Kanada se bez výjimek stále více přibližuje k eutanazii na vyžádání
RSS

Kanada se bez výjimek stále více přibližuje k eutanazii na vyžádání


Kanada sice zavedla zákony o eutanazii později než například Holandsko nebo Belgie, nicméně v mnohém je již dohnala či dokonce předehnala. Zákony se již natolik liberalizují, že se brzy bude mít možnost nechat zabít s „lékařskou“ asistencí prakticky  kdokoli.
A co víc, systém nečeká, až si daný jedinec sám o eutanazii požádá, mnohé lidi se k ní snaží „lékaři“ dotlačit a asistovanou smrt často nabízí bez toho, aby si o ni daný jedinec požádal.
Přitom i tady se zákon před lety zaváděl s tím, že bude sloužit jen pro vážně nemocné, kteří již nemají šanci na uzdravení. To však dávno neplatí.
Kanada, která má více než polovinu vlády složenou z loutek WEF, bude v tomto směru zcela jistě již brzy příkladem pro další země, včetně evropských.
Jak Kanada rozšiřuje svůj režim eutanazie, zranitelným jedincům, jako jsou bezdomovci, obézní a truchlící, jsou stále častěji nabízeny asistované sebevraždy, což je v rozporu s tvrzeními, že „záruky“ zajišťují, že protokol zůstane omezený.
Kanadští sebevražední aktivisté a zastánci eutanazie slíbili veřejnosti, že cesta k „lékařské pomoci při umírání“ bude úzká cesta s vysokými zábradlími. Lhali. Je to čtyřproudá dálnice a nikdo na ní nehlídá.  
Neuplyne týden, aby nedošlo k nějakému chmurnému novému vývoji a kanadská vláda odmítá naslouchat těm, kdo bijí na poplach.  
16. října  se Associated Press zabývala otázkami, o kterých diskutují poskytovatelé eutanazie na svých soukromých fórech  . Jeden příběh představoval bezdomovce zabitého smrtící injekcí:  

Jeden lékař napsal, že ačkoli jeho pacient měl vážné onemocnění plic, jeho utrpení pramenilo převážně z toho, že je bezdomovec, zadlužený a nemůže tolerovat myšlenku dlouhodobé péče jakéhokoli druhu.
Respondent se dotazoval, zda je strach z pobytu v pečovatelském domě skutečně neúnosný. Další uvedl, že vyhlídka, že se bude  dívat se na zeď nebo strop čekající na nakrmení a na výměnu plen, byla dostatečně bolestivá.
Muž byl nakonec usmrcen. Jeden poskytovatel uvedl, že jakýkoli návrh, že by měli pacientům poskytnout lepší možnosti ubytování, než nabídnou eutanazii, se zdá být jednoduše nerealistický, a tudíž krutý, uprostřed národní bytové krize.

Další představoval lékaře, který debatoval o tom, zda obezita způsobila někoho způsobilého k asistované sebevraždě:  

Jedna žena s těžkou obezitou se popsala jako „zbytečné tělo, které zabírá místo“ – ztratila zájem o aktivity, stala se společensky uzavřenou a řekla, že nemá „žádný účel“, podle lékaře, který její případ posuzoval.
Jiný lékař usoudil, že eutanazie je oprávněná, protože obezita je zdravotní stav, který je skutečně vážný a nenapravitelný.

A možná nejmrazivějším příběhem ze všech je případ ženy, která byla důsledně tlačena k přijetí smrti:  

Když se zdravotník ptal, zda někdo usmrcoval pacienty pro slepotu, jeden poskytovatel nahlásil čtyři takové případy. V jednom řekli, že starší muž, který viděl „jen stíny,“ byl pečovatelem své ženy, když žádal o eutanazii; chtěl, aby zemřela s ním.
Pár měl několik schůzek s hodnotitelem, než manželka konečně souhlasila se zabitím, uvedl poskytovatel. Zemřela nečekaně jen několik dní před plánovanou eutanazií.

