Evropské hodnoty …?
RSS

Evropské hodnoty …?

JAN TOMÁNEK
Včera mě zaujal status jakéhosi  Jakuba Jandy  z Facebooku, na kterého jsem dostal upozornění.
Viděl jsem pouze jeho lakonické konstatování  „Čtvrtá dávka, protože nejsem idiot”.


A tak jsem se chtěl podívat, kdo tento člověk, kterého sleduje 12.000 lidí, je.
Pan  Janda  je bývalý gay pornoherec, nedostudovaný magistr, který dostal od vedení fakulty důtku za plagiátorství a co je nejzajímavější, od roku 2010 vede svou neziskovku  Evropské hodnoty .
To samo o sobě asi není závadné a každý si může dělat co chce, problém je, když taková neziskovka dostává štědré granty a platby od našeho státu, dalších států a dalších neziskovek a netransparentních firem.
Například na jejich  USD účtu  jsou jen za poslední měsíc zajímavé a poměrně vysoké příjmy v dolarech –  120.000, 54.023,  nebo  45.125,- USD.

 
 Obdobné částky najdeme i na jejich EUR účtu  – kde mě zaujala platba na  25.000,- EUR  nadepsaná „MINISTRY OF FINANCE” – jedná se o naše ministerstvo, nebo jiné?
A když se podíváme na výdajovou stránku  CZK účtu . tak jen za poslední měsíc tu máme částky:
Nájem: 71.400,- Počítače: 275.418,- Mzdové náklady: 377.200,- 422.016,- a 386.099,-
To je tedy celkem 1,2 milionů na platech pouze za měsíc červen.
Vzpomínám si, jak nás nedávno média, někteří politici a novináři tahali doslova bahnem, co si Zdravé fórum „dovoluje” měsíčně dávat na kompletní provoz pro vícero lidí – za právní služby 50.000,- bez daně a dalších zhruba 50.000,- za kompletní správu webu, texty, grafiku a provoz serverů a mail systémů…
A to vše přitom POUZE od peněz drobných dobrovolných dárců bez jakýchkoli grantů a státní pomoci.
A tady je neziskovka, která se pohybuje v naprosto jiných řádech, je hojně dotována jinými neziskovkami a dokonce velice štědře přímo i státem (nejen naším), velvyslanectvím Kanady, USA a UK a média to naprosto nezajímá? Kde je naše slavná investigativa a Hlídači státu?

Ukázka dotací z roku 2020 (Jen od našeho státu minimálně 2,4 milionů korun)
Zajímavé je se také podívat, co o “odbornosti” pana Jandy psala média ještě v roce 2016 –  ( Výplody Jakuba Jandy nemají s odbornou prací nic společného, shodují se odborníci)
A tento člověk dnes určuje, kdo je a není dezinformátor a kde je “pravda” a  Česká televize se na něho vesele odkazuje  a ještě za to tato neziskovka inkasuje milióny.
Za co jsou všechny tyto štědré platby? Co vlastně dělají?
A to jsou jen  Evropské hodnoty  – jedna naprosto malá a bezvýznamná ryba , která zcela nepokrytě kope za establishment, vládu, evropskou agendu a za očkování a přitom ji všichni platíme.
Ale pro představu, jaké ohromné peníze, tlaky a síly se v celém soukolí točí, to asi stačí.
Připadám si opravdu jako malá hrstka rebelů, která stojí proti neomezené moci Galaktického impéria z Hvězdných válek.
Nakonec nezbývá než konstatovat také lakonicky: pan Janda má pravdu – když to všechno vidím, tak patrně asi opravdu není idiot a idioti jsme naopak my všichni ostatní, kteří se snažíme bojovat za svobodu a pravdu.
 
blog.tomanek.com
The post Evropské hodnoty …? first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden