Německo: Ekoteroristé začali útočit na kukuřičná pole
RSS

Německo: Ekoteroristé začali útočit na kukuřičná pole


Zřejmě nestačí, že se pouští do boje proti zemědělcům samotná EU, přidat se musí také aktivističtí ekoteroristé, kterým nijak nevadí, že kvůli jejich sabotáži může dojít i k újmě na zdraví.
Pokud se podobné sabotáže objevují u našich západních sousedů, je možná jen otázkou času, než budou podobné případy hlášeny také u nás.
Je známo, že se ekoteroristé často sdružují i v mezinárodním rámci, jak jsme viděli například při koordinovaných útocích na pneumatiky osobních aut.
V poslední době se v Německu stále častěji objevují sabotáže na sklizni kukuřice, při kterých byly k rostlinám připevněny kovové tyče. Pokud jsou tyto díly vtaženy do řezačky kukuřice, může dojít k obrovskému poškození strojů, což ohrožuje životy řidičů.
Předpokládá se, že za útoky stojí ekoteroristé.
Podle zprávy  WDR byly takové incidenty hlášeny mimo jiné v okresech Warendorf, Gütersloh a Siegen-Wittgenstein. Právě k takovému případu sabotáže došlo také v Lichtenau (Severní Porýní-Vestfálsko).
Dne 15. října byl podle  policie zaměstnanec smluvní firmy v práci, když si všiml, že detektor kovů na jeho řezačce spustil poplach. V kukuřičném poli bylo nalezeno několik tlustých ocelových tyčí připevněných k rostlinám kukuřice drátem.
Díky varování detektoru a rychlé reakci řidiče stroje bylo zabráněno značným materiálním škodám – náklady na opravu by mohly dosáhnout až 30 000 eur na poškozenou řezačku. Navíc mohlo dojít k vážným zraněním.
Pokud se řezací zařízení zachytí o tyče, může to být nebezpečné jak pro řidiče, tak pro kolemjdoucí. Kovové tyče pak lámou čepele ve štěpkovači a způsobují, že ostré kusy kovu vylétají jako kulky.
Ne všechny případy ale končí podobně, protože bylo hlášeno až osm případů, kdy tyče skutečně stroj poškodily. Přestože jsou sekačky na kukuřici vybaveny detektorem kovů, který detekuje magnetické předměty, tyče z nerezové oceli magnetické nejsou, a proto nebyly detekovány.
Spekuluje se, že ekoteroristé chtějí těmito činy vyjádřit svůj protest proti bioplynovým stanicím. Přestože jsou tyto systémy inzerovány jako „šetrné ke klimatu,“ protože generují „obnovitelnou“ energii, takzvaní ekologové vyjadřují kritiku .
Kritizováno je využívání půdy a rozsáhlé monokultury způsobené pěstováním kukuřice. Zmíněny jsou také možné dopady emisí metanu na životní prostředí – netěsné systémy ho mohou uvolňovat značné množství do atmosféry – a nakládání s digestátem.
Nic z toho samozřejmě neposkytuje ani to nejmenší vysvětlení, proč jsou prováděny útoky na zemědělce a v neposlední řadě na zásobování potravinami.
Takovým teroristům nezáleží na životním prostředí, chtějí jen způsobovat utrpení a ničení.


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 3 Průměrně: 5 ]









Nejčtenější za týden