Řecké ostrovy aktuálně hlásí nejen invazi ze zemí Středního a Blízkého východu, ale také z Afriky. A jak je potvrzeno, tak mnozí obohacovači se na ostrovech příliš dlouho nezdrží, jakmile je to možné, vyráží dál do Evropy – často vybaveni papíry, které jim umožní setrvat na území EU.
Hodně napovídá tomu, že by se mohl brzy opakovat rok 2015, protože velmi podobné problémy hlásí také Španělsko. Invaze je tak aktuálně organizována ze dvou směrů.
A stále hlasitěji se ozývají žádosti o přerozdělování. Kdypak s tímto požadavkem asi EU přijde?
Nejprve se podíváme na Rhodos, který okupují zejména Arabové.
Malebný řecký ostrov Rhodos je stále více poznamenán přítomností ilegálů, což vyvolává frustraci mezi místními obyvateli, kteří se cítí zanedbáváni nečinností vlády.
V ulicích žije více než 700 ilegálů bez dokladů, kteří překračují limit kapacity azylového ubytování a údajně se usadili ve městě, mnozí z nich nyní žijí v provizorních táborech na chodnících, v parcích a v lepenkových krabicích, což hyzdí centrum ostrovního Starého Města.
Manolis Androulakis, prezident Svazu policejních důstojníků Jihododekanés, vyjádřil rostoucí zoufalství mezi orgány činnými v trestním řízení a uvedl:
„Situace je v bodě zlomu. Policejním službám hrozí rozpuštění. Doprovod z Rhodosu do jiných oblastí země nám trvá i 20 dní!“
Jeho poznámky podtrhují širší pocit, že místní policie je přetížena a nemá dostatek zdrojů při řešení invaze a obavy vyjádřené vládě v Aténách jsou ignorovány.
Alexandros Koliadis, starosta Rhodosu, upozornil na kritické problémy během nedávného zasedání regionální rady Jižního Egejského moře a poznamenal, že tento problém zhoršuje vážný nedostatek personálu v přístavních správách a místních policejních silách.
„Zásadní problém se týká obrovského nedostatku personálu zaznamenaného v posledních letech,“ uvedl Koliadis a poukázal na neschopnost úřadů účinně zvládnout příliv ilegálů.
Místní komunitě došla trpělivost a obyvatelé vyjádřili svou frustraci z toho, že vláda nepodnikla žádné podstatné kroky.
„Naše vytrvalost a tolerance dosáhly bodu zlomu,“ řekl Androulakis. „Není možné, abychom nesli celé břemeno imigrace, zatímco ostatní lhostejně přihlížejí.“
Mnozí ilegálové jsou bezdomovci, postrádají základní hygienické vybavení a adekvátní přístřeší, což je nutí spát ve veřejných prostorách.
Zprávy naznačují, že každodenní příjezdy pokračují, což dále komplikuje situaci a stávající zařízení jsou přetížena. V úterý bylo zadrženo dalších 37 lidí a pět překupníků z Turecka.
Koncem minulého týdne byli zatčeni tři egyptští státní příslušníci a byla proti nim vznesena trestní obvinění za provozování pašeráckého gangu na ostrově. Jsou obviněni z toho, že mají „vůdčí“ role v začínajícím zločineckém gangu.
Výzvy k naléhavým opatřením zesílily, místní vůdci se zasazují o přesun migrantů do zařízení na pevnině, nicméně tyto kroky nejsou prováděny tak rychle, jak by si někteří přáli.
„Převoz 120 ilegálních cizinců z Rhodosu do Pirea byl zorganizován včera, ale nikdy se neuskutečnil kvůli logistickým problémům. Nemůžeme dál čekat,“ varoval Androulakis, kterého citoval zpravodajský server Rodiaki .
A tristní situace je také na přetíženém ostrově Leros, kam proudí davy Súdánců. Jak je patrné, tak nyní funguje Řecko i pro invazi z Afriky. Mnozí již míří z Lerosu na řeckou pevninu i dál do Evropy.
Na videu níže můžete také vidět, jak se radují z toho, že dostali dokumenty, které je opravňují k pobytu na území EU. Jistě velký přínos pro Evropu. Súdán má v průměru jedno z nejnižších IQ na světě…
BREAKING NEWS Sudanese migrants arriving at Leros refugee camp in Greece have begun receiving their documents. They will disperse towards Thessaloniki and Bulgaria. pic.twitter.com/LYltb6uIEt — Europe Invasion (@EuropeInvasions) October 22, 2024
BREAKING NEWS Sudanese migrants celebrated after arriving at the Leros camp in Greece yesterday. pic.twitter.com/bHkXb9JsxV — Europe Invasion (@EuropeInvasions) October 21, 2024
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5 ]