Proč jsou u nás nejvyšší ceny energií v Evropě?
RSS

Proč jsou u nás nejvyšší ceny energií v Evropě?Neustále je nám předkládán covid a válka jako viník všeho – ale jaká je realita?
 
Toto je tak zásadní příspěvek se dvěma odborníky přes nákupy energií, který je  potřeba sdílet.  (Pro představu, v jakém jsme průšvihu, stačí shlédnout prvních 15 minut.)
Elektřina z jádra se u nás vyrábí za 0,25 Kč za kWh a ta  samá   elektřina  (nikam neodchází, jen se virtuálně přeprodá do Lipska) a pak se virtuálně kupuje zpět za 8 Kč pro naše lidi. Pro ty stejné lidi, kteří si už jednou zaplatili Temelín i Dukovany, které mají být jejich…
Pozor, nejde o nějaké přebytky, to je VEŠKERÁ naše elektřina.  Je to stejné, jako byste si sami pěstovali jahody za 0,25, pak šli jednou denně na burzu, tam ty stejné jahody (které mimochodem zůstaly celou dobu doma) virtuálně koupili za 8 kč a pak se vrátili domů a teprve je snědli.
A s plynem je to obdobný podvod a neschopnost.
Covid a válka – pro politiky čistá spása a prázdný bianko šek – je to dokonalý všeobjímající pláštík, pod který se dá skrýt zkrátka vše.
Lidé by se měli konečně pod vahou těch lží probudit –  NE  covid –  NE  válka – ale jen tato a předchozí vlády neumětelů nebo gaunerů jsou zodpovědné za to, čím procházíme a co naši zem v následujících měsících a letech čeká.


NR


The post Proč jsou u nás nejvyšší ceny energií v Evropě? first appeared on .


Nejčtenější za týden