WHO a partneři poprvé aktivují své pohotovostní síly v reakci na vypuknutí opičích neštovic
RSS

WHO a partneři poprvé aktivují své pohotovostní síly v reakci na vypuknutí opičích neštovic


WHO tento měsíc opět strašila s opičími neštovicemi, nicméně nezdá se, že by to bylo něco, co by mohli využít jako plandemii, ovšem pro nácvik svého nového pohotovostního sboru se může hodit i tato nemoc.
Dr. Meryl Nass, která soustavně sleduje dění ve WHO, nyní upozornila na aktivaci tzv. Global Health Emergency Corps (Globální zdravotní pohotovostní sbor).
Meryl Nass přináší zprávu OSN, její komentáře najdete v závorkách:
WHO  píše  :
WHO a partneři poprvé aktivují Global Health Emergency Corps v reakci na vypuknutí Mpox (opičích neštovic)

Ženeva, Švýcarsko – V říjnu 2024 WHO a její partneři ve spolupráci s členskými státy poprvé aktivovali  Global Health Emergency Corps (GHEC) na podporu zemí, které čelí epidemiím Mpox.
GHEC je koalice profesionálů  (???)  s cílem  posílit  (???)  reakci na mimořádné události v oblasti zdraví a  platformu spolupráce (???)  pro země a sítě pro mimořádné události v oblasti zdraví. Podporuje země v poskytování kvalifikovaných pracovníků pro mimořádné události ve zdravotnictví, nasazování odborníků a spojování odborníků  (???) .
GHEC byla založena WHO v roce 2023 poté, co reakce na pandemii COVID-19 prokázala potřebu spojit úsilí stávajících sítí k zajištění koordinovanější podpory zemím.
„WHO a její partneři podporují vládu Demokratické republiky Kongo a další země při zavádění integrovaného přístupu (???)  k detekci případů, sledování kontaktů, cílenému očkování, klinické a domácí péči, prevenci infekcí a boji proti nim.
Pomáhá zapojit a mobilizovat obyvatelstvo a poskytnout specializovanou logistickou podporu,“ řekl Dr. Mike Ryan, výkonný ředitel WHO Health Emergencies Program.
GHEC posiluje schopnost mnoha efektivních respondentů na národní a regionální úrovni spolupracovat a zajistit místní úspěch při přerušení přenosu a snížení utrpení.
První aktivace tohoto nového podpůrného mechanismu přišla poté, co generální ředitel WHO  Tedros Adhanom Ghebreyesus vyhlásil Mpox 14. srpna 2024 za mezinárodní stav ohrožení veřejného zdraví.
Osmnáct afrických zemí letos nahlásilo případy Mpox a rychlé rozšíření kladu 1b Mpox do nejméně dvou dalších regionů vyvolalo obavy z dalšího šíření.
Ve spolupráci s Mezinárodní asociací národních ústavů veřejného zdraví GHEC posuzuje pohotovostní kapacitu pracovní síly v osmi zemích postižených epidemií Mpox, včetně Demokratické republiky Kongo a Burundi, dvou nejvíce postižených zemí.
Hodnocení dosud identifikovalo 22 oblastí, které je třeba posílit, včetně  epidemiologie a dozoru  , laboratorní kapacity, prevence a kontroly infekcí, komunikace o riziku a zapojení komunity.
V Demokratické republice Kongo se partneři zdravotnického klastru podíleli na posílení koordinace stanovené ministerstvem zdravotnictví pod vedením Centra pro mimořádné události veřejného zdraví.
Od 17. října WHO zorganizovala vyslání 56 odborníků do postižených zemí. To zahrnuje zaměstnance WHO a také odborníky mobilizované prostřednictvím sítě Global Outbreak Alert and Response Network (GOARN) a African Volunteers Health Corps (AVoHC-SURGE).
Respondenti AVoHC-SURGE, koordinovaní Regionální kanceláří WHO pro Afriku a Africkými centry pro kontrolu a prevenci nemocí, jsou rostoucí skupinou profesionálů s  různými dovednostmi  (co WHO skrývá svou nejednoznačnou terminologií, pokud se pokouší popsat lidi, které posílá do regionu?),  kteří mohou být nasazeni v regionu.
„Mobilizací  vyškolených odborníků  z kontinentu zajišťujeme, že odpovědi  budou nejen včasné, ale také kontextové,  “ řekl Dr. Abdou Salam Gueye, regionální ředitel pro mimořádné situace, Regionální úřad WHO pro Afriku.
„Odhodlání a odborné znalosti těchto respondentů jsou zásadní pro záchranu životů a budování odolných zdravotnických systémů, které dokážou odolat budoucím hrozbám.“
GOARN také vede úsilí o mapování podpory poskytované partnery na bilaterálním základě postiženým zemím a regionální koordinační struktuře. To zahrnuje poskytování odborníků, zásobování, finanční podporu, budování kapacit a další činnosti. 
V rámci aktivace GHEC se techničtí vůdci z postižených zemí a vůdci z jiných zemí, včetně těch, které již prodělaly epidemii Mpox, sešli 22. října.


Poznámka:
GHEC byla založena WHO v roce 2023 v reakci na mezery a problémy zjištěné při katastrofě COVID-19. Podporuje země postižené zdravotními nouzemi prostřednictvím tří klíčových pilířů:



  Posouzení pracovní síly  v nouzi :  GHEC provádí hodnocení kapacity pracovní síly v postižených zemích s cílem identifikovat mezery a problémy, které brání účinné reakci.
Rychlé nasazení špičkových schopností:   Země mohou požadovat podporu od různých skupin odborníků se specifickými dovednostmi přizpůsobenými identifikovaným potřebám. Tito odborníci mohou být rychle vysláni do postižených zemí na podporu úsilí o reakci na mimořádné události.
Síť vedení:   Země určí zástupce, aby se zapojili s ostatními vůdci, sdíleli osvědčené postupy a koordinovali reakci. Mezi vedoucí patří zástupci národních zdravotnických úřadů, národních pohotovostních operačních středisek nebo jiných odborníků na nemoci.


Ani jednou WHO neřekla, co její týmy skutečně dělají. Nebo zda jsou součástí týmů lékaři či sestry. Neposílají nepřesné PCR soupravy k určení případů a úmrtí, že ne?
Tolik Dr. Meryl Nass. Lze předpokládat, že tyto týmy nyní v Africe pouze testují to, co se bude praktikovat v rámci GHEC až přijde nějaká další „globální plandemie.“
 


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 2 Průměrně: 4.5 ]









Nejčtenější za týden