Přečtěte si to pozorně: pár měl několik schůzek s osobou, která posuzovala jejich způsobilost k eutanazii, než manželka „konečně souhlasila“ – tedy zhroutila se a souhlasila – s eutanazií.
Jiní poskytovatelé uvedli příklady eutanazie lidí proto, že jsou smutní. Každému, kdo se dívá na to, co se děje v Kanadě, by mělo být jasné: tento vlak nemá žádné brzdy  .   
Jen se to pořád zhoršuje. Linda Maddaford, nově zvolená prezidentka Regina Catholic Women’s League, se tento měsíc podělila o zkušenosti své rodiny na sjezdu Katolické zdravotnické asociace v Saskatchewanu.  
Poté, co jejich matka zemřela, rodina Maddafordových přestěhovala svého otce do pečovatelského zařízení v Saskatoonu. „Hned den poté jsme dostali plošný e-mail, který nás zval na prezentaci v jídelně,“ řekla .
Téma? Přístup k eutanazii. Maddaford dodala, že existuje tlak shora dolů. Pokud ne – pokud tomu nápadu nejste otevření; měli byste být. Bojím se o lidi, kteří pociťují tlak: „Doktor mi to poradil.“ Nebo: „Přišel někdo a pořád se ptal.“  
Další příběh,  o kterém tento měsíc informoval  Telegraph , vyprávěl o zkušenosti kanadské ženy, která podstoupila život zachraňující operaci rakoviny, které lékaři nabídli asistovanou sebevraždu, když se chystala nastoupit na operační sál kvůli mastektomii.
Aktivisté za eutanazii pauzu neustále tlačí na další možnosti eutanazie.  
16. října zveřejnil  Financial Post  úvodník Andrewa Romana s názvem: „Měli byste mít možnost rezervovat si službu MAID (pozn.: kanadský systém lékařsky asistované sebevraždy): Quebec umožní lidem předobjednat si lékařskou pomoc při umírání. Ottawa by se to neměla snažit zastavit. Lidé by na to měli mít právo.“
Každý, kdo se stále dohaduje o „právech“, když kanadští lékaři usmrcují pacienty kvůli zármutku, obezitě, bezdomovectví, invaliditě a řadě dalších onemocnění, by neměl být brán vážně.
Ale tady je Roman, který tvrdí, že pokud lidem nedovolíme objednat si „zabití lékařem“ předem, nebudou moci být zabíjeni všichni starší lidé s demencí:  

Jak kanadská populace stále stárne, poptávka po MAiD – lékařské pomoci při umírání – bude jen stoupat. S rostoucí mírou demence se však kognitivní schopnost pacientů souhlasit stává překážkou.
Prevalence  demence  se   u seniorů každých pět let více než zdvojnásobuje, přičemž se zvyšuje z méně než jednoho procenta u lidí ve věku 65-69 let na přibližně 25 procent u lidí ve věku 85 let a starších.

Poté, odhalující dechberoucí neznalost toho, jak se vyvinul kanadský režim eutanazie, Roman píše toto:  
Neexistuje žádný dobrý důvod, proč by s četnými zárukami v ottawských a quebeckých zákonech mělo být pacientům zabráněno v předkládání žádostí dříve, než je jejich stav učiní neschopnými dát souhlas; a žádný dobrý důvod, proč by se jejich lékaři měli stát zločinci za to, že plní řádně stanovené předběžné požadavky svých pacientů.
Dále uzavírá:  
MAiD je také regulována provinčními zákony a stejnými lékařskými fakultami, které regulují potraty. Ottawa by měla změnit trestní zákoník tak, aby MAiD úplně vyjmul, a jako je tomu v případě potratů, nechat lékařskou profesi vykonávat svou práci v souladu s provinčními předpisy a přáními pacientů.
A tady to máte: konečný cíl aktivistů eutanazie. Eutanazie na vyžádání; lékaři s povolením zabíjet. Nemusíme si klást otázku, co se stane, když se lidé jako Roman dostanou k moci. Už se to děje…


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]









Nejčtenější za týden