Umíte si představit, co by se stalo, kdyby jakýkoli čelní představitel kterékoli země na světě vyslal do USA tým spolustraníků, kteří by podporovali kampaň Trumpa v tzv. swing states?
Buďte si jisti, že v ten moment bychom o tom četli ve všech mainstreamových médiích – a to nejen v USA. Dočetli bychom se v nich něco o nečestném vměšování se do voleb a „hrozbě pro demokracii.“
Nicméně pomoc Harrisové, která nyní den za dnem ztrácí, je v pořádku, tu zcela jistě žádný mainstream komentovat nebude.
Britský diktátor Starmer, který se záhy po výhřeve volbách nechvalně „proslavil“ tím, že uvrhl tisíce občanů, kteří kritizovali jeho migrační politiku, do vězení, se tak nyní rozhodl podpořit názorově velmi podobnou osobu, jejíž politika bude zřejmě v případě převzetí moci velmi podobná.
Krajně levicová britská Labouristická strana vysílá téměř 100 zaměstnanců do USA, aby pomohli kampani Kamaly Harrisové v klíčových bojových státech, a to jen několik týdnů před listopadovými volbami.
Tento do očí bijící akt zahraničního vměšování do voleb mnohé rozzuřil, přičemž prominentní postavy jako Elon Musk a Sebastian Gorka tento krok odsoudily jako nezákonný a pobuřující.
Labourističtí operativci, vedení Sofií Patelovou, se zaměří na klíčové nerozhodné státy, jako je Nevada, Severní Karolína, Pensylvánie a Virginie v zoufalé snaze protlačit Harrisovou do Bílého domu.
Příspěvek Patelové na LinkedIn se chlubil mobilizací labouristů pro kampaň za demokraty.
„Mám téměř 100 zaměstnanců Labouristické strany (současných i bývalých), kteří v příštích několika týdnech odjedou do USA a zamíří do Severní Karolíny, Nevady, Pensylvánie a Virginie,“ stojí v příspěvku.
„Mám k dispozici 10 míst pro kohokoli, kdo je k dispozici, aby se vydal do bojiště ve státě Severní Karolína – zajistíme vám bydlení,“ dodala.
Interní e-mail od Patelové si dal za cíl shromáždit zaměstnance Labouristické strany, aby pomohli při volbě první americké prezidentky a provokativně na ně naléhal, aby „ukázali těm Američanům, jak vyhrát volby,“ uvádí Telegraph .
Zatímco labouristé trvají na tom, že si účastníci platí cestu a pracují ve svém volném čase, podle GBNews to kritici považují za nestoudný pokus vměšovat se do americké demokracie.
Miliardář a technologický magnát Elon Musk neztrácel čas a reagoval na tuto zprávu. Musk tento krok odsoudil a označil jej za nezákonný.
Jeho názor se odrážel i v dalších konzervativních hlasech, včetně Sebastiana Gorky, bývalého poradce prezidenta Trumpa. Gorka, narozený ve Velké Británii, odsoudil kroky Labouristické strany jako „krvavou ohavnost“ a přirovnal je k nechvalně známému vměšování Baracka Obamy do Brexitu.
„Je to naprosté vměšování do americké politiky a neuvěřitelná ukázka zoufalství, že by se to nejen objevilo jako nápad, ale že by to bylo povoleno nebo podporováno kampaní Kamaly,“ řekl Gorka podle Telegraphu.
„Myslím, že skutečný rozsah škod bude jasný poté, pokud, dá-li Bůh, vyhraje tým America First a v listopadu zvítězí prezident Trump.
Spojené království má velmi zvláštní místo v srdci prezidenta Trumpa, ale proč by to proboha labouristé dělali v Americe tři týdny před prezidentskými volbami?
Co by si Starmer pomyslel, kdyby prezident Trump poslal tým, aby proti němu vedl kampaň ve Velké Británii?“
V příspěvku X Gorka napsal: „Zapomeňte na Rusy. Jsou to komoušští Britové, kteří pracují pro Kamalu.“
Federální volební komise (FEC) umožňuje cizincům dobrovolně se účastnit kampaní, ale přísně jim zakazuje přispívat nebo se účastnit rozhodovacích procesů.
Iniciativa Labouristické strany, i když tyto cesty přímo nefinancuje, vyvolává etické a právní otázky ohledně rozsahu přípustného zahraničního angažmá.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5 ]