Iráčan se vrátil ze Švédska do své rodné země: Je to tu mnohem bezpečnější než ve Švédsku
RSS

Iráčan se vrátil ze Švédska do své rodné země: Je to tu mnohem bezpečnější než ve Švédsku


Mnohé čtvrti švédských měst již připomínají spíš Blízký východ nebo Afriku. Daná území si přebírají muslimské gangy, které těmto územím také vládnou.
Uznávají jen právo šaría, takže zákony nové země neakceptují. Situace již mnohde zašla tak daleko, že se kriminalita v těchto lokalitách neřeší a místní si tak žijí svým vlastním způsobem, mnohdy je tak život v těchto evropských ghettech ještě nebezpečnější než život v zemi, odkud daný muslim pochází.
Švédsko, které si celou situaci způsobilo po desetiletí trvající špatnou volbou politiků – a ne koloniální minulostí jako jiné země – je nyní v podobné situaci jako například Francie, která doplácí zejména na svoji koloniální minulost.
O situaci ve Švédsku nyní vypovídá i Iráčan, který se raději vrátil do údajně nebezpečné země, kde se však cítí mnohem bezpečněji než ve Švédsku, které bylo ještě před čtvrt stoletím nejbezpečnější zemí v Evropě – a možná jednou z nejbezpečnějších na celém světě.
Nyní je v rámci Evropy zemí nejnebezpečnější…
Dagens Nyheter  udělal rozhovor s restauratérem Aminem, který se rozhodl přestěhovat ze Švédska zpět domů do Iráku, a popisuje to jako jedno z nejlepších rozhodnutí, které udělal.
„Zapomněl jsem na tu dobu! Nyní si žiji jako král! Vyvíjím se, cítím se teď dobře,“ říká Amin.
Na druhou stranu poznamenává, že svým pobytem ve Švédsku přišel o velkou část svého života. Nyní se mu však podařilo vybudovat úspěšný restaurační podnik ve své rodné zemi v Iráku, kde se mu žije dobře.
„V Iráku je to mnohem bezpečnější než ve Švédsku,“ říká Amin.
Poté, co byl Amin vystaven hrozbám, násilí a vydírání ze strany zločinecké sítě ve Skärholmenu, se rozhodl opustit Švédsko a vrátit se do své vlasti, ze které se odstěhoval po americké invazi v roce 2003.
V rozhovoru pro DN Amin hovoří o těžkých letech, které ho k tomuto rozhodnutí vedly. Ačkoli jeho první návštěva Švédska byla pozitivní, vše se změnilo, když oblast ovládly zločinecké gangy.
Majitelé restaurací, včetně Amina, byli nuceni platit velké sumy peněz, aby ochránili své podniky před vandalismem a násilím.
Amin popisuje, jak se policie zpočátku snažila pomoci, ale násilí v oblasti se stupňovalo – došlo k několika smrtelným přestřelkám, z nichž jedna se odehrála přímo před jeho restaurací.
Po deseti letech bojů a rozpadu manželství, se Amin rozhodl opustit Švédsko. Dnes opět žije v Iráku, kde si otevřel novou restauraci a cítí se bezpečněji. Nese si však hluboký smutek nad tím, že ztratil kontakt se svou rodinou ve Švédsku.
„Přestěhoval jsem se do Švédska, protože to byla bezpečná země. Teď se stěhuji pryč ze Švédska, protože už tam není bezpečno,“ říká Amin.
 


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]









Nejčtenější za týden