Přetížené hranice: Ilegálové již cestují přes Rakousko bez registrace a mají vlaky zdarma
RSS

Přetížené hranice: Ilegálové již cestují přes Rakousko bez registrace a mají vlaky zdarma

Jak již víte, tak Rakousko letos zažívá obdobnou situaci jako v roce 2015, kdy přes hranice proudily tisíce džihádistů. Zejména na maďarsko-rakouských hranicích je obrovský nápor, přičemž policisté v poslední době už ani s pomocí armády nezvládali ilegály kontrolovat a převážet do již i tak velmi přetížených migračních center.
Nyní se rakouské ministerstvo vnitra rozhodlo, že změní přístup k těm, kdo se v zemi objeví. Zachycení jedinci dostanou jízdenku na vlak zdarma, aby se mohli rychleji dostat buď na místo pohovoru nebo do cílové země, což v nejméně 50% případů není Rakousko, ale Německo, Francie, Velká Británie či jiná obohacovaná země.
Nová vyhláška má ulevit policii na rakousko-maďarské hranici. Úvodní přijímací pohovory po zadržení ilegálů mají být v budoucnu prováděny nejen na hranicích, ale i v dalších spolkových zemích, potvrdilo Ministerstvo vnitra. Za tímto účelem obdrží zadržené osoby po identifikaci a identifikačním ošetření bezplatnou jízdenku na vlak.
Vyhláškou, která platí od čtvrtka, se mají policejní kroky zkrátit na zhruba 20 minut. Stejně jako dříve má být určena totožnost (většina však nemá žádné doklady), jsou odebrány otisky prstů a provedeno porovnání databáze. Následně však někteří z nich obdrží jízdenku na vlak a adresu ředitelství státní policie, kde má proběhnout úvodní přijímací pohovor. Za tímto účelem může být podle vyhlášky překročena i předchozí 48hodinová lhůta.
V současné době je v Burgenlandu velmi tíživá situace kvůli velkým davům, ačkoli policisté z jiných federálních států již pomáhají. Do 48 hodin musí úředníci zjistit totožnost mnoha ilegálů, sejmout jim otisky prstů, provést porovnání databáze pro azylová řízení, která již mohla proběhnout v jiných zemích a provést úvodní přijímací pohovor. Teprve pak je provedeno řízení u Spolkového úřadu pro přistěhovalectví a azyl (BFA).
Tyto kroky trvají až deset hodin, v závislosti na dostupnosti tlumočníka, uvedlo ministerstvo. V poslední době proto, navzdory podpoře policistů z jiných federálních států, byly v čekárnách stovky lidí.

Má to údajně i pozitivní „vedlejší účinek“. Mnoho počátečních přijímacích pohovorů by nyní mohlo být také zcela vynecháno: Osoby, které vůbec nechtějí požádat o azyl v Rakousku, ale cestují do jiných zemí, se nemusí zúčastnit pohovoru a případného azylového řízení v Rakousku.
To zvyšuje jejich šance v jiném státě, protože podle dublinského nařízení mají být žádosti o azyl posuzovány pouze jedním státem. V průměru polovina zadržených v poslední době plánovala pokračovat v cestě do jiné země.

K uvedenému už jen dodávám, že zřejmě totéž po celou dobu provádí Maďarsko. Rakouský Burgenland je již delší dobu pod nevídaným náporem, což znamená, že i maďarské hranice jsou v některých místech poměrně pohodlně průchozí, čemuž ostatně nasvědčuje například i tento případ .
Lze tedy předpokládat, že zde se podobná taktika vyplácí, pokud dané země ví, že většina ilegálů v zemi stejně nezůstane. Konkrétně ti, kteří přechází přes Rakousko, míří zpravidla do Německa. A tamní vláda již deklarovala, že má zájem o ještě větší obohacení. Tak proč jim ho nedopřát…

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Přetížené hranice: Ilegálové již cestují přes Rakousko bez registrace a mají vlaky zdarma se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden