Íránec a Syřan napadli švédskou rodinu v jejich domě, otce rodiny postřelili, útok se podařilo natočit
RSS

Íránec a Syřan napadli švédskou rodinu v jejich domě, otce rodiny postřelili, útok se podařilo natočit

Tento případ potvrzuje známé pořekadlo, že krysa narozená ve stáji není kůň. Jeden z pachatelů se totiž narodil ve Švédsku přivandrovalým rodičům, druhý se narodil v Sýrii. Jenže právě orientální původ obou je dal dohromady, aby společně páchali trestnou činnost. Oba pachatelé náleželi k muslimskému gangu, který napadal domy lépe situovaných Švédů, které okrádal o cennosti.
K podobným případům dochází ve Švédsku stále častěji, takže nikdo se již nemůže cítit bezpečně ani ve svém vlastním domově. A bude to už jen horší s tím, jak invazistů na úkor původního obyvatelstva notně přibývá.Dva 17letí cizinci jsou obviněni z loupežného přepadení rodiny s dětmi ve vile ve Västerås počátkem tohoto roku. Otec rodiny byl  střelen do nohy lupiči, kteří však byli nuceni uprchnout z místa činu bez jakékoli kořisti.
Letos večer 23. dubna se rodina se dvěma dětmi vracela domů do vily ve Västerås poté, co se zúčastnila dětské párty v restauraci. Po zaparkování Volva venku na příjezdové cestě matka rodiny nejprve nesla mladší dítě, které usnulo na cestě domů. Táta šel se starším z dětí.
Když se otec otočil, aby zavřel a zamkl vchodové dveře, dva maskovaní a ozbrojení lupiči na elektrických kolech náhle vyrazili vpřed. Požadovali, aby odevzdal své hodinky Rolex a zlaté šperky v hodnotě stovek tisíc korun.
Části sledu událostí byly zachyceny na film kamerami, které rodina nainstalovala u domu.
Když otec protestoval a poukazoval na to, že má doma děti, lupiči se stali ještě agresivnějšími a křičeli na něj.
„Budu tě šukat!“
„Zabiju tě!“
Zatímco lupiči křičeli na otce, zbytek rodiny unikl přes obývací pokoj na verandu domu. Matka zvedla telefon a zavolala na 112.
Jeden lupič naléhal na svého kamaráda, aby otce zastřelil.
„Zastřel ho!“ křičel.
Na otce byl vypálen výstřel, který ho zasáhl do nohy. Zraněnému se pak podařilo odkulhat na verandu, kde byla jeho žena a nejmladší dítě. Jeden z pachatelů ho pronásledoval a otec rodiny se bál, že bude buď střelen do zad, nebo že mají v úmyslu zaútočit na jeho rodinu.
Ale  druhý lupič chtěl, aby utekli. Křičel: „Pojď! Jalla, jalla!“ – křičel směsí  švédštiny a arabštiny.
Oba lupiči utekli zpět k elektrickým kolům a z místa činu utekli.
Policie brzy začala podezřívat skupinu mladých přistěhovalců ve Västerås. Někteří z nich byli již dříve stíháni pro podobnou loupež, ale vyšetřování bylo nakonec zastaveno.
Den po loupeži bylo několik mladých mužů předvedeno k výslechu. Když se jednoho z nich chystali zatknout, snažil se uniknout policii a zároveň zahodil zbraň.
Zbraň byla zajištěna pomocí jedné z policejních psích hlídek.
Policejní vyšetřovatelé později spojili dva podezřelé muže s loupeží z 23. dubna.
Jedním z nich je 17letý Reswan Daniel Yari. Narodil se ve Švédsku íránským rodičům, kteří emigrovali v roce 2004.
Druhý, také 17, je Nour Yaouno. Pochází z Qamishli v severní Sýrii, na hranici s Tureckem v syrské části Kurdistánu.
Oba jsou policii známi pro předchozí zločiny a oba se stali švédskými občany.
Nyní jsou oba lupiči obviněni z pokusu o loupež s přitěžujícími okolnostmi a trestných činů se zbraněmi s přitěžujícími okolnostmi.
„Pokud by byl trestný čin dokončen, musel by být považován za přitěžující, protože Reswan Yari a Nour Yaounu použitím ostré střelné zbraně a střelbou  před rodinou prokázali extrémní hrubost a  čin byl proto obzvláště nebezpečné povahy,“ napsal žalobce v obžalobě.
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Íránec a Syřan napadli švédskou rodinu v jejich domě, otce rodiny postřelili, útok se podařilo natočit se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden