DEI (diverzita, rovnost, inkluze), byl uveden v amerických kinech ve stejnou dobu jako Coppolův film plný hollywoodských hvězd, jehož prvoplánovým účelem je zamezit zvolení Trumpa.
Zatímco Coppolův film o Trumpovi za 120 milionů dolarů je jen pokračováním každodenních útoků mainstreamu na exprezidenta, takže nikoho nezaujal a jeho hodnocení je hodně „na dně,“ film nezávislých tvůrců, jehož celkové náklady činily pouze 3 miliony dolarů, byl velmi úspěšný a jeho hodnocení jsou velmi vysoko.
Coppola tedy v podstatě natočil prorežimní propagandu, zatímco film kritizující wokismus a sílící protibělošský rasismus je filmem v podstatě disidentským, neboť režim kritizuje.
Terčem filmu je politika DEI, jejímž důsledkem jsou kvóty na černochy či barevné vůbec, ale například i na LGBTQI, které jsou zároveň doprovázeny otevřeným protibělošským rasismem.
Praktikováním politiky DEI dochází k upřednostňování barevných při přijímání na školy, do zaměstnání či různých funkcí – bez ohledu na znalosti či kvalifikaci.
Terčem jsou i povinné kurzy o „bělošských privilegiích,“ ve kterých jsou běloši (a to zejména bílí heterosexuální muži) vykresleni jako nejhorší predátoři, zatímco černoši či jiní barevní jsou označeni za utiskované.
Nic podobného samozřejmě v dnešní době neplatí a v podstatě nic takového už ani nezažila většina dnes žijících barevných (ti naopak celý život zažívají všudypřítomná privilegia).
Namísto deklarované rovnosti se tak zavádí další nerovnost, jejímž cílem je zřejmě budoucí rasová válka.
Až tak daleko pravděpodobně film nezachází, nicméně tuto politiku humornou formou kritizuje a zdá se, že si to uvědomují bílí i barevní, jinak by film neměl tak výborné hodnocení…
Film natočil komentátor Daily Wire Matt Walsh. Premiéru měl komediální dokument Jsem rasista? , který se setkal s velkým ohlasem, již na začátku září.
Níže je trailer k filmu:
Překvapivý úspěch filmu – i když čelil zlomyslným levicovým útokům – byl v ostrém kontrastu s neúspěchem filmu Francise Forda Coppoly Megalopolis .
Jde o politické drama s protitrumpovským politickým podtextem, které mělo o víkendu premiéru, ale neuspělo ani u kritiky ani u diváků – navzdory nafouklému rozpočtu, hvězdnému obsazení a hojnosti hollywoodského humbuku.
Tento vzorec může signalizovat měnící se trend v citlivosti spotřebitelů. Předchozí filmy přátelské ke konzervativcům, jako je Sound of Freedom od Angel Studios, překonaly kasovní očekávání, zatímco filmy a televizní seriály považované za mimořádně „woke“ nadále upadaly.
To zahrnuje i nejnovější přírůstek Disneyho do kánonu Hvězdných válek , The Acolyte, který vyvolal odpor věrných fanoušků kvůli svému zaujetí feministickou a LGBT tematikou .
„Agresivním odcizováním konzervativních diváků levicová hollywoodská studia nechávají na stole spoustu peněz a my jsme rádi, že můžeme přijít a vzít si část z nich, protože výslovně odmítáte obsloužit minimálně 50 % publika,“ řekl Walsh podle Variety .
Film „Jsem rasista?“, který nabízí pohled na to, jak zastánci „rozmanitosti, rovnosti a inkluze“ nedokážou pochopit své vlastní pokrytectví, vydělal při premiéře 4,5 milionu dolarů a na Rotten Tomatoes má 97% diváckou podporu .
Walsh, který se proslavil svým předchozím dokumentem What Is a Woman? (Co je to žena?) , v němž kritizoval trans a LGBTQ politiku, se v novém filmu vydává v utajení jako progresivní tazatel a setkává se s prominentními mluvčími DEI, jako je autor White Fragility Robin DiAngelo .
Film, jehož výroba stála 3 miliony dolarů, vydělal k 30. září více než 11 milionů dolarů, uvádí Box Office Mojo .
Mezitím Coppolův Megalopolis vydělal během premiérového víkendu v pokladnách kin 4 miliony dolarů a na Rotten Tomatoes má pouze 34% diváckou podporu .
Film – projekt režiséra Kmotra za 120 milionů dolarů , který vznikal desítky let – je varovným příběhem o křehké republice, náchylné k chamtivosti, korupci a fašismu, se zápletkou, která volně převádí pád Římské říše do moderního prostředí.
Bohužel pro Coppolu jeho film nedokázal zapůsobit na většinu kritiků, kteří se domnívali, že poselství je zastřeno příliš mnoha nápady .
Zatímco se film snažil být nominálně inkluzivní tím, že obsadil držitele Oscara Jona Voighta, který podporuje Trumpa, Coppola se nestyděl jej výslovně spojit se současnou politickou scénou USA a naznačil, že demokracie visí na vlásku s nadcházejícími volbami 5. listopadu.
„Lidé jako Donald Trump nejsou v tuto chvíli u moci, ale ve světě se děje trend, je zde trend směrem k více neo-pravicovému, dokonce fašistickému rozdělení, což je děsivé,“ řekl podle Deadline Coppola, který otevřeně podporuje Harrisovou.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]