Pokud se zajímáte o globalistickou agendu, pak vám jistě nemusím připomínat, co je to Římský klub. Pro ty, kteří to neví, jen stručné připomenutí.
Římský klub od svého založení prosazuje především silně depopulační politiku. Jak jí chtějí dosáhnout, přiznávají v knize „Meze růstu.“ Má se na to jít cestou „nerůstu,“ což je přesně to, co prosazuje klimatická agenda.
Tedy Římský klub je přímo strůjcem a realizátorem klimatické agendy, která má vést k depopulaci. Autor knihy Dennis Meadows prosazuje velmi razantní pokles populace – a to o celých 86%.
Zde je stále ještě žijící autor knihy napsané v roce 1972:
Meadows mimo jiné v roce 2017 prohlásil:
„Mohli bychom mít osm nebo devět miliard, pravděpodobně pokud budeme mít velmi silnou diktaturu, která bude chytrá… a lidé budou mít nízkou životní úroveň…
Ale my chceme svobodu a chceme vysokou životní úroveň, tak budeme mít miliardu lidí. A teď jsme na sedmi miliardách, takže to musíme snížit. Doufám, že se to může stát pomalu, relativně pomalu a způsobem, který je relativně rovnocenný, víte, aby lidé sdíleli zkušenosti.“
V knize První globální revoluce, vydané 20 let po „Mezích růstu,“ Římský klub uvádí :
„Hledali jsme společného nepřítele, proti kterému bychom se mohli sjednotit, přišli jsme s myšlenkou, že znečištění, hrozba globálního oteplování, nedostatek vody, hladomor a podobně by se do toho vešly.
Společně a ve svých interakcích tyto jevy skutečně představují společnou hrozbu, kterým musíme všichni společně čelit. Ale nazveme-li tato nebezpečí nepřítelem, padneme do pasti, před kterou jsme varovali před zaměňováním příznaků za příčiny.
Všechna tato nebezpečí jsou způsobena lidskými zásahy do přírodních procesů a lze je překonat pouze změnou postojů a chování. Takže skutečným nepřítelem je lidstvo samo.“
Římský klub se tedy už od začátku 70. let zabývá infiltrací do politiky, kterou již do značné míry řídí. Proto je politika zejména v západních zemích protirodinná a depopulační, prosazuje LGBTQI, potraty ve vyšším stádiu těhotenství a člověka staví jako původce budoucí celoplanetární katastrofy,
Už v počátcích své existence přišli členové Římského klubu s nápadem, jak snížit populaci. Musí lidem namluvit, že to oni jsou problém, který ničí planetu. A přesně na tom je založena stávající klimatická agenda.
Ta je také do značné míry ze zákulisí řízena Římským klubem, který má mimo jiné i velký vliv na EU . Pokud mají globalističtí eugenici pocit, že se jejich plány nedaří plnit podle představ, tak se ihned ozvou s různými výzvami.
Například nedávno Římský klub vyzval k tomu , aby národy aby jedly méně masa, přerozdělovaly bohatství, přijaly oběhové hospodářství, zvyšovaly daně, restrukturalizovaly vzdělání a účtovaly vysoké ceny za fosilní paliva.
A tato politika je skutečně zejména v EU silně prosazována.
Nyní se pro změnu obrátil Římský klub na organizátory COP29, neboť jim připadá, že již poněkud zapomněli na základní myšlenky klimatické agendy…
Římský klub v otevřeném dopise COP29 uvádí:
15 listopadu, 2024
Vaše Excelence,
My, níže podepsaní, vám dnes píšeme, abychom zopakovali a aktualizovali výzvu k reformě COP, která byla poprvé vyjádřena v našem otevřeném dopise sekretariátu UNFCCC ze dne 23. února 2023.
Uznáváme důležité diplomatické milníky uplynulých 28 let jednání o klimatu. Bylo dosaženo pozoruhodného konsensu, když se více než 195 zemí dohodlo, že budou usilovat o udržení globálního oteplování na 1,5°C.
Uznáváme také klíčovou úlohu sekretariátu UNFCCC při pomoci přimět všech 195 zemí k krokům nezbytným k vytvoření globálního politického rámce, který se opírá o Pařížskou dohodu a její následná rozhodnutí COP.
Kromě pařížských cílů se dnes země dohodly na postupném ukončení využívání fosilních paliv, ukončení neefektivních dotací na fosilní paliva, zastavení odlesňování do roku 2030, celosvětovém zprovoznění obchodování s uhlíkem a většina z nich se připojila ke Globálnímu metanovému závazku.
Vlády přislíbily 100 miliard dolarů ročně do Zeleného klimatického fondu a Fond ztrát a škod je oficiálně založen.
Navzdory některým svým nedostatkům a omezeným zdrojům je globální politický rámec vědecky přísný, ekonomicky zdravý a úplný. Rámec sám o sobě však k vyřešení problémů nestačí.
Globální emise se stále zvyšují , propady uhlíku se rozkládají a již nemůžeme vyloučit možnost, že do roku 2100 překročíme oteplení o 2,9 °C. Naše první setkání s 1,5 °C bylo doprovázeno bezprecedentními dopady na člověka spojenými s obrovskými klimatickými náklady , které v roce 2023 dosáhly stovek miliard.
Věda nám říká, že globální emise skleníkových plynů se musí snížit o 7,5 % ročně , aby se vůbec udržely pod prahovou hodnotou 1,5 °C, což je předpoklad pro stabilitu naší planety a životaschopnou budoucnost pro velkou část lidstva.
V roce 2024 je úkol jednoznačný: globální emise skleníkových plynů musí být sníženy o 4 miliardy tun.
COP28 nám poskytl politický rámec k dosažení tohoto cíle. Jeho současná struktura však jednoduše nemůže přinést změnu exponenciální rychlostí a nezbytným rozsahem.
To je to, co nás nutí volat po zásadní revizi COP Potřebujeme posun od vyjednávání k provádění, což umožní konferenci smluvních stran splnit dohodnuté závazky a zajistit naléhavou transformaci energetiky a postupné ukončení využívání fosilních zdrojů energie.
Níže uvádíme naše navrhovaná opatření pro reformu:
1. Zlepšit proces výběru na předsednictví COP Potřebujeme přísná kritéria způsobilosti, abychom vyloučili země, které nepodporují postupné ukončení / odklon od fosilní energie.
Hostitelské země musí prokázat svou vysokou úroveň ambicí při prosazování cílů Pařížské dohody.
2. Zefektivnění pro rychlost a rozsah S plně rozvinutou globální politickou mapou se COP musí posunout od vyjednávání k realizaci konkrétních akcí. Zasedání COP se musí transformovat na menší, častější setkání zaměřená na řešení, kde země podávají zprávy o pokroku, jsou odpovědné v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky a diskutují o důležitých řešeních pro finance, technologie a rovnost.
Tato práce musí být doplněna srovnáváním národního pokroku s využitím zpráv OSN o rozdílech. Tento přístup urychlí opatření a umožní včasné úpravy na základě nových vědeckých poznatků a měnících se globálních okolností.
3. Zlepšit implementaci a odpovědnost Proces COP musí být posílen mechanismy, které přimějí země k odpovědnosti za jejich cíle a závazky v oblasti klimatu. Zatímco Pařížský rámec byl zamýšlen jako „prováděcí režim,“ tak nefunguje, protože vlády nejsou volány k odpovědnosti, aby zajistily, že národní akční plány budou v souladu s nejnovějšími vědeckými důkazy.
Proces globální inventury je důležitým začátkem, ale musí být posílen lepším vykazováním a srovnáváním, přísnými procesy vzájemného hodnocení, nezávislým vědeckým dohledem a transparentním sledováním závazků a opatření.
4. Zajistěte spolehlivé sledování klimatického financování Stále větší podíl příslibů klimatického financování je nyní vyplácen jako úročené půjčky , čímž se zhoršuje dluhové břemeno klimaticky zranitelných zemí.
Potřebujeme standardizované definice a kritéria pro to, co se považuje za financování opatření v oblasti klimatu, spolu se společnými rámci pro podávání zpráv a mechanismy sledování pro ověřování toků financování opatření v oblasti klimatu. Všechna tato opatření mají zásadní význam pro obnovení důvěry a odpovědnosti a pro mobilizaci nezbytných zdrojů.
5. Zesilte hlas autoritativní vědy I když se klimatická COP opírá o Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC) a další související orgány, jako je Podpůrný orgán pro vědecké a technologické poradenství (SBSTA), nemá vlastní stálý vědecký poradní orgán, který by byl formálně součástí struktury COP.
Sdílíme rostoucí obavy, že konference smluvních stran v oblasti klimatu dostatečně neintegrují nejnovější vědecké důkazy ani je nenaplňují. COP CBD má svůj vlastní stálý vědecký poradní orgán, který poskytl technickou a vědeckou oporu pro CBD. A totéž by mohlo být replikováno v rámci klimatické konference.
6. Uznat vzájemnou závislost mezi chudobou, nerovností a planetární nestabilitou Nový výzkum Komise Země a Earth4All potvrzuje důležité vazby mezi procesy ekologické a sociální změny. Má-li mít konference o klimatu větší dopad, musí uznat, že současné tempo úbytku přírody (např. nedostatek sladké vody, degradace půdy, úbytek opylování, znečištění oceánů) ovlivňuje stabilitu planety.
Stabilita planety, která je dnes vážně ohrožena, je navíc nemožná bez rozhodných kroků v oblasti rovnosti, spravedlnosti a zmírňování chudoby. Proto vyzýváme k vytvoření vyslance pro politiku klimatické chudoby, který by zajistil, že tyto kritické vazby budou zakotveny v jednáních a prováděcích opatřeních, zejména prostřednictvím vyhrazených prostor pro zranitelné komunity, které budou tyto vazby obhajovat.
7. Posílení spravedlivého zastoupení Navzdory novým pravidlům COP pro zveřejňování informací o klimatu získal na COP28 přístup rekordní počet 2 456 lobbistů fosilních paliv , což je téměř čtyřikrát více než na COP27.
Skutečnost, že lobbistů fosilních paliv bylo mnohem více než oficiálních zástupců vědeckých institucí, domorodých komunit a zranitelných národů, odráží systémovou nerovnováhu v zastoupení COP.
Zlepšení řízení zájmů společností v rámci řízení COP bude vyžadovat přísnější pravidla transparentnosti a zveřejňování informací a jasné pokyny, které budou vyžadovat, aby společnosti prokázaly soulad mezi svými závazky v oblasti klimatu, obchodním modelem a lobbistickými aktivitami.
Na závěr zopakujme důležitou úlohu, kterou UNFCCC hrála a bude i nadále hrát při zajišťování ambicí v oblasti změny klimatu. Není pochyb o tom, že změna klimatu je globální výzvou a musí být vyřešena prostřednictvím mnohostranných jednání spolu s ambicemi na národní úrovni prostřednictvím národně stanovených příspěvků.
Pařížská dohoda a následná rozhodnutí konference smluvních stran položily pevný základ pro globální politický rámec pro opatření v oblasti klimatu. Nyní musíme naléhavě a cíleně spolupracovat a transformovat klimatickou konferenci COP tak, aby mohla přijímat strategická, akčně orientovaná a zodpovědná rozhodnutí a dosáhnout tak rozsahu ambicí odpovídajícího určující výzvě naší doby.
SIGNATÁŘI
Sandrine Dixson-Declève , výkonná předsedkyně Earth4All a globální velvyslankyně Římského
klubu
Prof. Dr. Johan Rockström , ředitel Postupimského institutu pro výzkum
klimatických opatření
Ban Ki-moon, bývalý generální tajemník Organizace spojených národů
Mary Robinsonová , bývalá prezidentka Irska
Christiana Figueres, Bývalá výkonná tajemnice Rámcové úmluvy Organizace spojených národů o změně
klimatu
Connie Hedegaardová , předsedkyně správní rady Nadace KR a bývalá EU Bývalý komisař EU pro klimatickou akci
Dr. Carlos Nobre, člen společného řídícího výboru Světového programu výzkumu klimatu a Ekonomické rady Rockefellerovy nadace pro planetární zdraví
Dr. Hans Joachim Schellnhuber , generální ředitel, Mezinárodní institut pro aplikovanou systémovou analýzu
Dr. Bertrand Piccard , prezident, Solar Impulse Foundation
Esmeralda z Belgie, prezidentka Fondu Leopolda III. pro průzkum a ochranu přírody
Maria João Rodrigues, prezidentka, Nadace pro evropská progresivní studia
Youba Sokona , předsedkyně, Africký institut pro udržitelnou energii a systémovou analýzu a bývalá místopředsedkyně Mezivládního panelu pro změnu klimatu
Jayati Ghosh , profesorka ekonomie, University of Massachusetts Amherst
Dr. Arunabha Ghosh , generální ředitelka, Rada pro energetiku, životní prostředí a vodu
Sharan Burrow, bývalá generální tajemnice, Mezinárodní konfederace odborových svazů
Phyllis Cuttino, Prezidentka a generální ředitelka, The Climate Reality Project
Ilona Szabó de Carvalho , spoluzakladatelka a prezidentka, Igarapé Institute
Eva Zabey, výkonná ředitelka, Business for Nature
Sheela Patel, ředitelka, Society for Promotion of Area Resource Centres a globální velvyslankyně pro Race to Zero a Race to Resilience
Dr. Gunhild A. Stordalen , spoluzakladatelka a výkonná předsedkyně, EAT
Marie-Claire Graf, spoluzakladatelka, Akademie vyjednavačů mládeže a kontaktní místo YOUNGO COP26
Paul Shrivastava , spolupředseda, Římský klub
Tolik z dopisu Římského klubu, který napovídá, že globalisté hodlají v klimatické agendě výrazně přitvrdit. Mezitím však od Pařížské dohody i účasti na dalších COP odstoupila Argentina a k témuž se chystá Trump v případě USA.
Uvidíme, zda se k nim záhy nepřidají i další země. I podle toho se pozná, kdo je (či není) řízen globální mafií z Římského klubu…
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5 ]