Další konspirace se potvrzuje? Zdá se, že často zmiňovaná možnost, že nedávné hurikány byly umělým výtvorem, se nyní jeví být mnohem pravděpodobnější. Již v době, kdy se nad jihovýchod USA přihnaly dva hurikány – Helene a Milton – odborníci na geoinženýring tvrdili, že přinejmenším hurikán Helene byl ve skutečnosti produktem manipulace s počasím.
A proč by měli mít zájem o vytvoření hurikánů právě v dané oblasti? Jednak se to takto před volbami hodí, protože v postižených venkovských komunitách poměrně důležitého swing state volí republikány – a tedy Trumpa.
Nicméně takto po katastrofě na volby nebude mít většina poškozených náladu a možná ani čas a možnosti.
Další – a mnohem pravděpodobnější – důvod proč mohlo dojít k manipulacím s počasím, je dlouholetá snaha vlády (potažmo BlackRocku) o odkup pozemků v daných lokalitách. To místní odmítali – a nyní se zdá, že pozemky budou k dispozici za velmi výhodnou cenu.
Lidé, kteří přišli o domovy, budou postaveni před dilema: akceptovat nabídnutou cenu a odstěhovat se mimo danou lokalitu nebo si obnovu zafinancují sami. Nové nemovitosti budou samozřejmě v daném místě nepojistitelné.
Guvernér Severní Karolíny Roy Cooper potvrdil, že celé komunity zasažené bouří nebudou obnoveny, což potvrzuje to, co mnozí nazývají vládním „zabíráním půdy“ maskovaným jako adaptace na změnu klimatu.
„Strávili jsme spoustu času tím, jak přistupujeme k přestavbě… V některých oblastech byste prostě neměli stavět znovu,“ připustil guvernér Cooper v nedávném prohlášení.
Dále prozradil, že stát aktivně vykupuje celé komunity, místo aby jim pomáhal přestavět jejich domovy a životy.
„Dokázali jsme přesvědčit určité komunity a lidi, že odkupy jsou lepší,“ pokračoval a odůvodnil kontroverzní strategii tím, že jako klíčový důvod pro opuštění komunit uvedl změnu klimatu.
Guvernérovo přijetí podněcuje teorie o masivním zabírání půdy v Severní Karolíně s tvrzeními, že BlackRock vydělává na krizi tím, že koupí pozemek, včetně celosvětově důležitého křemenného dolu, výrazně pod cenou.
Zatímco guvernér Cooper navrhuje odkupy jako praktické řešení ke zmírnění budoucích klimatických rizik, obyvatelé Severní Karolíny jsou zuřiví.
Program výkupu ponechává rodinám několik možností: přijmout vládní odškodnění a opustit své domovy nadobro, nebo budou čelit budoucnosti bez podpory na obnovu.
Problém je umocněn prohlášením guvernéra, že „víme, že tyto události budou stále intenzivnější.“ Obyvatelé se ptají: jak si může být vláda tak jistá budoucími klimatickými událostmi, pokud nejsou součástí větší skryté agendy?
Následky hurikánu Helene nyní někteří vnímají jako příležitost pro státní orgány, aby pod rouškou odolnosti vůči změně klimatu uzákonily to, čemu říkají „zabírání půdy.“
Mnozí se ptají, jak může vláda tak sebevědomě předvídat rostoucí závažnost přírodních katastrof, pokud nejde o něco zlověstnějšího. Je to součástí větší globální agendy?
Kritici poukazují na to, že vláda opakovaně využívá změnu klimatu k ospravedlnění politik, které vytlačují komunity, a varují, že je to jen začátek širší snahy zabrat půdu pro jiné účely.
Tvrdí, že tento krok zapadá do širšího příběhu „Build Back Better“, globální iniciativy, kterou mnozí považují za kouřovou clonu pro zvýšení vládní kontroly nad lidstvem.
Myšlenka záboru půdy není jen spekulativní. V mnoha oblastech nejhůře zasažených hurikánem Helene dochází k vyklízení cenné pobřežní půdy. Tyto výkupy vyvolávají otázky o skutečném účelu rozhodnutí státu nepřestavovat určité oblasti.
Je to součást větší snahy uvolnit půdu pro firemní zájmy nebo developerské projekty?
Naštvaní lidé ze Severní Karolíny požadují od státní vlády odpovědi o budoucnosti jejich komunit. Prozatím je oficiálním vysvětlením změna klimatu, ale mnozí věří, že stát má postranní úmysly.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5 ]