KURT ZINDULKA
Zpráva určená šéfové EU Ursule von der Leyen tvrdí, že Evropská unie by měla zřídit mezinárodní zpravodajskou službu celého bloku ke koordinaci špionáže 27 členských států.
Bývalý finský prezident Sauli Niinistö vyzval vzhledem k různým potížím Evropské unie ke zformování „plnocenné služby zpravodajské kooperace pro EU“.
V tento týden publikované zprávě uváděl Niinistö případy, kdy byl Brusel zaskočen ruskou invazí na Ukrajinu a krizí čínského koronaviru jako příklady toho, proč by tento blok měl vytvořit zpravodajskou službu ve stylu CIA.
Tento neoliberální politik říká, že pro EU „je třeba nového způsobu myšlení,“ aby se připravila na potenciální krize.
Tvrdil, že „územní celistvosti a politické nezávislosti všech členských států jsou neoddělitelně provázány,“ a tudíž, „je-li porušena bezpečnost jednoho členského státu nebo je porušena jeho suverenita, tak se to přímo týká i těch dalších 26 a Unie jako celku. Sdílíme jednotnou bezpečnost.“
Tento bývalý finský prezident říká, že během nouzových situací jsou nutností „rychlost rozhodování a akcí“ a že tudíž EU „vyžaduje větší organizační vyjasněnost“.
Niinistö kromě vytvoření nadnárodní zpravodajské služby naléhá na zřízení nového právního rámce umožňujícího „zákonný přístup k šifrovaným datům,“ tj. na cosi, za co šéfové špionů zjevně orodují všude , aby se tak bojovalo se špionáží, sabotážemi, terorismem a s organizovaným zločinem.
EU se nachází ve vleklé bitvě s technickými firmami kvůli šifrování, kdy tvrdí, že schopnost prolomit systém ochrany soukromí je důležitá k boji se zločiny jako sexuální zneužívání dětí. Avšak technické společnosti a zastánci občanských svobod varují, že dát takovýto nástroj vládě by znamenalo ohrožení práv lidí na soukromí.
Niinistö rovněž země EU vyzval, aby „posílily svoji spolupráci na evropské obraně,“ čímž potenciálně naznačuje, že je třeba zformovat Jednotnou evropskou armádu, což je zjevný cíl vůdčích eurokratů, jako předsedkyně von der Leyen.
Tento bývalý finský vůdce říká, že nutné bude také navýšit vojenské výdaje a usilovat o „zaplnění té dlouhodobé mezery v připravenosti našich vojsk a obranného průmyslu,“ abychom „mohli dlouhodobě podporovat Ukrajinu tak, aby se vytvořily podmínky pro trvalý mír za ukrajinských podmínek.“
Tato zpráva přichází v době, kdy Komise EU poprvé zřídila Komisaře pro obranu, kdy předsedkyně Ursula von der Leyen do této role jmenovala bývalého litevského premiéra Andriuse Kubiliuse. Kulibilius byl pověřen dohledem na Program evropského obranného průmyslu (EDIP) za 1,5 miliardy €, který se snaží organizovat výrobu různých obranných dodavatelů po celém bloku.
Když ve středu Ursula von der Leyen tuto zprávu od Niinista komentovala, tak řekla : „Abychom se adekvátně připravili na významné hrozby, vyžaduje to přístup k práci jako k celku… Znamená to schopnost využít sladěnost a koordinovanost všech nezbytných nástrojů a zdrojů veřejné správy a patřičnou mobilizaci správních orgánů na všech úrovních – národní, místní a v EU – v jejich různých rolích.“
„Rovněž to však vyžaduje přístup celé společnosti. Tudíž zapojení soukromého sektoru, občanské společnosti a občanů. Jinými slovy připravenost nelze udělat v silech. Připravenost vyžaduje naopak vzájemné interakce.“
breitbart.com
The post EK: EU by měla vytvořit vlastní špionážní agenturu ve stylu CIA first appeared on .