Německo: Tranďák se připravuje na Olympiádu v roce 2028, chce soutěžit v ženském boxu
RSS

Německo: Tranďák se připravuje na Olympiádu v roce 2028, chce soutěžit v ženském boxu


Tento Němec se nijak netají tím, že se narodil jako muž, nicméně podle nových německých pravidel může soupeřit se ženami, i když se za ženu pouze prohlásí.
Je pravděpodobné, že za 4 roky se objeví i další muži, kteří v touze po lehce získané medaili (a tedy tučné odměně) začnou soutěžit jako „ženy.“ MOV již prokázal, že s biologickými muži, kteří mlátí ženy, nemá problém, takže šanci na účast jistě mají.
Už za rok má navíc podobný zákon jako v Německu platit také u nás, takže je možné, že se i zde najde zájemce, který bude chtít bojovat o medaili v ženském sportu…
Transidentifikovaný muž se údajně snaží zařadit do soutěže v ženském boxu na olympijských hrách v Los Angeles v roce 2028. Alice Linn, dříve známý jako Sebastian, jednou kopl boxerku do břicha takovou silou, že musela zápas okamžitě opustit.
Linn, 29, začal s thajským boxem pod svým rodným jménem v roce 2018 v klubu  Vikings Muay Thai   v německém Marnheimu a o rok později se začal identifikovat jako žena. V rozhovoru pro  Rheinpfalz  z roku 2021 Linn uvedl, že měl jako dítě problémy s agresivitou a sklony k násilí.
Během rozhovoru předseda Muay Thai Vikings Marc Wagner pochválil Linna a nazval ho „velmi zvláštním.“ Wagner vzal Linna pod svá křídla, aby ho trénoval, aby mohl soutěžit proti ženám, a oba nyní usilují o to, aby Linn soutěžil za Německo v ženském boxu na olympijských hrách v roce 2028 .

„Každý soutěživý sportovec potřebuje něco, na čem pracovat. Trénink a sparing jsou skvělé, ale v určitém okamžiku chcete skutečný boj,“ řekl Wagner .

Záhlaví a profilový obrázek Linna na Facebooku, který ho zobrazuje ve stylu „anime“.

Linn se specializuje na Muay Thai – bojový sport, který umožňuje údery lokty, kopy či koleny, díky čemuž je obzvláště agresivní. Ale navzdory plně kontaktní povaze tohoto sportu se Wagner opakovaně pokoušel uspořádat zápasy, v nichž Linna postavil proti ženským konkurentkám.
Zatímco několik těchto bojů bylo organizováno, většina soutěžících vypadla poté, co zjistila, že Linn je biologický muž.
Jeden takový zápas se však uskutečnil v listopadu 2021. V prvním kole Linn kopl závodnici do břicha takovou silou, že se v bolestech zhroutila a zápas okamžitě prohrála.
Předseda Vikings Wagner údajně označil její odpadnutí za „méně než ideální,“ protože se obával, že to může odradit ostatní ženy od boje proti Linnovi a ztížilo by to Linnovi soutěžit proti ženám v pozdějších utkáních.

V nedávném rozhovoru pro  Sportschau Wagner trval na tom, že Linn nemá žádné fyzické výhody oproti boxerkám a zdůraznil, že Linn byl jednoduše „psychicky“ silnější díky svému tréninku.
Wagner opakovaně vyjádřil, že jeho touha vidět Linna až na olympiádě byla částečně způsobena jeho vlastní touhou stát se olympijským trenérem.
Zpráva o záměru Linna soutěžit v ženském boxu na olympijských hrách v roce 2028 přichází v patách chaotického olympijského léta v Paříži, do kterého se zapojili dva biologicky mužští boxeři , kteří si domů odvezli zlato v ženské kategorii.

Boxeři Imane Khelif a Lin Yu-Ting  soutěžili jako „ženy“ na olympijských hrách v roce 2024, přestože byli dříve diskvalifikováni z mistrovství v boxu žen, protože neprokázali, že mají ženské chromozomy.
Tato zpráva vyvolala celosvětový skandál a vyvolala bouřlivou diskusi o férovosti v ženském sportu.
Uprostřed sporu řekl německý prezident  Mezinárodního olympijského výboru  Thomas Bach během tiskové konference, že neexistuje žádná vědecká metoda, jak určit, kdo je muž a kdo žena.
Podle současných olympijských směrnic sportovci potřebují mít na svých právních dokumentech pouze uvedeno ženské pohlaví, aby mohli soutěžit v kategorii žen.
Thomas Bach oznámil svůj odchod do důchodu po olympijských hrách v Paříži a Sebastian Coe, nejslibnější kandidát na příštího prezidenta Mezinárodního olympijského výboru,  poskytl krátce před vítězstvím Imane Khelifa rozhovor  ohledně ochrany ženského sportu.



„Pokud to neuděláte, žádná žena už nikdy nevyhraje sportovní událost,“ řekl a dodal: „Musíme zachovat kategorii žen.“
Není však známo, zda Coe nebo některý z jeho olympijských spolupracovníků mají v úmyslu znovu zavést testování pohlaví na olympijských hrách, což je praxe, která byla zakázána v roce 1999.
 


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 2 Průměrně: 5 ]









Nejčtenější za týden