Pokrytectví a faleš
RSS

Pokrytectví a faleš

Už v podstatě nemám slov. Každým dnem vlády Petra Fialy jsme konfrontování s nekonečnou nabubřelostí, pokrytectvím a falší, kterou tento panák vypouští do světa. Jeho drzost, jak se zdá, nemá mezí.
Chtěl bych být slušný, chtěl bych být chápavý k signálům, které nám Fiala dnem i nocí vysílá. Leč, to opravdu nelze. Posuďte sami … Včera vypotil příspěvek k příležitosti Světového dne svobody tisku:
Dnes si připomínáme Světový den svobody tisku. Chci při této příležitosti poděkovat všem novinářům, kteří v naší zemi denně profesionálně přispívají k informovanosti společnosti. Naše vláda je přesvědčena, že prosperující demokratická společnost nemůže fungovat bez nezávislých novinářů a svobodných médií, a chceme usilovat o to, aby v naší zemi byla média co nejsvobodnější a co nejprofesionálnější. Vím, že mnoho novinářů pracuje v obtížných ekonomických podmínkách, a přesto neslevují ze standardů své práce.
Jsem si vědom toho, že mnozí zástupci svobodných a nezávislých medií neměli v minulém volebním období jednoduchou situaci, přesto se nevzdali svého novinářského poslání.
Rád bych poděkoval všem, kteří v minulosti vyjadřovali obavy ze svobody tisku u nás. Jsem přesvědčen, že jejich úsilí pomohlo zabránit zničení svobodných a nezávislých médií v naší zemi. Praktiky omezování účasti na tiskových konferencích, omezování přístupu k informacím a selektivního umísťování státní inzerce jsou mi bytostně cizí. Žádná média nebudeme omezovat v jejich činnosti a žádným novinářům nebudeme bránit v jejich práci. Pevně proto věřím, že v období fungování naší vlády nebude situace, která by v tomto smyslu vyvolávala znepokojení.
V neposlední řadě chci také poděkovat všem, kteří v naší zemi v minulosti finančně i jinak podporovali nezávislá média a podporují je i nadále. To, že se u nás nezávislá média v obtížných podmínkách udržela a udržují, je významnou měrou i jejich zásluha.
Petr Fiala, předseda vlády ČR
Už jen to, že člověk prosazující u nás bolševickou cenzuru, napíše zdravici o svobodě slova je chucpe. Pokud se sám ze sebe nepoblije, není mu asi pomoci. Ale co si dovolí vysílat za signály směrem k občanům je opravdu na pováženou.
To přece nemůže myslet vážně. Premiér, který na základě dehonestačních a zákeřných lží nechal svojí vládou vypnout nepohodlné jí weby tu bude kázat o svobodě slova? Kde to jsme, kam jsme až na naší cestě od pádu bolševiků došli? To si z občanů může předseda vlády jen tak beztrestně dělat pr..legraci? To může jen tak beztrestně znovu a znovu pokrytecky lhát?
Můžeme se zlobit, můžeme na to poukazovat, můžeme se ptát, ale … dokud se sama jeho neomarxistická partaj neprobudí a bude jej jen neustále adorovat jak to všechno dělá lépe a radostněji než Babiš, nic se nezmění. Mám toho plné zuby a se mnou mnoho dalších občanů, i třeba voličů ODS (dost již dnes bývalých). Kotel prostě začíná přetékat a Fiala tomu každým svým projevem přidává kapky. Jednou bude jeho pseudodemokratická vláda zhodnocena. Nebude to pěkné rozhřešení. Pravda je dnes taková, že každý další den, kdy Fiala vládne je pro tuto zemi utrpením.

Karel Kříž
The post Pokrytectví a faleš first appeared on .


Nejčtenější za týden